Spotkanie w sprawie paszportu w Newcastle- informacje

Wt 03 cze, 2008 07:39

dostalam odpowiedż z Edinburga -nic z tego trzeba jechac do Londynu więc albo ma się znajomości albo pękne oczy albo szczęście.

kinga1101
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Cz 17 kwi, 2008 11:45
  • Lokalizacja: Middlesbrough

Pt 06 cze, 2008 21:59

To w takim razie kazdemu co inne mowia lub mialem szczescie :) Nie wiem czemu tak ale jak pojechalem to nawet nie pytali gdzie mieszkamy ! Wypisalismy wnioski ,sprawdzili , zdjecia, opłata i do domu ! Zajeło to raptem 30 minut! Nie wiem czemu tak wymyslaja i jeden moze a drugi nie! Pozdro

pawe(TSZ)
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Cz 22 mar, 2007 17:00
  • Lokalizacja: Gateshead

Śr 25 cze, 2008 16:35

My jedziemy 14 lipca do Manchesteru zobaczymy jak to bedzie.

kinga1101
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Cz 17 kwi, 2008 11:45
  • Lokalizacja: Middlesbrough

Pn 30 cze, 2008 20:03

HEJ MAM PYTANIE CZY KTOS ZALATWIAL JUZ NUMER PESEL DLA DZIECKA I CZY TO PRAWDA ZE W POLSCE NIE MOZNA TEGO ZALATWIC JAK SIE MIESZKA ZA GRANICA.AHA I JESZCZE MOZE KTOS MI DA ADRES MEILOWY DO KONSULA????DZIEKI.

joanna dmowska
Początkujący na forum

  • Posty: 14
  • Dołączył(a): Pt 21 gru, 2007 09:11

Pn 30 cze, 2008 20:14

z tym PESELem to chyba niestety prawda, jesienia zeszlego roku zmienily sie podobno przepisy i jesli dziecko nie urodzilo sie na terenie Polski i stale przebywa w innym kraju, to o PESEL nalezy starac sie w konsulacie kraju, w ktorym mieszka dziecko. Ja za m-c lece do Polski i mam zamiar bezczelnie klamac, ze wrocilam z dzieckiem do kraju i wystepuje o nadanie mu PESELu, czy to przejdzie - zobaczymy.
a maila do Konsulatu masz na stronie Konsulatu w Londynie.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pn 30 cze, 2008 21:16

Jestem w trakcie załatwiania peselu dla dziecka.Więc po pierwsze jeśli masz zameldowanie w Polsce(niektorzy wciąż mają)to umiejscawiasz akt urodzenia i tam gdzie jestes zameldowana wystepujesz o pesel,mimo ,iz mieszkasz za granicą.Inna jest kwestia jesli nie masz zameldowania w Polsce tak jak ja ,no to wtedy masz 2 wyjscia.Albo wystepujesz o pesel do konsulatu i placisz 20f albo bezposrednio do MSWIA o nadanie peselu i nic nie placisz.Tu
http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/381/32/PESEL.html
Tutaj masz podany adres,gdzie wysłać list z podaniem o nadanie peselu.Wzór do ściągnięcia na tej stronce.Czeka się na pesel 6 tyg.,przez konsulat ciutkę dłużej.Ja wysyłam bezpośrednio do MSWIA,bo po prostu taniej.A tu masz adres:Centrum Personalizacji Dokumentów MSWiA
Wydział Ochrony Informacji Niejawnych
ul. Pawińskiego 17/21
02 – 106 Warszawa
tel. 022 / 60 28 429, fax 022 / 60 28 407

[ Dodano: Pon 30 Cze, 2008 22:19 ]
Aha do peselu jest potrzebny polski akt urodzenia.Więc najpierw umiejscowisz akt w urzędzie stanu cywilnego,tam gdzie mieszkałaś,a później występujesz o pesel.Może akt umiejscowić pełnomocnik,jeśli to dziadkowie dziecka to nic się nie płaci za to,że oni umiejscawiają akt urodzenia.Na stronie urzędu stanu cywilnego jest do śćiągnięcia wzór upoważnienia i nie musi być ono potwierdzone przez notariusza.Muszą być tylko numery waszych dowodów oso. i podpisy.Pozdrawiam

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Pn 30 cze, 2008 21:24

a jak mam zameldowanie w Polsce, a urzedniczki i tak twierdza, ze nie moge wystapic o nadane PESELu dziecku, to moge zwrocic sie bezposrednio do MSWiA??

