TAX

Cz 31 lip, 2008 17:08

Witam,
Mam takie pytanie,
Posiadam auto, które ma tylko MOT,
Nie wykupuje jeszcze ubezpieczenia, gdyz nie sprzedałem pierwszego auta. Moje pytanie brzmi czy moge kupic TAX, nie majac ubezpieczenia?.

Vodun


Cz 31 lip, 2008 18:45

Odemnie wymagali zaświadczenia o ważności polisy (na poczcie). Dzwoniłem do DVLA i powiedzieli że warunkiem wydania tax disc dla nowego właściciela jest aktualne ubezpieczenie. Prościej jest poprosić przy sprzedaży samochodu o załatwienie tego przez poprzednego właściciela na nasz koszt.

Avatar użytkownika
wojtek
Bywalec

  • Posty: 130
  • Dołączył(a): Cz 19 kwi, 2007 20:02
  • Lokalizacja: Newcastle / Gdynia

Cz 31 lip, 2008 19:47

ok, dzieki. Najwyzej przeniose juz ubezpieczenie na 2 auto, i pojde kupic Tax, dzieki wielkie

Vodun


Cz 31 lip, 2008 19:49

Nie nie mozesz,poniewaz na poczcie(gdzie zazwyczaj kupuje sie tzw.krazek musisz wykazac sie waznym ubezpieczeniem oraz MOT'em w przeciwnym wypadku nikt nie sprzeda Ci road tax'u.dlatego mozesz tutaj jezdzic nie majac ubezpieczenia na auto,a majac "krazek",czyli road tax.
Z przenosinami ubezp.nie palilbym sie,az tak bardzo,gdyz czesto nie oplaca sie to,a nawet wychodzi duzo drozej niz ubezpieczyc gdzie indziej,a z pierwszego odebrac pieniadze,gdyz stracisz zaledwie £20 za zamkniecie polisy tzw,koszty manipulacyjne.Mialem przed m-cem identyczna sytuacje i wyszlo mi,ze doplacalbym tyle samo ile zaplacilem za rok ubezpieczenia w innej firmie,a ubezpieczenie 1-go samochodu bieglo dopiero od 4 m-cy.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pt 01 sie, 2008 09:34

kupując przez internet potwierdzasz że masz ważne ubezpieczenie:
http://www.taxdisc.direct.gov.uk/EvlPortalApp/
...zgadzasz się na to że mogą Ciebie sprawdzić.

Gotwin
Rozkręca się

  • Posty: 65
  • Dołączył(a): Cz 29 mar, 2007 11:40
  • Lokalizacja: Kamienna Góra, Consett

Wt 05 sie, 2008 17:19

kupilem ubezpieczenie i wykupiem odrazu tax

Vodun


Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do MOTO UK

cron