Rozliczenie podatku

Śr 14 sty, 2015 15:48

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie zeznania podatkowego. Otóż pracowałam w miejscu, gdzie nie miałam typowego kontraktu, tylko payslipy co tydzień, kasa do łapy i tyle, na payslipie było że pracuję 12 godzin, za minimum krajową. Z tego co widzę na payslipie żadnego podatku nie odprowadzano. Pytałam managera czy sama powinnam odprowadzać podatek, powiedział, że nie, zapytałam czy powinnam złożyć "PIT" powiedział, że nie. A dziś znajomy wspomniał, że powinnam. Już sama nie wiem...

Leenka
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Cz 11 gru, 2014 14:11
  • Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne

Śr 14 sty, 2015 21:14

Jeśli to była/jest twoja jedyna praca to nie musisz płacić żadnego podatku, wysyłać aplikacji do urzędu skarbowego.
Przy pracy na 12h tygodniowo za minimalną stawkę nie jesteś w stanie przekroczyć progu podatkowego. Twoje tygodniowe zarobki nie przekraczają progu ubezpieczeniowego więc też nie płacisz na National Insurance.

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

Śr 28 sty, 2015 09:54

Ale nawet, jeśli nie został przekroczony próg podatkowy to nie trzeba składać PIT-u? Mam podobną sytuację, nie przekroczyłam progu podatkowego, ale zastanawiam się czy i tak nie powinnam złożyć do urzędu skarbowego PIT-u?

cinamonapple
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Pn 26 sty, 2015 15:01

Śr 28 sty, 2015 22:26

Jak chcesz zlozyc PIT musisz wrocic do kraju-raju Polski;)
W Polsce jak nie zlozysz pitu w terminie masz z automatu kare. W UK nie masz takiego obowiązku, chyba ze prowadzisz Self Employment. W razie niedopłaty podatku HMRC zmniejszy twoja kwote wolna od podatku na przyszly rok.

Avatar użytkownika
Max24
Rozkręca się

  • Posty: 65
  • Dołączył(a): So 22 mar, 2014 21:36
  • Lokalizacja: United Kingdom

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron