Szpital RVI

Pn 08 lip, 2013 13:39

Hej jestem na pocztku ciąży i zastanawiam się nad wyborem szpitala w Newcastle. Czy któraś rodziła w Rvi . Jak wygląda opieka , na sali leży się samej czy jest tzw zbiorowa. Na co powinnam zwrócić uwagę .

Avatar użytkownika
Lucretia
Rozkręca się

  • Posty: 61
  • Dołączył(a): N 05 gru, 2010 20:44
  • Lokalizacja: Tyne and Wear

Wt 09 lip, 2013 17:00

Przy szpitalu RVI jest takie cudowne miejsce jak Newcastle Birthing Centre. Link ponizej. Co prawda nie rodzilam tam, ale to tak pieknie wyglada, ze zamierzam tam rodzic :)
http://www.newcastlebirthingcentre.co.uk/

KAJkaCK
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 13 lip, 2011 18:58

Śr 10 lip, 2013 13:18

O, widze, że wiecej ciężarnych w Newcastle :) ja juz w domku siedzę i czekam na rozwiązanie chociaz jeszcze mamy 2,5 miesiaca. Jakby któraś ciężarówka mieszkała w okolicach Wallsend, chętnie wybierzemy się na KRÓTKI spacer :) My jestesmy zabookowani na poród w RVI. W sierpniu mamy ante natal classes. Ja uwielbiam ten szpital, nigdy nie miałam tam zadnych problemow i wszyscy sa bardzo pomocni. Jedyny problem to czekanie...tam kazde wypelnienie papierka trwa co najmniej pół h.
Pozdrawiamy

oxik
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Pt 08 maja, 2009 15:27

Wt 16 lip, 2013 16:18

Ja slyszalam od kolezanek, ze nie ma juz antenatal classes. A placisz cos za to? Mi zostalo 2 miesiace i jakis czas temu bardzo chcialam isc na tzw szkole rodzenia, ale tak jak pisalam - bylam poinformowana, ze nie ma czegos takiego juz, a sama nie zapytalam sie poloznej, bo moja polozna jakas taka niedoinformowana jest. O co jej sie nie pytam, to ona nie ma pojecia :(

KAJkaCK
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 13 lip, 2011 18:58

Wt 16 lip, 2013 18:49

ja mam pytanko do Was co prawda nie dotyczy ono szpitala, ale widze, ze sa tu dziewczyny ktore beda rodzic praktycznie w tym samym czasie co ja dlatego skorzystam i zapytam sie czy maciu juz moze wozek?? bo ja mam taki metlik w glowie i nie potrafie sie zdecydowac :(

gateshead2412
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Śr 03 lip, 2013 20:10

Śr 17 lip, 2013 07:06

Hej. Ja kupiłam wózek miesiąc przed terminem na ebay i jestem bardzo z niego zadowolona z wyglądu jak i ceny :)

kamila12345
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): N 19 maja, 2013 20:22

Śr 17 lip, 2013 09:52

Ja antenatal classes zabookowałam od razu po 20 tygodniowym scanie. Poprostu poszłam do recepcji w Birth unit tam na parterze i nas umówiono. Ale mowiła ta pani, że dobrze, że przyszliśmy wcześnie bo szpital jest tak busy, że jak ludzie przychodzą na 2 miesiące przed porodem to juz terminów wolnych nie ma. My mamy water birth classes pierwsze a potem cała niedziela (chyba 8 godzin!) labour i baby care. Zajęcia są bezpłatne.
Co do wózka to będziemy kupować w Polsce bo tu jakoś nie ma dużego wyboru i prawie wszystko jest czarne! Zdecydowaliśmy się na Tako. Za tydzień będziemy w Polsce więc bedziemy wybierać kolor.
Ja mam termin na 02.10, może Kacper bedzie miał jakis kolegów?
Pozdrawiamy :)

oxik
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Pt 08 maja, 2009 15:27

Śr 17 lip, 2013 13:54

W moim przypadku kolezanke :) Mam termin na 20/09 (nie wiem czy juz wspominalam).
To sie przerobilam z tymi antenatal classes, a tak mi zalezalo, bo to zawsze dobre obeznanie sie ze slownictwem.
Jutro mam spotkanie z midwife, moze ona mi cos poradzi.

