Test IELTS

So 18 lut, 2006 16:51

Witam!
Może ktoś robił test IELTS w Newcastle? Mam mianowicie kilka pytań:
1. Jakie są koszta?
2. Czy bardzo trudny?
3. Gdzie?
i najważniejsze czy są jakieś agencje które będa mogły zagwarantować mieszkanie na ten czas [mieszkam w Polsce]

mjoger
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): So 18 lut, 2006 16:06

So 18 lut, 2006 18:36

mjoger napisał(a):Witam!
1. Jakie są koszta?
3. Gdzie?


np. w Newcastle College za darmo, warunek - trzeba się wczesniej zapisać.

O jaki kurs ci chodzi - caloroczny czy np. wakacyjny?

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

So 18 lut, 2006 19:28

wakacyjny

mjoger
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): So 18 lut, 2006 16:06

So 18 lut, 2006 19:37

Dowiem sie w Collegu i ci powiem, kiedy jest nabor - generalnie pierwszenstwo maja osoby, ktore nie chodzily na kurs caloroczny. Kurs jest darmowy i dosc intensywny (4 lub 5 dni na week po 3,4 godziny). Pokoj mozna miec za ok.50 na tydzien.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

N 19 lut, 2006 18:48

ok, dzięki, ale wiesz jak to dokładnie wygląda? czy to sam kurs który kończy sie egzaminem?

mjoger
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): So 18 lut, 2006 16:06

Pn 20 lut, 2006 16:03

mjoger napisał(a):Witam!
Może ktoś robił test IELTS w Newcastle? Mam mianowicie kilka pytań:
1. Jakie są koszta?
2. Czy bardzo trudny?
3. Gdzie?
i najważniejsze czy są jakieś agencje które będa mogły zagwarantować mieszkanie na ten czas [mieszkam w Polsce]


Ja robie w tym roku (maj) IELTS w Newcastle College.

Warunek - caloroczny kurs - wtedy jest za darmo. Jeli nie jestes zapisany nie mozesz robic w Collegu tutaj, tylko w Durham i placisz. Nie wiem ile, ale droga impreza :wink:

Trudny jest!!! Jesli nie przerobiles materialu z kilku ksiazek, testow itp, to mozesz liczyc na 3-4 pkt. To nic nie daje. Ten egzamin sie liczy na 6.5-7 pkt. Wtedy cos daje. Jesli bedziesz chcial materialy napisz na priv, skombinuje kilkanascie testow dla Ciebie. Je bede w Polsce za niecale 2 tygodnie, moge jakos Ci te materialy podeslac. Skad jestes????
Przydaja sie, bo ten egzamin niczym nie przypomina innych egzaminow - niestety :wink:

Jest czesc pisemna *2 (opis wykresu (150 slow) i raport (250 slow)) plus ustna (topic - trzeba gadac 2 minuty) plus czytanie (3 artyk. kazdy 20 min - okolo 40 pytan). Wszystko jednego dnia. Okolo 6h. Pytania sa strasznie zagmatwane, jesli nie masz praktyki w ich rozszyfrowaniu, to moze byc ciezko. Jak chcesz wiecej info na ten temat daj znac :wink:

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Pn 20 lut, 2006 16:21

W ktorym to budynku?

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Pn 20 lut, 2006 20:23

Angel napisał(a):Warunek - caloroczny kurs - wtedy jest za darmo.


Angel zapytaj w Collegu o kurs wakacyjny, bo z tego co pamietam byl IELTS w zeszlym roku.

Ja jesze Mjoger popytam paru znajomych z Polski co pokonczyli IELTS w Newcastle College rok temu, co i jak...

Mozesz zobaczyc oferte IH, ale to juz... drogo:
http://www.ihnewcastle.com/

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Wt 21 lut, 2006 11:10

Ok, dzięki wam

mjoger
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): So 18 lut, 2006 16:06

Wt 21 lut, 2006 11:49

Ja w tym roku bede zdawal. Najpierw Skills for Life po koniec marca a potem IETLS June/July.

Ikisuru


Wt 21 lut, 2006 15:16

Ja tez robie SFL i LT, IELTS i IT :wink: :wink: :wink:

Rychoo, z tego, co wiem musi byc ukonczony caloroczny kurs, zeby sie zalapac za DARMO. Wakacyjny z tego, co wiem, nie obejmuje za free :cry: Ale sie zapytam, teraz jest half term, wiec nie wybieram sie do Collegu :lol:

Kasia, to glowny budynek - zainteresowana jestes???? Zapisy od 1 wrzesnia. I malo miejsc jest, wiec kto pierwszy ten lepszy :lol:

A ten tes mozna robic i tysiac razy i nie jest zaliczany na zasadzie "zdany" "oblany". Kryteria oceny sa inne. Sa punkty od 1-9. To jest egzamin dla tych, co chca studiowac w Anglii. Ja studia skonczylam w Polsce i nie potrzebuje w sumie tego egzaminu, ale warto sie sprawdzic, na ile sie zna jezyk. IELTS 6,5 to juz dosyc dobrze :lol: Poza tym wielu pracodawcow na troche lepsze stanowiska pyta o punkty IELTS. Uczelnie wymagaja minimum 6.5-7pkt., zeby sie dostac. Na prawo i medycyne 8-9pkt. U mnie w grupie jest koles, co podchodzi co 3 miesiace (bo tak sa egzaminy) potrzebuje 7,5pkt a ciagle ma 7 :wink:

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Wt 25 kwi, 2006 08:58

Racja, bezplatnie egzamin mozna zdawac po odbyciu kursu w Newcastle College przy w/w warunkach. Jednakze jesli chcesz zdawac sam egzamin mozesz to zrobic w jednej placowek IELTS sa na calym swiecie (www.ielts.org), najblizsza Newcastle to ta w Durham na uniwersytecie http://www.dur.ac.uk/language.centre/consultancies/ . Jest to platny test,kosztuje 90 funtow, reszta detali wraz z datami egzaminow na tej wlasnie stronie,najlepiej aplikowac minimum na miesiac przed zeby miec pewnosc. Egzamin oczywiscie dosyc trudny, ale pamietaj, ze nie musisz zdac go na dziestatke ;) , a w niektorych uniwersytetach jak rozmowa dobrze przejdzie i nauczyciel uzna , ze Twoj angielski jest si masz przepustke. Tutaj mozna aplikowac na uniwersytety nie wychodzac z domu: http://www.ucas.com/apply/index.html# kosztuje chyba z 15 funtow, ale sie nie nachodzisz...No i na koniec jesli wybierasz sie w te strony specjalny translator http://www.geordie.org.uk/ jak przyjedziesz skumasz o co chodzi ;)

Thomas
Bywalec

  • Posty: 137
  • Dołączył(a): Cz 16 lut, 2006 12:19
  • Lokalizacja: Gdynia/Newcastle

Wt 25 kwi, 2006 15:42

Ja ma egzamin IELTS 20 maja o 9:00 w Newcastle College.

Podziele sie info juz po :wink:

Trzymajcie kciuki :mrgreen:

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Pt 19 maja, 2006 20:01

Powodzenia :!:

bary


So 03 cze, 2006 21:30

A obiecalas :!: :?: :)

bary


Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron