sick pay a wczesniej zabukowany holiday

Cz 02 sie, 2012 10:41

Witam.

Pracuje przez agencje jako kierowca, (dluzej niz rok). Mam zarezerwowanego holiday na okres 2 tygodni, miesiac przed holiday-em uleglem wypadkowi w domu (przeciolem sciegna u reki) przez co nie jestem w stanie pracowac przez 6 tygodni. Zglosilem to w agencji i w miejscu pracy. W agencji poprosilem o sicka (wiem ze mi sie nalezy, marne 80-90£ na tydzien ale jest) agencja zgodzila sie:) Gdy zapytalem czy wyplata za holidaya nie bedzie kolidowala z wyplata za sicka nie uzyskalem odpowiedzi poniewaz nie wiedzieli. Dodam ze informacje o sicku znalazlem na directgov.

Z tad moje pytanie czy nalezy mi sie wyplata za holiday oraz sicka w tym samym okresie? (dwa tygodnie beda sie pokrywac), czy agencja moze odmowic mi wyplaty za holiday?

Dziekuje za pomoc

tgkopka
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Cz 02 sie, 2012 10:17
  • Lokalizacja: bletchley

Cz 02 sie, 2012 11:30

Nie wiem czy tak jest wszedzie ale u nas jesli jestes na zwolnieniu lekarskim to Ci nie zaplaca za holidaya. Jedyny sposob to pojsc do lekarza i poprosic go o wystawienie papieru powrotu do pracy i wtedy masz platny urop. Pozdrawiam

taba
Rozkręca się

  • Posty: 35
  • Dołączył(a): So 07 sie, 2010 11:57
  • Lokalizacja: Sunderland

Cz 02 sie, 2012 11:56

Ze wzgledu na to ze umieszczytac po angielsku ponizej informacja ktora jest zwykle udzielana pracodawca wiec bedziesz wiedzial jak on moze sie zachowac:
Taking annual leave during sick leave
A worker is entitled to take statutory annual leave while on sick leave, if they wish.
If the worker chooses to take holiday while you are paying them statutory sick pay (SSP), you carry on paying them SSP during their time on annual leave and count this sum towards the amount of holiday pay you pay them.
If the worker chooses to take annual leave while you are paying them occupational sick pay (OSP), you pay them their normal holiday pay instead of OSP.
If the worker chooses to take annual leave while they are on sick leave but they are not receiving any sick pay, you pay them their normal holiday pay.
A worker is most likely to choose to take annual leave while on sick leave if they are:
• not entitled to sick pay of any kind
• on sick leave for a long period and, as a result, you have stopped paying them sick pay
• due to return to work shortly before the end of the leave year and, as a result, would
w pierwszym punkcie jest informacja ze jezeli zdecydujesz sie na holiday w czasie chorobowego pracodawca ma prawo sume chorobowego zaliczyc do twojego holiday.
Masz tez druga opcje ktora takze jest pisana dla pracodawcy
Changing annual leave to sick leave
A worker can choose to change a period of annual leave during which they are sick to sick leave. This would occur if they either:

become sick while on annual leave
have a period of sick leave that continues into a pre-arranged period of annual leave

Once the worker returns to work, they can then make arrangements to take the annual leave they 'missed' at a later date.

Where a worker is on sick leave instead of annual leave, you should consider asking them for evidence of their sickness in line with your usual sickness absence procedures and in line with any eligibility criteria for OSP.

For example, to qualify for full pay while sick, you could:

require a worker to inform you as soon as reasonably possible that they are sick
request that they provide you with medical evidence of that sickness

W przypdaku drugiej opcji pracodawca moze sprawdzac czy twoja kondycje zdrowotana.
Ps mam nadzieje ze na wakacje nie wybierasz sie samochodem jako kierowca:)
wiecej pytan prosze kieruj na priva

lawinfo
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 09:29

Pn 06 sie, 2012 12:34

a czy z takimi pytaniami można gdzież znaleźć porady prawne w londynie za darmo? czy wszystkie porady są płatne?

AnnaZ
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 27
  • Dołączył(a): Śr 01 sie, 2012 20:25

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron