Pyytanie o zamiane council house oraz housing benefit

Cz 24 kwi, 2014 21:37

Witam. Właśnie rozstajemy sie z partnerem, wspólnie wynajmujemy 2 bedroom house w Felling od Gateshead Housing Company. Moje pytanie brzmi czy istnieje możliwość zamiany wspólnego domu na 2 osobne studio flat? Chciałbym sie także dowiedzieć czy przysługiwałby mi housing benefit jeśli pracuję ok 30 godz tyg (zależy od tygodnia) za min wage. Na rękę to jest ok 750 funtów miesięcznie. Dodam także, że nie posiadam kontraktu (składki jednak są odprowadzane) a pracuje w firmie 9 miesięcy.
Wiem, że muszę udać się do Civic Centra, ale chciałbym wstępnie się rozeznać.
Z góry dziękuję za odpowiedz.

Truskawkobranie
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Cz 24 kwi, 2014 21:25

Pt 25 kwi, 2014 13:04

1. oboje musicie juz zlozyc aplikacje o nowe domy na stronie YHN, Tam wpisujecie ze rozstaliscie sie z partnerem. Spokojnie wam przyznadza aczkolwiek jedno moze w starym mieszkaniu mieszkac dluzej a jedno krocej - zalezne od tego kto pierwszy znajdzie sobie mieszkanie,
2. housing benefit owszem mozesz dostac jesli spelniasz kryteria. Zloz aplikacje juz na nowym mieszkaniu podaj im payslipy za ostatnie 5 tyg. wylicza i zdecyduja. musialabys podac mi wiecej szczegolow abym mogla sprawdzic czy sie lapiesz na housing. Napewno dostaniesz obnizke Council tax o 25%.
3. Civic centre ci nie jest do niczego potrzebne na poczatek.

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES