Studia

Cz 19 mar, 2009 09:50

W Polsce zrobiłem licencjat a teraz chciałbym skończyć studia magisterskie tutaj.Czy może mi ktoś napisać co powinienem najpierw zrobić jeśli chcę tu studiować_
Wiem ,że muszę potwierdzić poziom swego języka.Czy muszę chodzić do collage tutaj czy muszę tylko zdać jakiś egzamin potwierdzający mój poziom językowy?
Jeśli ktoś wie coś na ten temat to poproszę o poradę.

Omega
Rozkręca się

  • Posty: 50
  • Dołączył(a): So 18 paź, 2008 15:32

Cz 19 mar, 2009 21:50

nie musisz chodzic do collegu, musisz zaliczyc IELTS -egzamin z angola koszt to jakies 100funtow. Aha lepiej upewnij sie czy na univerku przjma Cie z polskim licencjatem, bo na niektorych traktuja polskich magistrow jak licencjatow... inaczej mowiac zeby robic angielski odpowiednik magistra, trzeba miec ukonczonego magistra w pl. ale tak jak mowie nie wiem czy obowiazuje to wszedzie czy tylko w niektorych univerkach ! najlepiej napisz e-mail albo zadzwon i zapytaj sie jak to wyglada! powodzenia

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Pt 20 mar, 2009 05:53

damian_oki napisał(a):... inaczej mowiac zeby robic angielski odpowiednik magistra, trzeba miec ukonczonego magistra w pl. ale tak jak mowie nie wiem czy obowiazuje to wszedzie czy tylko w niektorych univerkach ! najlepiej napisz e-mail albo zadzwon i zapytaj sie jak to wyglada! powodzenia


Czy to oznacza że polski magister musi "robić" od nowa magistra w UK? Jestem zainteresowany tą sprawą, jednak nie na chwilę obecną. Licencjat nie jest magistrem więc słusznie pyta Omega o rozpoczęcie studiów magisterskich. Moje pytanie do pozostałych forumowiczów: Jak mniej więcej wygląda przeniesienie stopnia magisterskiego na uniwersyt angielski w celu rozpoczęcia studiów doktoranckich? Czy ktoś już przez to przechodził?

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Pt 20 mar, 2009 23:51

co prawda na studia doktoranckie sie nie wybieram, ale przed przyjazdem do uk nostryfikowałam swój dyplom na wersję unijną by móc pracować w zawodzie i nie ma z tym żadnego problemu. Od momentu wejścia do unii każda uczelnia czy to państwowa czy nie, wydaje dyplomy uznawane w całej unii (czasem jako dodatek do dyplomu tłumaczony na ang, a czasem w ogóle nie i wystarczy przetłumaczyć swój dyplom) i jeśli masz tego magistra, to nikt Cie nie może zdegradować do licencjata.
Taka sama zasada dotyczy wszelkich studiów podyplomowych i wyższych stopni naukowych.
Jest też taki bajer dla obecnych studentów, że niektóre (a może już większość) uczelnii wprowadziło system oceniania punktowy, który jest porównywalny i równoważny mdzy uczelniami z różnych krajów- w ten sposób można np. zacząć naukę w pl, a skończyć ją w uk, nie tracąc zaliczonych lat/przedmiotów.

ekoper
Bywalec

  • Posty: 131
  • Dołączył(a): Śr 16 kwi, 2008 13:04
  • Lokalizacja: Stockton-On-Tees

N 05 kwi, 2009 04:50

To ciekawe co mowicz ekoper bo ja czytalem calkowicie co innego. Po przetlumaczeniu dyplomu z pol. na odp. ang. masz stopien nizej. Czyli np. mgr. pl = bSc (inzynier/licencjat to zalezy jakie studia) ang. Potwierdzenie? 2 tyg. temu moja siostra mgr. ekonomia otrzymala ang. odpowiednik bachelor'a. Mozesz przetlumaczyc na ang. ale i tak ci kaza zdobyc odp. na przyklad jesli chcesz byc nauczycielem. Tak bylo w przypadku mojej siostry. Z innymi przykladami sie nie spotkalem takze jak mozesz to potwierdz swoja wypowiedz do wyeliminowania niejasnosci. Pozdro

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

N 05 kwi, 2009 10:44

To znaczy kto jej zrobil z magistra tytul bachelor ??? Tłumacz ???


Zeby byc tu nauczycielem trzeba wyslac papiery w celu otrzymania QTS. Magister filologii angielskiej bez zadnych problemow uczy tu jezyka angielskiego w szkolach. ( na marginesie jest tu duzo do zrobienia - np to nieszczesne me zamiast my czy tez druga forma czasownika po have w present perfect )

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Pn 06 kwi, 2009 21:18

Nie ktos tylko rzad brytyjski. Od tlumacza miala master a jak chcesz aby twoje papiery sie tutaj liczyly na tej samej zasadzie co ang. to musisz je pomimo tego ze masz juz przetlumaczone na ang. wyslac to wszystko do Londynu. Koszt 40£ i dostajesz potwierdzenie od nich twojego wyksztalcenia ale o stopien mniej. Ta afera juz trwa od 2004r.

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Pn 06 kwi, 2009 21:28

Pewnie mowimy o innych rzeczach.

Z tego co ja wiem (sprawdzone) zeby uczyc tu w szkolach tzn byc nauczycielem wysylasz swoje papiery do http://www.gtce.org.uk/ General Teaching Council for England otrzymujesz Qualified Teacher Status (QTS) i droga wolna.

Tak samo jest z lekarzami wysylasz papiery do GMC General Medical Council i otrzymujesz prawo wykonywania zawodu ( wpis do rejestru itd).

Kto to niby w Londynie i to jeszcze za 40 funtów przemienia nasze magistry na insze licencjaty???

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Pn 06 kwi, 2009 22:27

hursamir napisał(a):To ciekawe co mowicz ekoper bo ja czytalem calkowicie co innego. Po przetlumaczeniu dyplomu z pol. na odp. ang. masz stopien nizej. Czyli np. mgr. pl = bSc (inzynier/licencjat to zalezy jakie studia) ang. Potwierdzenie? 2 tyg. temu moja siostra mgr. ekonomia otrzymala ang. odpowiednik bachelor'a. Mozesz przetlumaczyc na ang. ale i tak ci kaza zdobyc odp. na przyklad jesli chcesz byc nauczycielem. Tak bylo w przypadku mojej siostry. Z innymi przykladami sie nie spotkalem takze jak mozesz to potwierdz swoja wypowiedz do wyeliminowania niejasnosci. Pozdro


Słonko, nie za bardzo wiem jak sobie życzysz by Ci to potwierdzić, mówię po prostu na swoim przykładzie. To co mgr w pl, tutaj mam master. I po innych znajomych, którzy brali z innych uczelni dyplom po ang, jest jako master, nigdy nie spotkałam się, by ktoś został "zdegradowany". Byłoby to nie tylko nie wporządku, ale i nielegalnie, bo przepisy unijne dot. szkolnictwa wyższego mówią o tym jasno.

ekoper
Bywalec

  • Posty: 131
  • Dołączył(a): Śr 16 kwi, 2008 13:04
  • Lokalizacja: Stockton-On-Tees

Wt 07 kwi, 2009 08:34

To "degradowanie" polskich magistrów do poziomu licencjata to praktyka instytucji NARIC. Była już o tym mowa na forum.
Wysyłasz swoje papiery (transkrypt ocen z indeksu, odpis dyplomu, wszystko przetłumaczone na j.angielski), a oni odsyłają Ci papier, że to tylko B.A. with Honours.
Dlaczego w Niemczech, w Hiszpanii i w calej Europie jestem magistrem, a wg NARIC-a mam być zaledwie licencjatem?

NARIC to pomylka! Jakaś dyskryminacja polskiej oświaty i wykształconych Polaków!
I jeszcze biorą sporą kasę za wystawienie papierka!

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

Wt 07 kwi, 2009 09:08

Ja jak zdarta plyta :). Po co komu ten NARIC ? Dajcie jakis przyklad, please.

Znalazlem tylko ze jest cos takiego jak academic i professional recognition - moze stad piszemy o roznych rzeczach. Czyli inna droga aby zostac nauczycielem tutaj a inna zeby kontynuwac nauke.

Rysiek

http://ec.europa.eu/education/policies/ ... in_en.html

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Wt 07 kwi, 2009 11:22

Pomijajac NARIC (bo nie chce mi sie sprawdzac na jakich zasadach pracuja) peklbym ze smiechu jakby mi jakis krawaciarz powiedzial ze moj magister z polski jest gorszy od angielskiego.

Niestety faktem jest to ze na wielu uniwerkach ( i z tym sie czesto spotkalem) polski magister jest traktoway jako licencjat i zanim zaczniesz robic doktorat "zmuszaja" cie do robienia dodatkowego roku na magistra. I to nie dotyczy tylko polski bo zarowno znajomi z turcji czy rumunii mieli to samo.

Problemu nie ma natomiast jesli konczylo sie polibude, wtedy magister to magister i zero gadania.

BTW. Myslicie ze moj angielski doktor jest lepszy od polskiego? :p

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Wt 07 kwi, 2009 12:03

biorac pod uwage logike to pewnie nie :mrgreen:

Avatar użytkownika
martinek77
Weteran

  • Posty: 1287
  • Dołączył(a): N 19 mar, 2006 13:17
  • Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Pt 17 kwi, 2009 07:36

oki. Nie bede sie sprzeczał. Napisalem co bylo i tyle. Mgr ekonomi po akad. ekon. w Katowicach z 4 latnim dosw. jako manager. Bch po wyslaniu dokum i tyle. Swiadectwo 5.0(bez kitu). Pozdro

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA