Tesco w New Castle

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Wt 11 kwi, 2006 09:13

Hello
Ja z taką sprawą - mam jechać do tesco w tym mieście pracować i nie wiem czy się zdecydować; może ktoś tam pracuje albo chociaż wie jak tam jest. Tak w ogóle to dużo Polaków jest w tym mieście?
dzięki:)

piotrek
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Wt 11 kwi, 2006 08:55

Wt 11 kwi, 2006 09:18

oj Tesco jest tu zle !!! bardzo zle !!! ostatnio mieli polska wodke, ale juz nie bylo jak pojechalem. nie polecam. :P

dudek


Wt 11 kwi, 2006 09:38

Z tego co wiem Tesco jest bardzo dobrym sklepem pod względem pracy, zarobków oraz przywilejów i praw. Jeśli jest to praca legalna to na pewno bedziesz miał możliwość odłożenia na emeryture, do czego firma dopłaca drugą połowe z własnej kieszeni. (Nawet gdybyś pracował krótko ten okres zawsze możesz sobie dopisac do innej pracy lub pracy w Polsce i będzie zaliczało ci sie do okresu emerytalnego). Niektóre sklepy Tesco maja teraz wydłużone godziny pracy nawet do 10-12 wieczór wiec na newno będziesz mógł liczyć na nadgodziny jeśli jesteś zainteresowany, stawki są różne w zależności od tego co się robi. Praca może być cieżka, fizyczna, ale ogólnie polecam.

W samym centrum Newcastle jest dużo polaków.

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Wt 11 kwi, 2006 10:26

Ja tez, podobnie jak Dudek, czasami mam problemy z Tesco.... szczegolnie w niedzielne popoludnia wracajac z pracy mam zakupic Cos Bardzo Waznego, a tu sie okazuje, ze moje Tesco mimo, ze jest czynne 24h, w niedziele o 16 jest juz zamkniete na glucho :(
Ale juz sie do tego przyzwyczailem....
Mam tel. do zaprzyjaznionej Pani Niny, ktora "siedzi na kasie", moze ona mogla by zdradzic Ci wieczej szczeg.
Nie bardzo wiem, co jest powodem Twojej rozterki:
a)czy wyjechac do UK?
b)czy wyjechac do Newcastle?
c)czy pracowac w Tesco?
Niezaleznie od pytania, moim zdaniem odpowiedz jest jedna: TAK, i to szybko, bo zaraz nie bedzie miejsca, pamietaj, ze to wyspa i nie wszyscy sie zmieszcza :wink:

PS.
Z tego co wiem T. oferuje rozne stanowiska: od kierowcow po kasjerki, jakie Tobie ma przypasc?

Avatar użytkownika
tom
Rozkręca się

  • Posty: 74
  • Dołączył(a): Cz 16 lut, 2006 12:15
  • Lokalizacja: NE15 / Denton Burn/Szczecin

Wt 11 kwi, 2006 16:25

Dzięki za odzew :)
Sprawa wygląda tak, że mam kontrakt z tą firmą, ale chce się przenieść do innego miasta, no i zastanawiam się nad New Castle; jeśli chodzi o pracę to pewnie wykładanie na pólki w nocy za 8/godz z groszami - ale jak
się nie ma co sie lubi to trzeba brać co jest ;) No i jak jest w tym mieście, bo szczerze mówiąc mam bardzo przykre doświadczenia z tzw. Polakami w Anglii.... tych z którymi musiałem przebywać sprzedaliby człowieka za funta jakby mogli.

Tak w ogóle to te 1200 brutto/ miesiąc to mało w takim dużym mieście czy nie?
pozdr :)

piotrek
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Wt 11 kwi, 2006 08:55

Wt 11 kwi, 2006 16:32

no i jeszcze jedno - z tego co wyczytałem to duże tam bezrobocie, bo aż 7,7%, tylko nie wiem jak to przekłada się w rzeczywistości

piotrek
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Wt 11 kwi, 2006 08:55

Wt 11 kwi, 2006 19:49

mała poprawka: Newcastle, nie New Castle :twisted:

Marta
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 10:09

Wt 18 kwi, 2006 19:03

Ja pracuję w Tesco w Newcastle. :D Słyszłam o dwudziestoosobowej grupie Polaków, którzy mają wkrótce pracowć na nocki. Pewnie jesteś jedynym z nich. :)
Polecam to miejsce pracy gorąco. Bardzo sympatyczni ludzie, miła atmosfera w pracy i sporo zabawy. To zupełnie inny sklep niż w Polsce. Praca lekka, co prawda, nie jest, ale to jak wszędzie.
Myślę, że nie będziesz żałował.

szpilka
Rozkręca się

  • Posty: 50
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 14:36

Cz 20 kwi, 2006 17:38

Szpilka, a w ktorym Tesco pracujesz? Bo ja robie zakupy w Kingston Park i w North Shields, bo do tego ostatniego mam blisko z pracy.

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

Cz 20 kwi, 2006 18:20

hej, Duende!!! A już myśleliśmy, ze licho Cie wzięło ;) , tyle czasu nie było Cię widać.

Marta
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 10:09

Cz 20 kwi, 2006 18:59

No wreszcie sie dorwalam do forum. Dostalam Wasza wiadomosc, postaram sie zadzwonic w weekend :)

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

Pt 21 kwi, 2006 07:44

Duende napisał(a):Szpilka, a w ktorym Tesco pracujesz? Bo ja robie zakupy w Kingston Park i w North Shields, bo do tego ostatniego mam blisko z pracy.


W tym największym i najlepszym, oczywiście :lol:

szpilka
Rozkręca się

  • Posty: 50
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 14:36

N 21 maja, 2006 15:41

Tesco wcale nie nalezy do najlepszych sieci hadlowych w GB,a traktuje obcokrajowcow troche po macoszemu...moze to tylko jeden przypadek... :cry: a moze to jeden pracownik :oops:

bary


Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 3 gości

Powrót do Forum ogólne

cron