Rejestracja anglików / anglika w Polsce

N 31 paź, 2010 05:36

Dobre :mrgreen: ::aplauz

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Wt 23 lis, 2010 18:48

Ja mam pytanko. Jeźdze angielskim autem po polsce i szczerze nie mam żadnych problemów. Po mieście jest dużo dwupasmówek. Manewr wymijania faktycznie jest wykonac trudniej niż Polskim autem. Ja np jak nie jestem na 100 pewien to się za to nie zabieram. Dlatego nie wymijam chyba że jadę z drugą osobą która mi powie. Ogólnie jeździ się bardzo dobrze i nie widzę żadnych przeszkód jazdy Po mieście na autostradach rondach szosach itp. Każdy kto jeździł anglikiem w ruchu prawostronnym to wie. Jeżeli jest możliwość zarejestrowania Auta z kierownicą po prawej stronie, i jedyną przeszkodą jest przegląd. Co jeśli zamontuje światła z Polskiego auta? Przecież nie mam zamiaru oślepiać kierowców. Ewentualnie w razie dalszych problemów można na przegląd jechac do Niemiec?

bashful
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Wt 23 lis, 2010 18:24

Wt 23 lis, 2010 19:42

bashful napisał(a):Manewr wymijania faktycznie jest wykonac trudniej niż Polskim autem. Ja np jak nie jestem na 100 pewien to się za to nie zabieram. Dlatego nie wymijam chyba że jadę z drugą osobą która mi powie. Ogólnie jeździ się bardzo dobrze i nie widzę żadnych przeszkód jazdy Po mieście na autostradach rondach szosach itp.


::wales ::wales ::wales Poprawiles mi chumor na nastepny tydzien .

a... te pytanko to to:
bashful napisał(a):Co jeśli zamontuje światła z Polskiego auta?

czy to...
bashful napisał(a):Ewentualnie w razie dalszych problemów można na przegląd jechac do Niemiec?


sorry ze teraz ja pytam ale wolalbym wiedziec:):)

mareq
Bywalec

  • Posty: 202
  • Dołączył(a): Pt 20 paź, 2006 11:21
  • Lokalizacja: tychy/sunderland

Pt 10 gru, 2010 05:03

Btw świateł, Passat B5 ma taką małą dźwigienke w reflektorach... wystarczy przestawić i już mamy lampki europejskie :D

Avatar użytkownika
WHYDUCK
Bywalec

  • Posty: 140
  • Dołączył(a): Cz 26 kwi, 2007 14:12
  • Lokalizacja: Newcastle

Wt 25 sty, 2011 06:41

prosze zeby ktos mi powiedzial na czym stanela sprawa z rejestracja anglikow w polsce ? Tzn. ja wiem ze nadal nie mozna tego robic, nie o to pytam. Chodzi mi o stanowisko UE w tej sprawie. Nadal podtrzymuja zarzut ze polska lamie prawo czy przyznali Polsce racje ?? Bo kumpel mi mowil ze gdzies tam slyszal ze komisja europejska wyslala jakis specjalistow do Polski, bu sprawdzili stan drog (bo tym polska tlumaczyla ze nie moga pozwolic na rejestracje anglikow, mianowicie slabym stanem drog) i orzekli ze jednak faktycznie polskie drogie sie nie nadaja zeby jezdzily po nich auta z kierownica po prawej stronie i UE przychylila sie do racji rzadu polskiego. Prawda to czy kumpel cos poknocil ? Jakie jest stanowisko UE na dzien dzisiejszy w tej sprawie ? Dalej podtrzymuja oskarzenie ze Polska lamie prawo unijne czy zgodzili sie z Polska ? Bardzo prosze o odpowiedz tylko tych ktorzy serio to wiedza. Ja jako ze mieszkam w u.k. nie jestem na bierzaco, polskiej telewizji nie mam a na necie nie wszystko mozna znalesc.

razielek
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Wt 25 sty, 2011 06:24

Wt 25 sty, 2011 18:37

czyta ktos to forum czy serio nikt nic nie wie ?

razielek
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Wt 25 sty, 2011 06:24

Wt 25 sty, 2011 20:48

jak na razie to polska zaslania sie tym ze o sprawach bezpieczenstwa drogowego moze decydowac sama bez udzialu unii i tyle....rejestrowac mozna samochody starsze niz 25 lat......

daniel uk
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Cz 15 kwi, 2010 12:15

Śr 26 sty, 2011 05:48

daniel uk napisał(a):jak na razie to polska zaslania sie tym ze o sprawach bezpieczenstwa drogowego moze decydowac sama bez udzialu unii i tyle....rejestrowac mozna samochody starsze niz 25 lat......

