Strata pracy a nieruchomosc w Polsce

Pt 26 lut, 2010 11:22

Chcialbym wszystkich przestrzec, którzy przyjechali do UK i mają nieruchomosc w Polsce wartą powyżej 16000 funtów.
Jeśli stracisz prace nie dostaniesz ani income jobseeker's allowance ani housing benefit i council tax benefit (jeśli wynajmujesz chate tutaj) bo to jest traktowane jak twój kapitał.
Oczywiście można zataic stan posiadania, ale nie radze - wcześniej czy póżniej wykryją to.

Ja podałem ze stanem faktycznym, bo przyjechalem życ tutaj uczciwie. Gdybym o tym wiedział wcześniej dawno bym wysłał rodzine do Polski.
Żyło sie tutaj dobrze, miałem dobrą pracę, dużo nadgodzin aż ....pakuje manele i wysyłam
rodzine do Polski, bo straciłem prace...

Jesli czekasz na jakies decyzje tygodniami (bo urzędom sie nie spieszy) a jesteś w sytuacji jak ja, nie zyj w przekonaniu o jakiejs pomocy tylko myśl co robic innego.

Wypowiedzenie na chate dalbym miesiąc wczesniej tylko jobcentre office (tak samo City Council) gubiło dokumenty i
decyzje dostalem dużo pózniej niż powinienem.

Mam nadzieje, że ta sprawdzona informacja przyda sie komuś.

Pozdrawiam

faraday
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pt 26 lut, 2010 10:49

Pt 26 lut, 2010 11:39

Tak zgadza się. Mam znajomych co właśnie się pochwalili że mają nieruchomość w Polsce wartą ponad 16000 i im odebrano dofinansowanie do mieszkania. A jak zataimy to niekoniecznie się dowiedzą (nie mają takich długich rąk :) ), no chyba że ktoś uprzejmie poinformuje.

Avatar użytkownika
annpiorr
Bywalec

  • Posty: 226
  • Dołączył(a): So 14 kwi, 2007 12:35
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron