Przeinstalowanie systemu Vista w latopie

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Cz 29 maja, 2008 08:03

Witajcie. Mam problem z którym sama nie moge sobie poradzic. Otóz od 1,5 roku mam laptopa kupionego w Currys z oprogramowaniem Vista. Jednakze z Visty nie jestem zadowolona i chcialabym zmienic na XP. Posiadam plyte z oprogramowaniem XP Professional i nawet próbowalam sama przeinstalowac ale nic z tego (Byc moze sa jakies zabezpieczenia...) Mam pytanie do osób, ktore zajmuja sie serwisem komputerów w Newcastle: czy jest jakis informatyk, który podjálby sie zadania przeinstalowania Visty na XP? Czy po przeinstalowaniu systemu nie bedzie problemu z netem? Chcialabym tez wiedziec ile bedzie kosztowala taka usluga. Z gory dziekuje za pomoc.

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Cz 29 maja, 2008 13:39

Zanim oddasz komputer do serwisu albo kums to sprawdz czy producent przewidzial sterowniki do twoje kompa na win XP. Zdarza sie ze nie ma. Rok temu kolega kupil Toshibe w Currys i lipa, do dzisiaj nie ma driverow na XP.

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Cz 29 maja, 2008 13:42

sweetbaby31 napisał(a):Witajcie. Mam problem z którym sama nie moge sobie poradzic. Otóz od 1,5 roku mam laptopa kupionego w Currys z oprogramowaniem Vista. Jednakze z Visty nie jestem zadowolona i chcialabym zmienic na XP. Posiadam plyte z oprogramowaniem XP Professional i nawet próbowalam sama przeinstalowac ale nic z tego (Byc moze sa jakies zabezpieczenia...) Mam pytanie do osób, ktore zajmuja sie serwisem komputerów w Newcastle: czy jest jakis informatyk, który podjálby sie zadania przeinstalowania Visty na XP? Czy po przeinstalowaniu systemu nie bedzie problemu z netem? Chcialabym tez wiedziec ile bedzie kosztowala taka usluga. Z gory dziekuje za pomoc.


Witam. Zajme sie tym :)
Szczegoly na priv.

Pozdrawiam, Piotrek

Polski Serwis Komputerowy w Newcastle upon Tyne - http://quantumis.co.uk/pl

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Cz 29 maja, 2008 21:25

Widze Piotrek, że sie znasz. Moze mi pomozesz. Siadł mi interfrejs użytkownika czy da sie go jakos naprawić czy tylko wymiana?

Vodun


Cz 29 maja, 2008 21:58

Polecam Piotrka...szybko,tanio no i co nawazniejsze skutecznie..Pozdro ::pijacy ::pijacy

schabek
Bywalec

  • Posty: 129
  • Dołączył(a): Pt 06 paź, 2006 07:36
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 30 maja, 2008 00:35

Kto sie nie zna ten placi :-)

FRANEK
Rozkręca się

  • Posty: 48
  • Dołączył(a): N 20 kwi, 2008 11:20

Pt 30 maja, 2008 05:33

Vodun napisał(a):Widze Piotrek, że sie znasz. Moze mi pomozesz. Siadł mi interfrejs użytkownika czy da sie go jakos naprawić czy tylko wymiana?


juz priv poszedl :)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

So 31 maja, 2008 06:08

hejj musisz xp-eka przerobic specjalnym programem zeby poszedl taki zwykly orginal niepojdzie mielismy ten sam problem albo ktos kto sie zna musi ci w biosie poprzesawiac ja znam takiego ktosia :)

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

So 31 maja, 2008 19:33

madziusiek21 napisał(a):hejj musisz xp-eka przerobic specjalnym programem zeby poszedl taki zwykly orginal niepojdzie mielismy ten sam problem albo ktos kto sie zna musi ci w biosie poprzesawiac ja znam takiego ktosia :)



wydaje mi z tego co piszesz to trzeba wrzucic przez USB sterowniki do dysku ATA albo SATA niepameitam ale sa takie komputery co potrzebują takich sterów...

bastek37996
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 27
  • Dołączył(a): N 07 sty, 2007 21:14

So 31 maja, 2008 22:51

bastek37996 napisał(a):
madziusiek21 napisał(a):hejj musisz xp-eka przerobic specjalnym programem zeby poszedl taki zwykly orginal niepojdzie mielismy ten sam problem albo ktos kto sie zna musi ci w biosie poprzesawiac ja znam takiego ktosia :)



wydaje mi z tego co piszesz to trzeba wrzucic przez USB sterowniki do dysku ATA albo SATA niepameitam ale sa takie komputery co potrzebują takich sterów...


juz sprzet przerobiony na xp - w jednym komputerze brakowalo sterownikow SATA i windows xp nie widzial dysku. Generalnie nie ma obecnie sprzetu, ktory nie da sie przerobic na xp. Kazdy, powtarzam kazdy laptop / komputer mozna przerobic na system xp z visty, to ze nie ma sterownikow na stronie producenta nie znaczy, ze nie ma ich wcale - trzeba dobrze poszukac i wszystko sie znajdzie.

