Puma w Anglii ?

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

So 20 mar, 2010 11:22

Opowiem Wam co mi sie przydarzylo. Chcecie to wierzcie, nie to nie.

2 dni temu, 18 marca, około godziny 12:30 jadąc z Darlington do Durham zauważyłem na polu graniczącym z lasem biegnącego małego jelenia czy też sarnę.
Byłem zdziwiony, bo o ile w Polsce to nie tak rzadki widok, to tutaj widzialem pierwszy raz. Biegł wzdłuż drogi, ale dośc daleko ode mnie, jakies 150 metrów od drogi. Zobaczyłem biegnącego jelonka i obróciłem głowe bardziej i zauwazyłem jakieś 100 metrów za nim goniace go zwierzę. Duże, czarne. Biegło galopem, ale tak jakby w sumie nie takim sprintem jaki znam z filmow na Animal Planet. Pomyślałem, ze to może jakies polowanie, albo ktos byl na spacerze z psem i widząc sarne spuscił psa ze smyczy... To była moja pierwsza myśl, i po po prostu pojechałem dalej. Załowałem bardzo szybko, ze nie zatrzymałem sie przy drodze by to sfilmowac. Zaczeło do mnie docierac co widzialem, ale nie mogłem jakos dopuscic do siebie tej mysli, ze przeciez to nie był pies, że widzialem duzego czarnego kota. Przeciez to niemozliwe bym widzial pume w Anglii !!! Nie dawało mi to spokoju i dziś rano majac troche czasu poszperałem w necie i okazuje sie ze to co wydawalo mi sie nieprawdopodobne jednak moze byc prawdziwe. Dotarlem do paru ciekawych stron, oto kilka z nich, wlasnie cos takiego widzialem!

Najpierw policjant, ktory sfilmowal kota, gdzies w szkocji chyba:
http://news.bbc.co.uk/1/hi/scotland/gla ... 172064.stm


Kolejny dowod ?
http://www.bigcatmonitors.co.uk/evidence.htm

A teraz link z naszej okolicy:
http://www.thenorthernecho.co.uk/news/4 ... e_of_puma/

Powiem Wam szczerze, ze gdybym to przeczytal i zobaczyl wczesniej nie uwierzylbym, ale to zdarzylo sie naprawde, widzialem na wlasne oczy i po tym co przeczytalem sklaanim sie ze te koty chyba rzeczywiscie biegaja gdzies tu UK. Na angielskich stronach na ten temat jest bardzo duzo raportow swiadkow ktorzy widzieli duze dzikie koty, takze w oklicy Durham czy Teeside.
Jestem ciekaw co sadzicie o tym co napisalem.

P.S. Uprzedzajac pytania niektorych odpwoiadam, ze o ile mi wiadomo to jestem zdrowy na umysle, kalendarz tez mam i wiem ze 1 kwietnia jeszcze nie dzis.

paul78uk
Bywalec

  • Posty: 145
  • Dołączył(a): So 15 mar, 2008 12:00

So 20 mar, 2010 13:47

To fakt,ze od kilku lat(5)w okolicach Durham,a właściwie w hrabstwie Durham widywano czarna pumę na wolności.
Ciągle się o tym słyszy,wiec szkoda,ze nie zatrzymałeś auta i zarejestrowałeś tego wydarzenia.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

So 20 mar, 2010 14:43

trzeba bylo ja zlapac! bylbys lokalnym hero ;)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do Forum ogólne