Co do wozka, mi sie nie podobaly te angielskie, wiec zaczelam przegladac polskie wozki na necie, kilka modeli wybralam i jak bylam na urlopie w PL to objezdzilam sklepy i hurtownie, zeby je poogladac.
Ostatecznie kupilam Tutek Tambero czerwono-czarny z czerwonym stelazem. Juz go mamy w domu (za przesylke sklep wzial tylko 120zl - wszystko oni zorganizowali).
Kupilam 2w1, bo od wielu kolezanek slyszalam, ze te foteliki samochodowe dolaczane do wozkow sa mniejsze niz taki np Maxi Cosi Cabriofix, wiec wlasnie ten fotelik tez w czerwieni dokupilam sobie juz tutaj. Moze i drozej wychodzi, ale za to dziecko w tym foteliku spokojnie do roku pojezdzi, a w tym firmowym tylko pol roku. No i Maxi Cosi ma dobre rankingi bezpieczenstwa.

KAJkaCK
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 13 lip, 2011 18:58

Śr 17 lip, 2013 18:16

Koleżanka też fajna sprawa, ważne żeby było w kim pogadać ;)
Może jeszcze nic straconego, podjedz sobie do RVI i zapytaj albo przedzwoń tam.
Ja swojej położnej nie trawię! Chodze na Battle Hill i za każdym razem jak idę to niczego nowego się nie dowiaduje, babka tak rutynowo odpieprza swoją robotę, że mi sie odechciewa do niej w ogóle chodzić. Bedąc pierwszy raz w ciąży, oczekuje jakiś porad, zapewnień co jest w normie, co nie, jakiegoś dobrego słowa, czy choćby jakiejs wzmianki o przebiegu ciąży. Tymczasem pani tylko pyta jak się czuje, mierzy ciśnienie, dotyka brzucha i dziękuje. O wszystko sama musze się pytać a w połowie wizyty jestem tak zniesmaczona, że o odpowiedź na resztę pytań pytam google.
Fajny ten wózeczek wybrałaś. My robimy tak samo, bierzemy 2w1 i fotelik też kupiliśmy tutaj Maxi Cosi ale czarny. W promocji wcale nie wyszedł drożej niż w Polsce, porównywaliśmy ceny i w zasadzie te same. A bazę kupiliśmy za £40 uzywaną na ebay. Czasem się tez na gumtree pojawiają.

oxik
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Pt 08 maja, 2009 15:27

Śr 17 lip, 2013 21:47

http://www.ebay.co.uk/itm/Zipy-pram-pus ... 25790189d7

Ja ze swojej położnej jestem bardzo zadowolona, i czuje że bardziej sie mną interesuje niż powinna, zawsze odpowiada wyczerpująco na moje pytania. Życzę powodzenia wszystkim mamusiom

kamila12345
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): N 19 maja, 2013 20:22

Cz 18 lip, 2013 14:48

Hej
Dzis rozmawialam z moja midwife na temat zmiany szpitala, bo na razie mam rodzic w QE Hospital w Gateshead, a chcialam pod koniec ciazy zmienic na Newcastle Birthing Centre mieszczace sie na parterze RVI, ale moja ciaza jest High Risk, a tam mozna tylko z Low Risk rodzic.
O RVI powiedziala mi, ze po porodzie, jak nie ma komplikacji, to zostaje sie tylko 6h (ciekawe czy to prawda), a w QEH zostaje sie na noc i z rana do domu jedzie i jesli stwierdze, ze nie umiem jeszcze karmic, to moge zostac na dluzej, a to moje pierwsze dziecko, to moze sie taka opcja przydac.
Takze ja zostaje w QEH, a co za tym idzie moge isc na antenatal classes, ale za oplata, bo oni bezplatnych nie maja :( ale cos wspominala o jakis postnatal classes bezplatnych, ale jej nie zrozumial dokladnie o co chodzi (cos mowila o karmieniu pierwsia).

