Ubezpieczenie maluszka

N 31 sie, 2008 17:45

Dziewczyny, czy ubezpieczalyscie extra maluszki, jak lecialyscie z nimi do Polski? Chodzi mi o ubezpieczenie zdrowotne.

Jesli tak, to gdzie to najlepiej (najszybciej) zalatwic

Dzieki ;)

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

N 31 sie, 2008 18:45

jak bukujesz bilet masz opcje do wyboru z ubezpieczeniem ogolnym, ktora mozesz wykupic. Jesli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne powinnas wyrobic maluszkowi karte EHIC, ktora obowiazuje na wyjazdy w naglych przypadkach, czyli jedziesz z dzieckiem na pogotowie jak mu cos dolega i pokazujesz karte. Mozesz o nia aplikowac na stonie internetowej i po kilku dniach przysla Ci do domu

Avatar użytkownika
asiunia
Rozkręca się

  • Posty: 58
  • Dołączył(a): Pn 27 lis, 2006 11:46
  • Lokalizacja: NE9 6NS, gdansk

N 31 sie, 2008 18:47

Ja też zaopatrzyłam się tylko w tą kartę obowiązuje ona w całej unii.Dodatkowo żadnego ubezpieczenia nie wykupywałam i na szczęście karty nie trzeba było używać. :D :D :D

[ Dodano: Nie 31 Sie, 2008 19:49 ]
Tu link
https://www.ehic.org.uk/Internet/home.do
Ja czekałam na nią około 10 dni

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

N 31 sie, 2008 20:03

Dzieki dziewczyny, ja mam karte EHIC na siebie. Na stronie pokazala mi sie informacja, ze jest ona dla dzieci powyzej 16 roku zycia, jak wpisalam date malego.

Main applicants must be 16 or over to proceed with application. If you wish to apply for a person under 16 the parent or legal guardian must apply as the main applicant.

Myslalam, ze kupowalyscie jakies extra ubezpieczenie zdrowotne. Ja chce malego dokladnie przebadac w Polsce i dlatego mysle o takowym.

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Pn 01 wrz, 2008 06:37

zadzwon do nich i popros o nia telefonicznie, najwidoczniej malym przez internet nie robia, ja aplikowalam dla mnie i dla dziecka, wiec nie bylo problemu, a drugiemu szkrabikowi wlasnie zamawialam telefonicznie

Avatar użytkownika
asiunia
Rozkręca się

  • Posty: 58
  • Dołączył(a): Pn 27 lis, 2006 11:46
  • Lokalizacja: NE9 6NS, gdansk

Pn 01 wrz, 2008 08:54

Ja mam swoja karte EHIC od ponad 2 lat i malemu wyrobilam druga jak tylko sie urodzil.
Wchodzisz na aplikacje, wpisujesz swoje dane (z nr karty, bo to jest potrzebne), pojawia ci sie info, ze takie dane juz istnieja, robisz Continue, a potem pojawia ci sie zdanie: Do you wish to add aplication details for a spouse/partner? Robisz NO i pojawia sie Dependent children for ... Robisz ADD i podajesz dane dziecka razem z nr NHS :)

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pn 01 wrz, 2008 10:55

Dzieki dziewczyny, zaraz to zrobie, bo niedlugo lece i musze ta karte miec koniecznie.

Mam nadzieje, ze bedzie ona upowazniala malego do badan w PL. Bo ja, jak bylam w ciazy i bylam tam u kilku lekarzy, to nie chcieli mi uznac tej karty, bo jej nie znaja :shock: :shock: :shock:

W aptece babka robila xero, zeby pokazac szefowej :shock: :shock: :shock:

No, ale to Polska...

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Cz 04 wrz, 2008 20:39

Aniolek napisał(a):Dzieki dziewczyny, zaraz to zrobie, bo niedlugo lece i musze ta karte miec koniecznie.

Mam nadzieje, ze bedzie ona upowazniala malego do badan w PL.


Obawiam sie ze nie upowaznia (karta ta sluzy do naglych przypadkow).

Marti
Bywalec

  • Posty: 149
  • Dołączył(a): Wt 23 sty, 2007 21:46

Cz 04 wrz, 2008 20:41

Dzieki Marti. Jutro jeszcze zadzwonie i zapytam do czego mnie upowaznia.

Juz dzis przyszla - czekalam 3 dni :lol:

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do RODZICE

cron