Transfer z univerku

Śr 25 kwi, 2007 12:59

czesc wszystkim:)

chcialem zapytac Was czy orientujecie sie o kilku sprawach w ramach transferu z uni na uni. Staralem sie o transfer jakies niecale 2 tygodnie temu na Newcastle University i dzisiaj dostalem maila z univerku ze mam unconditional offer czyli po prostu mnie przyjeli na 100%.

Problem polega na tym ze nie za bardzo sie orientuje w jaki sposob mam podziekowac mojemu aktualnemu univerkowi, gdyz chce uniknac sytuacji placenia podwojnego tuition fee. Nie chce pisac maila do international office z takim zapytaniem gdyz nadal kontunuuje edukacje i chcialbym uniknac jakichkolwiek sporow, wiec nim podejme jakies dzialania chcialbym wiedziec co musze zrobic.

Dziekuje z gory :)

pozdrawiam :) c'ya in Newcastle...

diste01
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Cz 19 kwi, 2007 21:25

Śr 25 kwi, 2007 14:12

jakich sporow?
nikt z wykladowcow nie bedzie przeciez sie nie Tobie wyzywal, bo nie sadze nawet, zeby mogli sie dowiedziec o tym w jakikowliek sposob...
sprawa jest dosc prosta-po przeniesieniu wszystkich papierow i oficjalnym uznaniu po prostu przy wypelnianiu formularza Student Loan na przyszly rok wpisz nazwe nnowego uniwersytetu w odpowiedniej rubryczce.prawdopodobnie beda tez chcieli jakis papierkow na potwierdzenie tego, czyli jakiejs student transfer form czy jak to sie nazywa...zato podwojne tuition fees Ci nei groza, bo pozyczka nie jest przyznawana autmoatycznie, tylko sam sie o nia co roku ubiegasz i ja "odswiezasz", wiec nic bez Twojej inicjatywy nie dostana.

doornail


Śr 25 kwi, 2007 14:38

proponuje pojsc do school office i tam cie pokieruja dalej. to sa formalnosci, czesto pojawiaja sie nowe formaty dokumentow na nowy rok. jesli chcesz miec wszystko w porzadku z papierami, sprawe trzeba zalatwic oficjalnie. same domysly tutaj nie pomoga. po prostu idz i zapytaj. i nie boj sie konsekwencji, tu sa setki studentow z takimi i jeszcze lepszymi pomyslami ;)
powodzenia!
no i witamy na newcastle university ;)

Avatar użytkownika
FrAnia
Moderator

  • Posty: 482
  • Dołączył(a): Wt 29 sie, 2006 14:52

Śr 25 kwi, 2007 14:50

dzieki wiem za odpowiedz...

doornail chyba nie czaisz o czym mowie. niektore universytety moga mnie automatycznie zapisac na nastepny rok i co wtedy? nie chodzi o student finance bo jakby oni to wszystko placili to bym tak kolo tego nie latal. chodzilo mi po prostu o to zeby mi pozniej rachunku nie wystawili gdy student finance zaplaci mi za newcastle.

dzieki Frania tak zrobie. napisze po prostu maila bo aktualnie do czerwca nie ma mnie w anglii bo jestem na wymianie. pozdrawiam :)

diste01
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Cz 19 kwi, 2007 21:25

Śr 25 kwi, 2007 23:30

Nawet jezeli twoj obecny uniwerek wystawi ci rachunek - co jest malo prawdopodobne, bo rachunki wystawiane sa po kilku miesiacach od rozpoczecia roku akademickiego - to i tak nie maja prawa cie skasowac jezeli nie uczeszczasz na zajecia, wedle reguly iz nie ma zaplaty za usluge ktora nie zostala wykonana. Rownie dobrze moglaby byc taka sytuacja, ze poprostu rezygnujesz ze studiow i nie pojawiasz sie na kolejnym roku. Swoja droga dziwi mnie fakt, ze nie chcesz tego zalatwic legalnie. Przeciez to nic zlego, ze chcesz sie przeniesc na inna uczelnie.

Avatar użytkownika
Karolinka
Bywalec

  • Posty: 136
  • Dołączył(a): Śr 20 wrz, 2006 20:05
  • Lokalizacja: Gdynia/Warszawa/Gateshead

Cz 26 kwi, 2007 09:21

dzieki za odp...legalnie...oczywiscie ze chce to tak zalatwic ale chce wiedziec jak to zrobic zeby wyszlo najkorzystniej. Bez slowa odejsc nie odejde bo to nie jest na poziomie i nie ma mnie teraz na univerku bo jestem na wymianie i jedyny kontakt ze szkola to mail. Juz wiem jak mam to zalatwic wiec sobie poradze :)

diste01
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Cz 19 kwi, 2007 21:25

Pt 27 kwi, 2007 21:39

Powodzenia i do zobaczenia na uniwerku. nie zapomnij dolaczyc do PUK'u, czyli Polish Society :D

Avatar użytkownika
Zielka
Moderator

  • Posty: 133
  • Dołączył(a): Cz 26 paź, 2006 20:45

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron