szkola katolicka

Wt 13 mar, 2012 13:18

czy w szkolach katolickich pytaja o zaswiadczenie o przynaleznosci do kosciola,czy tylko wystarczy certyfikat chrztu dziecka? siostra chodzi do angielskiego kosciola, wierzy w Boga, ale nie nalezy do zadnej parafi. czy w zwiazku z tym dziecko siostry ma mniejsze szqanse na dostanie sie do szkoly katolickiej? do polskiego kosciola nie chodzi i nie zamierza. nie widzi roznicy w mszy polskiej czy angielskiej dlatego uczeszcza do kosciola angielskiego, bo ma blizej. poraccie prosze

lacosta
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Wt 01 lut, 2011 09:12

Wt 13 mar, 2012 13:58

W mojej szkole chcieli na początku tylko akt chrztu,jako że mieszkałam w Polsce mam z Polski.Nie tłumaczyłam go bez żadnych problemów przyjęli dziecko,teraz moja córka będzie miała komunię w angielskim kościele i tylko pytali który to kościół .Chodziło o to czy życzę sobie ,żeby córka poszła z klasa do komunii czy wolę u siebie w kościele.Jednak u nas problem się rozwiązał sam bo kościół gdzie chodzimy to ten sam w którym będzie komunia.Co do mszy to faktycznie różnic praktycznie nie ma.

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wt 13 mar, 2012 18:53

Tylko akt chrztu.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do RODZICE

cron