KAJkaCK
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 13 lip, 2011 18:58

Cz 18 lip, 2013 17:04

http://www.newcastle-hospitals.org.uk/s ... vents.aspx

Ja chodziłam do RVI na Using Water for Labour and Birth, breastfeeding, New Baby Practical i jeszcze jakies dwa. Ja również spodziewam się pierwszego dziecka i dla mnie te klasy w zupełności wystarczyły. O RVI słyszałam same dobre opinie, również nie będę rodzić w Birthing Centre tylko na górze, tam można skorzystać z basenu itp. Z tego co wiem to nawet wypuszczają po 4h ale to już jak wszystko przebiegało i przebiega super. W PL w szpitalu pozostaje się do 3 dni po porodzie a 5 po cesarce, wiec pozostanie w UK przez dobę czy dwie nie bedzie takim strasznym doświadczeniem ;) Zresztą każdą styczność z personelem w RVI wspominam bardzo pozytywnie pod każdym względem.

kamila12345
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): N 19 maja, 2013 20:22

Cz 18 lip, 2013 17:27

No to miejmy nadzieje, że właśnie wszystko bedzie przebiegało super sprawnie u nas wszystkich :) też słyszałam o tym krótkim pobycie tam, jest to chyba spowodowane natłokiem rodzących w tym szpitalu.
kamila12345, ja też chcę korzystać z basenu, ale z tego co czytam na dole mają 5 do dyspozycji? Wiem, że na dole nie można podac epidural, musi to byc na oddziale, ale ja wstępnie stawiam na gas and air tylko.

oxik
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Pt 08 maja, 2009 15:27

Cz 18 lip, 2013 18:37

Tak bo na dole są tylko położne a na górze jest wiecej osób i lekarze. Na górze są dwa baseny, rodzi się w pojedynczym pokoju w którym jest łóżko, jakaś poduszka itp i jak pisałam wczesniej dwa są wyposażone w basen, po porodzie przechodzi sie na salę gdzie leży od 2 do 4 osób. Ja też raczej stawiam na gas. Nigdy nie rodziłam, ale wydaje mi się że jak już się wszystko zacznie to będzie mi obojętne gdzie co i jak byleby szybko i w miarę możliwości bezboleśnie ;)

kamila12345
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): N 19 maja, 2013 20:22

Pn 05 sie, 2013 23:06

Hej. Ja rodziłam w czerwcu w RVI i szczerze polecam. Rodziłam na górze i ze znieczuleniem i z gazem :) .Epidural jest rewelacyjny ,ale to indywidualna sprawa każdej z was, mi uratował życie haha. Co do szpitala, rodziłam w pojedynczej sali, był przy mnie mąż i przyjaciółka,nie mówię po angielsku a ona był jako tłumacz . Wszystko super, wiadomo,że przez znieczulenie akcja szła powolutku , od pierwszych skurczy rodziłam 22 h ale na znieczuleniu to naprawdę nic strasznego, sam poród ,,ostatnia faza ,, godzinkę i moja córcia już była.Po porodzie dostaliśmy kawkę , herbatkę i tosty z dżemem do jedzenia więc miłe zaskoczenie. Pózniej byłyśmy na sami 6-osobowej ,ale naprawdę nikt nikomu nie przeszkadzał, położne bardzo miłe i profesjonalne. Jeżeli komuś moja opinia pomoże to polecam szpital RVI , tylko tak jak mówię, ja rodziłam na górze.:) Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie i powodzenia dziewczyny . :cheer:

pablo86
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Pn 10 gru, 2012 21:08

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do RODZICE

cron