UBEZPIECZENIE AUTA W UK

So 02 lip, 2011 17:29

Mam pytanie moj chlopak chce kupic auto w UK, byl wspolwlascicielem auta w Polsce przez ok 4 lata.
Czy te znizki obowiazuja w anglii?
W jaki sposb trzeba te znizki przeniesc i jakie dokumenty sa potrzebne? bede wdzieczna za pomoc.

Avatar użytkownika
emmy
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Wt 24 sie, 2010 13:58

Śr 30 wrz, 2015 10:45

Proponuję wysłać zapytanie do jakiejś firmy ubezpieczeniowej. Ja ubezpieczam auto przez polisa direct

Meggie
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Śr 30 wrz, 2015 10:40

Pt 02 paź, 2015 13:34

Tak, jest, compare the market

Avatar użytkownika
cegielka111
Rozkręca się

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): Pn 02 sie, 2010 14:37
  • Lokalizacja: Darlington

N 04 paź, 2015 18:14

Na sam początek polecam stronę gdzie można sprawdzić do jakiej grupu ubezpieczenia zalicza się wasze przyszłe auto:
http://www.parkers.co.uk/cars/insurance/car-insurance-groups/?ig=3
Po drugie jeżeli jest to wasze pierwsze auto w UK to polecam sprwadzić ubezpieczycieli którzy oferują ubezpieczenie z Black box insurance.
Ja osobiście też negatywnie na poczatku do tego podchodziłem ale jakoś przezyłem te 3 miesiące iteraz już jeżdzę bez blackbox.
Po drugie compare the market nie jest najlepszą stroną dla nowych ubezpieczających.
Sam ten temat przerabiałem i na samym poczatku wyskakiwały mi kwoty rzędu 4000f za rok, a udało mi się znaleźć dużo taniej i teraz płacę tylko 120f miesięcznie będą użytkownikiem ubezpieczenia raptem od 6 miesiący.
W PL też miałem ubezpieczenie ale mało która ubezpieczalnia to akceptowała.
Radził bym też unikać tej "polskiej" strony z ubezpieczeniami gdyż naprawdę nie mają żadnej ciekawej oferty i nawet drożej.
Nie będę reklamował żadnej firmy, ale jak jest ktoś zainteresowany w jakiej ja ubezpieczyłem to proszę napisać do mnie wiadomość a udzielę wszelkich wskazówek.

Zaznaczam żę na rynku jest strasznie dużo firm ubezpieczających i czasami porównywarki podają wyższą cenę niż jakby się sprawdziło na stronie danego ubezpieczyciela, więc trzaba poświęci sporo czasu na wklepywanie tych danych na różnych portalach by znaleźć taką cenę na którą się można zgodzić.

vikodin66
Bywalec

  • Posty: 122
  • Dołączył(a): Cz 07 lut, 2013 16:14
  • Lokalizacja: Sunderland

Pn 05 paź, 2015 09:04

temat z 2011

Avatar użytkownika
jacca
Bywalec

  • Posty: 177
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 10:29

Pt 23 paź, 2015 09:52

I co z tego, że temat z 2011? Ubezpieczenia to raczej temat ciągle aktualny. A chyba lepiej jest podbić już istniejący wątek niż zaśmiecać forum nowymi tematami ciągle o tym samym? Jak ktoś ma coś do dodania, chce się podzielić jakimś odkryciem, to czemu nie? Np ja ze swojej strony mogę polecić firmę Polisa Direct która moim zdaniem jest mega pomocna. Nie trzeba samemu tracić czasu na poszukiwania to raz. Dwa - pomagają wypełnić wnioski, dzięki czemu nie zrobimy żadnego błędu. Sądzę, że to przydatna informacja, tym bardziej, że nadal wielu Polaków wyjeżdża nie znając języka. Pozdrawiam.

Jelonek222
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pn 28 wrz, 2015 08:35

Pt 23 paź, 2015 11:27

Dobrze prawisz Jelonku, od 2011 roku Polaków w Anglii przybyło, w większości poruszają się samochodami, co do Polisy Direct, także się w zupełności zgadzam.

zenonb
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pt 23 paź, 2015 11:23

So 24 paź, 2015 15:31

Jelonek222 napisał(a):I co z tego, że temat z 2011? Ubezpieczenia to raczej temat ciągle aktualny. A chyba lepiej jest podbić już istniejący wątek niż zaśmiecać forum nowymi tematami ciągle o tym samym? Jak ktoś ma coś do dodania, chce się podzielić jakimś odkryciem, to czemu nie? Np ja ze swojej strony mogę polecić firmę Polisa Direct która moim zdaniem jest mega pomocna. Nie trzeba samemu tracić czasu na poszukiwania to raz. Dwa - pomagają wypełnić wnioski, dzięki czemu nie zrobimy żadnego błędu. Sądzę, że to przydatna informacja, tym bardziej, że nadal wielu Polaków wyjeżdża nie znając języka. Pozdrawiam.


A po trzecie kasują za usługę 90 funtów zapomniałeś dodać.
Dajcie już spokój z tym szeptanym marketingiem tylko wykupcie sobie reklamę na portalu "byznesmeny"

Avatar użytkownika
jacca
Bywalec

  • Posty: 177
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 10:29

Śr 18 lis, 2015 00:44

Jeśli chodzi o ubezpieczenia to natanieubezpieczeniesamochodu udało mi się znaleźć najtaniej. Bez żadnej prowizji, itp. Nigdzie indziej nie udało mi się lepszej składki wyliczyć.

motoon
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Śr 18 lis, 2015 00:39

N 20 gru, 2015 11:07

W tym roku najtaniej mnie wyszło ubezpieczenie gdy korzystałem z tej porównywarki http://www.comparethemarket.com/ więc polecam, ja miałem taniej o 100 funtów :D

Avatar użytkownika
bodek_
Rozkręca się

  • Posty: 45
  • Dołączył(a): N 18 sie, 2013 19:28
  • Lokalizacja: Gateshead

Pt 25 gru, 2015 09:18

dziwne jest z porównywarkami... Mnie jakoś jak wyszukiwałem na comparethemarket wychodziły sumy o 200f drożej (1000f) niż jak bezpośrednio u danej firmy (800f) i wyszło na to że sam metodą prób i błędów znalazłem najtańsze ubezpieczenie na rynku. A i jeszcze się okazało że jak zadzwoniłem to jeszcze obniżyli o 200f (ostatecznie zapłaciłem 600f). Dodam że posiadam dopiero jeden rok 'bezszkodowej jazdy w UK' i ubezpieczenie third-party, fire and theft, corsa 2005 1.0.

vikodin66
Bywalec

  • Posty: 122
  • Dołączył(a): Cz 07 lut, 2013 16:14
  • Lokalizacja: Sunderland

Wt 05 lut, 2019 17:21

W UK działają też firmy jak ta: [link] mają ubezpieczenia właśnie dla Polaków. Jest nas tam już tyle, że coraz więcej jest firm, które oferują ubezpieczenia tylko dla nas. Z formalnościami wszystkimi jest dużo łatwiej itd.

Kluusku22
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Pn 13 mar, 2017 16:03

Śr 06 lut, 2019 12:07

Zanim odpowiesz, to zobacz date posta, na którego odpowiadasz.

Kluusku22 napisał(a):W UK działają też firmy jak ta: [link] mają ubezpieczenia właśnie dla Polaków. Jest nas tam już tyle, że coraz więcej jest firm, które oferują ubezpieczenia tylko dla nas. Z formalnościami wszystkimi jest dużo łatwiej itd.

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do MOTO UK

cron