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pn 30 cze, 2008 21:29

Możesz się zwróć,bo ja tak właśnie zrobiłam i nie ma żadnych przeszkód ,mimo,iż mieszkam na stałe tutaj.Pozdrawiam :)

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wt 01 lip, 2008 09:34

DZIEKI BARDZO ZA ODPOWIEDZI.ALW DZWONILAM DO TEGO DEPARTAMENTU I MUSZE ZALATWIAC PRZEZ KONSULAT PONIEWAZ MIESZKAM NA STALE W UK I ......BLADA.ALE MAM JESZCZE JEDNO PYTANIE JAK BYM CHCIALA ZALATWIC NUMER PESEL PRZEZ KONSULAT TO TEZ MUSZE BYC OSOBISCIE CZY MOGE DOKUMENTY WYSLAC POCZTA????

joanna dmowska
Początkujący na forum

  • Posty: 14
  • Dołączył(a): Pt 21 gru, 2007 09:11

Wt 01 lip, 2008 11:31

to ja juz nie wiem, mozna zalatwic PESEL w Polsce czy nie mozna??

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 01 lip, 2008 11:34

Czyli jak to w Polsce.Mnie powiedziano,że nie muszę załatwiać przez konsulat,a wyraźnie powiedziałam,że mieszkam tu na stałe.Chyba każdemu mówią co innego.

[ Dodano: Wto 01 Lip, 2008 13:30 ]
Przed chwilą dodzwoniłam się kolejny raz do Polski.Tym razem uprzejmna pani poinformowała mnie,że przy składaniu wniosku o paszport,konsul może wystąpić o numer pesel .czyli w moim przypadku przy wyrabianiu paszportu 5 let. dla dziecka konsul wystapi o nadanie numeru pesel.Pozdrawiam

[ Dodano: Wto 01 Lip, 2008 13:35 ]
Lucy jak pojedziesz do Polski to po prostu spróbuj załatwić pesel u siebie w urzędzie.Coś powiesz typu zjechałam na stałe,bo tutaj to masakra z tym konsulatem....Pozdrawiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wt 01 lip, 2008 13:13

Wiecie co, jak czytam posty o tych wszystkich problemach z konsulatem, peslem itd. to na prawde jestem szczesliwa, ze moj brzdac urodzil sie w Polsce... Zycze wytrwalosci!!!

ande
Weteran

  • Posty: 369
  • Dołączył(a): Wt 15 kwi, 2008 17:27

Wt 01 lip, 2008 14:05

gdybym wiedziala, wczesniej, ze mozna i w sumie trzeba zalatwiac PESEL przez konsulat, to juz bym go miala, ale za pozno dowiedzialam sie, ze wszystko sie pozmienialo.

czyli w Polsce musze najpierw zameldowac Mlodego w moim mieszkaniu, potem umiejscowic akt urodzenia i sciemniac w urzedzie o PESEL?? musze wczesniej brytyjski akt urodzenia tlumaczyc u tlumacza przysieglego?? potrzebuje do wniosku o PESEL np. skrocone akty urodzenia oibojga rodzicow, czy inne dokumenty obojga rodzicow??

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 01 lip, 2008 14:24

Brytyjski akt przetlumaczyc u przysieglego na polski,potem umiejscowic i wystepujesz o pesel.Z tego co pamietam do peselu byl potrzebny chyba akt slubu ale dokładnie nie pamietam.Na pewno nie akty urodzenia rodziców,to akurat pamiętam bo nie dawałam z mężem przy zalatwianiu 1 pesela dla starszej corki.Zycze powodzenia,powinno sie udac

[ Dodano: Wto 01 Lip, 2008 15:25 ]
Aha kolejnosc jest taka -----------tlumaczenie,umiejscowienie,meldunek i dopiero wtedy pesel.Jak bedzie meldunek.Załatwiasz to przy tym samym okienku w tym samym czasie,tak przy najmniej u mnie jest

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wt 01 lip, 2008 19:14

JA POWIEM TAK BYLAM W POLSCE I WSZYSTKO ZALATWILAM CZYLI PRZETLUMACZYLAM AKT UR DZIECKA,ZROBILAM UMIEJSCOWIENIE A I TAK NUMERU PESEL NIE DOSTALAM PONIEWAZ DZIECKO URODZONE TU MUSI ZALATWIAC PESEL PRZEZ KONSULAT.PONIEWAZ NA AKCIE URODZENIA JEST TUTEJSZY ADRES.WIEC POWIEM TAK TAK KTOS MA PROBLEMY Z PESELEM TO WIEM ZE DO 5 LAT MOZNA ROBIC CO ROKU TYMCZASOWY PASZPORT(WIADOMO ZE TO SIE WIAZE Z KOSZTAMI)ALE MOZNA JUZ OGLUPIEC OD TYCH WSZYSTKICH PRZEPISOW.A DO TEGO NA MOJE MELIE KONSUL NIE ODPISUJE.POZDRAWIAM.

joanna dmowska
Początkujący na forum

  • Posty: 14
  • Dołączył(a): Pt 21 gru, 2007 09:11

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do RODZICE