Przeniesienia zniżek z Polski do UK

Pn 18 lip, 2011 16:51

Witam, potrzebuję fachowej porady na ten przypadek:

Chce ubezpieczyć auto wspolnie z bratem, ja bede jako drugi kierowca. ja mam rok zniżek tutaj w UK on ma 7 lat z polski, zatem ubezpieczenie jest tansze gdy brat jest jako głowny kierowca a ja jako dodatkowy. Chcemy się oczywiście powołać na zniżki brata z Polski, ale jest kilka ale:

1)Brat nie planuje dlugo być w uk (rok max 2 lata) i dlatego zastanawiamy się co się stanie z jego zniżkami z Polski po wykorzystaniu ich w uk. Jak wyglada ten proces? Czy jak przeniesiemy te znizni do uk to w Polsce one nie bedą już obowiazywać (brat ma auto w Polsce i jak wroci to bedzie nim jeżdził a ubezpieczenie nadal placi bo koszt maly a ma ciąglość)

2)Dodam że ja bede głownie jeżdził autem i jeśli zdarzy się wypadek to prawdopodobnie ja bede wowczas kierowca. Czy wówczas zostana potracone moje zniżki (czyli ten 1 rok zrobiony w uk) czy rownież zniżki brata z polski? Będą się kontaktować ze mna w sprawie wypadku (bo ja kierowalem) czy też z bratem (gdyż na niego bedzie polisa i on bedzie podany jako głowny kierowca)

Jak wroci do Polski to dalej bedzie mial te 7 lat polskich zniżek, czy znowu bedzie trzeba przenościć zniżki z Uk do POlski i jesli byl wypadek to bedzie mial ich mniej??

Prosze o rozjasnienie mi tych kwesti oraz jak wyglada proces przeniesienia tych znieżek.

Dziękuje za wszelka pomoc

Omega
Rozkręca się

  • Posty: 50
  • Dołączył(a): So 18 paź, 2008 15:32

Pn 18 lip, 2011 17:06

Tu znizki sa zwiazane jakby bardziej z samochodem niz kierowca.
Zeby brat mial znizki tutaj to musi sprzedac jeden samochod na ktory ma znizki w Polsce i wtedy Polski Ubezpieczyciel wyda mu historie jego ubezpieczenia i na tej podstawie dostanie znizki tutaj. Na reszte pytan odpowiedzi nie znam.

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Pn 18 lip, 2011 19:20

Witam
Zadales tyle pytan ze malo kto zna na nie wszytskie odpowiedz
Sprawa wydaje sie bardzo prosta po wykonaniu kilku telefonow
Po pierwsze nie kazda ubezpieczalnia akceptuje Polskie znizki (musisz znalesc taka ktora ci to zagwarantuje)
Powiedz bratu zeby poszedl(zadzwonil) do swojego ubezpieczyciela w Polsce i oni odpowiedza mu na Twoje pytania zwiazane z ewentualna utrata znizek (po jakim czasie itp)
a Ty zadzwon (moja propozycja) tutaj http://www.polplan.co.uk/ i tam napewno ktos kompetentny odpowie na reszte Twoich pytan ale pamietaj ze jezeli nie bedzie odpowiadala Ci ich cenowa prpozycja zawsze mozesz poszukac sam ubezpieczyciela.
Mysle tylko ze oni znaja odpowiedzi na Twoje pytania
pozdrawiam i zycze powodzenia

mareq
Bywalec

  • Posty: 202
  • Dołączył(a): Pt 20 paź, 2006 11:21
  • Lokalizacja: tychy/sunderland

Pn 18 lip, 2011 20:20

Tak też zrobie, zadzwonie do PolPlanu i tam postaram się uzyskać jakies informacje.

Dzieki za dobre rady

Omega
Rozkręca się

  • Posty: 50
  • Dołączył(a): So 18 paź, 2008 15:32

Pn 18 lip, 2011 20:29

Dobrze jak odpowiesz na forum co zalatwiles ;)
pozdro

mareq
Bywalec

  • Posty: 202
  • Dołączył(a): Pt 20 paź, 2006 11:21
  • Lokalizacja: tychy/sunderland

Pn 01 sie, 2011 15:41

Sorki ze nie odpisalem jeszcze nic na teb temat,ale sprawa się przeciąga z kupnem auta więc nawet nie dzwonilem, wkrótce będą to zalatwiał i wówczas napiszę co mi powiedzieli.

Omega
Rozkręca się

  • Posty: 50
  • Dołączył(a): So 18 paź, 2008 15:32

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do MOTO UK