Pozdrawiam, Piotrek

Polski Serwis Komputerowy w Newcastle upon Tyne - http://quantumis.co.uk/pl

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

N 01 cze, 2008 11:17

System XP w dwóch komputerach działa. Wszystkie gry smigaja wreszcie, system chodzi o wiele szybciej. Pozegnalismy Viste na zawsze. Polecamy Scofielda.

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Pn 02 cze, 2008 17:09

Ja również miałem okazje skorzystać z pomocy Piotra. Polecam jego firme, gdyż umie zjednać sobie klienta fachową poradą co trzeba zrobić z niesprawnym laptopem. Jeśli nie starcza własnych sił na naprawe, wówczas mozna oddać sprzęt w jego fachowe ręce, i za rozsądną cenę naprawi. Jeszcze raz polecam ::wales

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Śr 04 cze, 2008 12:33

Wszystkie gry smigaja wreszcie, system chodzi o wiele szybciej.


taaa jasne, tak trwaja przy zyciu miejskie legendy :). Kilka lat temu tez wielu bezskutecznie staralo sie przekonywac innych ze wszystko na 98 chodzi o wiele lepiej.

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Śr 04 cze, 2008 12:43

'Pseudo' specjaliści, płakać się chce. Każdy się przechwala, a 2/20 ma rację.

Zależy od laptopa, niektóre nie mają sterowników pod viste a 'standardowe' z XP, nie działają za dobrze. Są oczywiście pseudo-zamienniki, ale sterowniki do większości części są zamkniętym kodem i używanie nie oficjalnych to po prostu głupota.

Jeżeli producent dostarcza sterowniki pod XP, to bez problemu pseudo-informatyk sobie poradzi.

Poza tym Vista jest ok, tylko trzeba ją dobrze ustawić. Na pewno bezpieczniejsza od XP, ale za to wolniejsza.

pozdrawiam,

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Śr 04 cze, 2008 13:56

matthew napisał(a):Zależy od laptopa, niektóre nie mają sterowników pod viste a 'standardowe' z XP, nie działają za dobrze. Są oczywiście pseudo-zamienniki, ale sterowniki do większości części są zamkniętym kodem i używanie nie oficjalnych to po prostu głupota.


no akurat w tym zdaniu sie z Toba nie zgodze, gdyz wiele laptopow roznych producentow uzywa tych samych plyt glownych, albo poszczegolnych elementow wspolnych - procesor dzwieku, karta grafiki (jest tylko kilkanascie chipsetow, ktore nie maja nic wspolnego z producentami laptopa), karta sieciowa czy to zwykle rj-45 czy tez wireless. Dla przykladu to, ze Compaq nie zrobi sterownika pod windows xp a wypusci tylko pod Viste, nie znaczy, ze Dell albo Toshiba nie zrobila danego sterownika pod Windows XP. Twoje stwierdzenie odnosnie tego, ze dziala nie za dobrze wynika juz tylko z Twoich przypuszczen. Poczytaj troszke for dyskusyjnych z wypowiedziami osob ktore pisza sterowniki.

W kazdym dokumentcie serwisowym - ktore nie sa co prawda dostepne dla wszystkich uzytkownikow - mozna znalezc dokladna specyfikacje sprzetu i zapewniam, ze nie zdarzylo sie tak, by jakikolwiek nie mial swego odpowiednika w Windows XP, szczegolnie jeszcze teraz, kiedy Windows XP posiada wsparcie swego wydawcy czyli Microsoftu.

Odnosnie szybkosci pracy Windows Vista i XP musze powiedziec, ze Windows Vista wraz z Service Packiem 1 bije na glowe w szybkosci gier windows XP. To, ze praca na danym systemie nie wydaje sie tak szybka dla niektorych nie znaczy, ze dana gra ( chodzi o renderowanie i przetwarzanie grafiki pod DirectX) nie chodzi szybciej.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do HOBBY UK

cron