:D

Avatar użytkownika
WHYDUCK
Bywalec

  • Posty: 140
  • Dołączył(a): Cz 26 kwi, 2007 14:12
  • Lokalizacja: Newcastle

Śr 26 sty, 2011 07:06

no dobra, ale KE dalej podtrzymuje swoj zarzut ze to nie zgodne z prawem czy przyznala racje Polsce ? Bo o to mi chodzi, nie stanowisko Polski w tej sprawie, tylko Komisji Europejskiej

razielek
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Wt 25 sty, 2011 06:24

Śr 26 sty, 2011 13:09

no to jeszcze nie ma decyzji ke i watpie zeby mogli cos zrobic.....i lepiej zeby tak zostalo bo za duzo wariatow na polskich pseudo drogach

daniel uk
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Cz 15 kwi, 2010 12:15

Śr 26 sty, 2011 15:59

daniel uk napisał(a):no to jeszcze nie ma decyzji ke i watpie zeby mogli cos zrobic.....i lepiej zeby tak zostalo bo za duzo wariatow na polskich pseudo drogach


Zgadzam się. wyobraźmy sobie jak jakiś nastek sprowadza sobie anglika, nigdy nie miał możliwości jazdy takim autem i od razu rzut na głęboką wodę (polskie drogi). Masakra.

honda
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): N 09 sty, 2011 22:16

Śr 26 sty, 2011 18:25

dlatego rejestrowac i jezdzic samochodem RHD powini miec prawo tylko ludzie ktorzy byli w u.k., mieszkali tam jakis czas (moga to udowodnic) i maja angielskie prawo jazdy. Tacy ludzie jak ja, ktorzy byli juz w polsce na urlopie angielskim samochodem pare razy - ja juz bylem 6 razy. W zaden sposob nie przeszkadza mi jazda autem RHD w Polsce. Czasem przesiąde sie do ojcowego Golfa LHD - nie robi mi to zadnej roznicy. Jedynie co, gdy jade sam autem RHD - nie ma wyprzedzania, proste, bo nie da sie nawet wychylic zeby cos zobaczyc, prosta zasada, ktory kazdy przecietnie inteligentny Polak moze zrozumiec. Jesli znajdzie sie jakis przygłup, matoł ktory pomimo ze ma auto RHD zacznie wyprzedzac i bedzie mial wypadek, tzn. ze jest tak durny ze i zwykłym samochodem LHD mial by wypadek bo np. zaczał by "wyprzedzac na trzeciego". Jesli ktos jest głupi i nie ma wyobraźni to i autem LHD wczesniej czy pozniej bedzie mial wypadek, jesli ktos ma łeb na karku i jezdzi autem RHD w Polsce, wie ze jesli jest sam w aucie to nie moze wyprzedzac. Tyle

I ludzie niech ktos kurna wkoncu mi odpowie na pytanie, nie interesuje mnie strona polska, nie interesuje mnie ile jeszcze zajmie czasu zanim podejmia decyzje, natomiast interesuje mnie czy KE podtrzymuje stanowisko ze Polska powinna pozwolic na rejestracje aut RHD czy wycofali zarzuty ??

razielek
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Wt 25 sty, 2011 06:24

Cz 27 sty, 2011 13:00

Popatrz 3 posty wyzej na post Daniela. Moze i swietnie jezdzisz, ale czytasz nieuwaznie.... :P
A co do tego co napisales... nie znam nikogo kto by twierdzil ze jezdzi fatalnie, ze nie daje rady, ze to co robi jest niebezpieczne. Kazdy uwaza ze jest mistrzem kierownicy i poprowadzi nawet furmanke right horse drive na jednej z licznych polskich autostrad.

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

So 29 sty, 2011 13:09

izabelamagdalena
Rozkręca się

  • Posty: 90
  • Dołączył(a): Śr 18 lut, 2009 18:30
  • Lokalizacja: washington

Śr 09 lut, 2011 12:54

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wi ... omosc.html

I mam nadzieje ze dopierdziela naszym kochanym urzednikom maxa ile sie da.

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do MOTO UK