Szukam informacji....?o szkole dla dziecka....

N 04 mar, 2007 19:25

Jestem w Angli od 4 mc w lipcu przyjeżdrza zona z córką niewiem jak sie zabrać do szukania szkoły dla córki ,w polsce ukończy 2 klase nie wiem czy tu zacznie od podstaw czy od nastepnej klasy ,gdzie pytac ,gdzie szukać szkoły? pomóżcie.... :oops: [/b]

Avatar użytkownika
Max
Bywalec

  • Posty: 187
  • Dołączył(a): Śr 14 lut, 2007 04:53
  • Lokalizacja: South Shields-Chorzow

Pn 05 mar, 2007 21:16

Powyzej.
Pozdro :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pn 05 mar, 2007 22:08

Witaj Max!!!!

Mała podpowiedz jak byś tak jeszcze podał gdzie dokładnie mieszkasz to było by łatwiej ci coś doradzić na temat szkoły a mianowicie gdzie jej szukać.Powiem ci jedno jak już to szukaj szkoły katolickiej.Ponoć są najlepsze dla polaków.

Pozdro!! :lol:

Avatar użytkownika
bono
Rozkręca się

  • Posty: 55
  • Dołączył(a): Wt 30 sty, 2007 08:26
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Pn 05 mar, 2007 22:20

TO ja mieszkam Seaburn.....

Avatar użytkownika
Max
Bywalec

  • Posty: 187
  • Dołączył(a): Śr 14 lut, 2007 04:53
  • Lokalizacja: South Shields-Chorzow

Pn 05 mar, 2007 23:59

Sa najbardziej renomowanymi szkolami :wink:ale poczekasz sobie na miejsce okolo dwoch lat :-( bo takie sa kolejki).Poza tym musisz posiadac swiadectwo chrztu i ewen.komunii.Warto jednak :cheer: Nawet jesli bys mial dziecko przenies ze zwyklej szkoly.
Na pocztaek poszedlbym do najblizszej szkoly i zglosil dziecko(nawet,jesli go jeszcze nie ma)z dokladna data jego przybycia,do szkoly.Czym wiecej bedziesz kombinowal tym bardziej sie beda pietrzyc trudnosci.
Natomiast jesli chodzi o nauke dzieci to mozemy(dorosli)im tylko pozazdroscic szybkosci i latwosci nauki jezyka.Lepiej od razu zatroszcz sie o nauke jezyka polskiego :wink: bo po dwoch latach juz o tym mysle,chociaz moje dziecko nie mowilo wogole po angielsku :cheer:
Pozdro ::wales

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Wt 06 mar, 2007 00:36

dzięki.....

Avatar użytkownika
Max
Bywalec

  • Posty: 187
  • Dołączył(a): Śr 14 lut, 2007 04:53
  • Lokalizacja: South Shields-Chorzow

Wt 06 mar, 2007 18:43

W Seaburn się czeka dwa lata na miejsce w katolickiej szkole?
My dostaliśmy z Civic Centre listę szkół i zapisaliśmy syna w lipcu do Corpus Christi Primary School w Bensham (Gateshead). Widzę też, że w ciągu roku dochodzą nowe dzieci z Polski. Może się przenieście?
Mamy ładny park... :)

Grażyna
Rozkręca się

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): Pn 04 wrz, 2006 18:42

Wt 06 mar, 2007 19:02

Dzieki za odp nie wiem tak szczeze przenosimy sie ale dopiero w lipcu ale w okolice Seaburn....pozdro

Avatar użytkownika
Max
Bywalec

  • Posty: 187
  • Dołączył(a): Śr 14 lut, 2007 04:53
  • Lokalizacja: South Shields-Chorzow

Wt 06 mar, 2007 19:39

seaburn to dzielnica sunderlandu o ile sie nie myle , mysle ze przesadzacie z tymi kolejkami do katolickich szkol to moze zalezec faktycznie od rejonu / dzielnicy :idea:

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Cz 08 mar, 2007 23:06

andy napisał(a):seaburn to dzielnica sunderlandu o ile sie nie myle , mysle ze przesadzacie z tymi kolejkami do katolickich szkol to moze zalezec faktycznie od rejonu / dzielnicy :idea:



Masz racje andy że przesadzają moje dzieci się odrazu dostały i od września będą chodzić i muszę przyznać że byłem mile zaskoczony bo pani dyrektor wręcz się cieszyła że zapisuje dzieciaki do jej szkoły,choć już nie było miejsca to ona zapewniła że to miejsce zrobi i tak zrobiła.
Aha a szkoła znajduje się w Wallbot (niewiem czy dobrze napisałem,w każdym razie okolice Newburn)

Pozdrawiam :lol:

Avatar użytkownika
bono
Rozkręca się

  • Posty: 55
  • Dołączył(a): Wt 30 sty, 2007 08:26
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Pt 09 mar, 2007 08:57

Czy moglby mi ktos wytlumaczyc pod jakim wzgledem szkoly katolickie sa lepsze,bo ja tego nie widze.Moje dziecko chodzi do normalnej szkoly i co uwazacie ze bedzie gorzej wyksztalcone.Dodam jeszcze,ze mam porownanie z dzieckiem kolezanki i powiem nawet ze w tej katolickiej szkole niewiele sie ucza.Nie rozumiem was wogole.

Avatar użytkownika
aziza
Bywalec

  • Posty: 174
  • Dołączył(a): Śr 24 maja, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Cramlington/Leszno

Pt 09 mar, 2007 13:27

Aziza: z tego co wiem(prosze mnie poprawic jesli sie myle) w szkolach katolickich jest wieksza dyscyplina.Jezeli chodzi o poziom to ja slyszalam,ze jest wyzszy niz w normalnych szkolach.Jezeli chodzi o dostepnosc szkol katolickich to wydaje mi sie,ze to zalezy od tego gdzie znajdue sie taka szkola.Natomiast nawet Anglicy twierdza,ze sa to lepsze szkoly od tych zwyklych. :D

Avatar użytkownika
dziadzia
Bywalec

  • Posty: 146
  • Dołączył(a): Cz 27 kwi, 2006 09:35

Pt 09 mar, 2007 18:43

Moje dziecko chodzi do szkoly dla wszystkich anglikow i dyscyplina tam jest wrecz rygorystyczna,wiec nie w kazdej szkole jak to nazywacie zwyklej jest zle.Co do nauki to jesli dziecko bedzie sie chcialo uczyc to nie poprzestanie na podstawowym wyksztalceniu i bez znaczenia bedzie to,czy skonczyl szkole katolicka czy zwykla.

Avatar użytkownika
aziza
Bywalec

  • Posty: 174
  • Dołączył(a): Śr 24 maja, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Cramlington/Leszno

Pt 09 mar, 2007 21:58

Z katolickimi, czy w ogole z wyznaniowymi szkolami tutaj jest tak, ze PRZEWAZNIE sa lepsze od tych bezwyznaniowych. Ale sa oczywiscie wyjatki. Zawsze warto sprawdzic ranking szkoly, chociazby na stronie BBC. Tutaj jest ranking (wyszukiwarka po prawej):
http://news.bbc.co.uk/1/hi/education/4479676.stm

Aziza, nie wiem, w jakim wieku sa Twoje dzieci, ale w Blyth nie ma ani primary ani high school katolickiej. Jest tylko katolicka middle school (St Wilfrids), ktora zreszta jest jedyna na Wansbeck i Blyth Valley i dojezdzaja do niej dzieci z dosc daleka.

St Wilfrids w rankingach bije na glowe inne szkoly w Blyth, wiec jesli Twoje dzieci sa dopiero w primary, to ja bym sie na Twoim miejscu powaznie zastanowila nad wyslaniem ich do St Wilfrids Middle jak skoncza primary. Poza tym duza zaleta poslania dziecka do St. Wilfrid jest to, ze wtedy ma ono gwarantowane przyjecie do St. Benet Biscop RC High School w Bedlington, ktora jest jedna z najlepszych secondary schools w calym hrabstwie Northumberland (nawet wlaczajac szkoly prywatne). Bo jak nie, to zostaje Ci Blyth Community College, ktora jest NAJGORSZA w calym hrabstwie.

Sprawa sie nieco komplikuje, bo w tej chwili sa plany zlikwidowania systemu trzystopniowego w Northumberland i w zwiazku z tym St Wilfrids moze zostac zamknieta za dwa, trzy lata. Jesli tak sie stanie, a Twoje dzieci sa w szkole primary nie-katolickiej, to szanse na dostanie sie do St Benet Biscop maleja.

[ Dodano: Pią 09 Mar, 2007 22:01 ]
Zapomnialam dopisac, ja nie mieszkam w Blyth, ale moj starszy syn (trzynastoletni) dojezdza 30 min autobusem do St Wilfrids w Blyth - podobnie jak wielu jego kolegow, ktorzy w Blyth nie mieszkaja - to swiadczy o tym, jak bardzo rodzicom zalezy na uczeszczaniu wlasnie tam, i na pozniejszym automatycznym dostaniu sie do St Benet Biscop.

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

Pt 09 mar, 2007 23:17

Dziekuje ci za wyczerpujaca odpowiedz.Razem z mezem zastanowimy sie nad tym czy przeniesc dziecko,a moje dziecko ma 6 lat.

Avatar użytkownika
aziza
Bywalec

  • Posty: 174
  • Dołączył(a): Śr 24 maja, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Cramlington/Leszno

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Powrót do RODZICE

cron