Pytanie co dalej

Cz 23 kwi, 2009 13:23

Witam wszystkich.
Aktualnie skonczylem liceum w Polsce i w maju pisze mature. W polowie wrzesnia przyjezdzam do Sunderlandu mam zamiar zostac tu dluzej. Chcialbym rozpoczac tutaj nauke i mam 2 pytania:

1. Czy zapisujac sie do College bede traktowany jako student chodzi mi o np mieszkanie studenckie z city council czy sa jakies szanse na to?
2. Co polecacie po maturze gdzie sie wybrac myslalem o jakims kursie jezykowym np SfL ale chcialbym sie dowiedziec na jakiej zasadzie sie one odbywaja czy zajecia prowadzi jakies polski lektor czy jak bo zupelnie nie wiem co sie na takim kursie robi?

z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi
:D :cool:

wesoly_czlowiek
Bywalec

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): N 15 lip, 2007 19:54
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Cz 23 kwi, 2009 14:10

albo ja cos przeoczylem albo nastepny ktory nasluchal sie bajek:

Ad.1. council nie daje mieszkan studenta, co najwyzej mozesz miec zmizke/zwolnienie z council tax

Ad.2. Z tego co sie orientuje (..rozglda sie dookola...) to tu jest Anglia i mowi sie po angielsku. W efekcie wyklady/lekcje w szkolach sa po angielsku.

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Cz 23 kwi, 2009 14:55

Zacznijmy od tego czy znasz język, poniewaz tutaj zajecia odbywaja sie tylko w jezyku angielskim. Idźmy dalej,otóż jeżeli znasz jezyk to mozesz zapisac sie do collegu na konkretny kierunek (dobry okres to czerwiec-wrzesien). Nie wiem jak z platnosciami za college dla mlodych ludzi, dorosli w wiekszosci musza niestety placic za nauke. Nie napisales jaki konkretnie kierunek nauczania Cie interesuje, moze wiec znajdziesz cos dla siebie na tej stronie:
http://www.ncl-coll.ac.uk/courses-by-su ... ction.aspx
http://www.gateshead.ac.uk/
Mam nadzieje ze bylam pomocna. Pozdrawiam

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Cz 23 kwi, 2009 18:35

bardziej bylbym zainteresowany jakims kursem angielski znam mozna powiedziec ze w stopniu komunikatywnym. A jak wyglada taki kurs jezykowy w Anglii chodzi mi o zajecia czy ciezko i raczej nastawione na rycie slownictwa itp bo zastanawiam sie czy potrafilbym sie odnalesc na czym takim. I podstawowe pytanie czy zapisujac sie np na sfl jestem traktowany jako student czy nie.
dziekuje za pomoc

wesoly_czlowiek
Bywalec

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): N 15 lip, 2007 19:54
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Cz 23 kwi, 2009 19:49

Sadze, ze najpierw college będzie chciał sprawdzić na jakim poziomie jest Twój angielski (test pisemny). Następnie przydzielony zostaniesz do grupy odpowiadającej Twojemu poziomowi.
Zajecia odbywaja sie w grupach kilkunastoosobowych. Jezeli chodzi o traktowanie Cie jako studenta,to chyba zalezy od tego czy bedziesz uczeszczal na kurs w pelnym wymiarze (full time) czy "wieczorowo" (part time). Jezeli sie nie myle to wymiarze full time bedziesz traktowany jak student (znizki przy zakupach,w pubach, karnety na silownie,basen.., dojazd do collegu itp)Jezeli chodzi o dofinansowanie do mieszkania to niestety nie mam doswiadczenia. Wiem jednak ze studenci "full time" moga ubiegac sie o znizki w Council Tax-ie.

Zapomnialam dodac,ze napewno sobie poradzisz, bez paniki.
Jezeli masz watpliwosci pisz; jesli bede wiedziala odpowiem.

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

N 26 kwi, 2009 20:22

dziekuje bardzo za pomoc jezeli bede miec jakies problemy to z pewnoscia napisze ale to juz po przyjezdzie :) pozdrawiam

wesoly_czlowiek
Bywalec

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): N 15 lip, 2007 19:54
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron