ubezpieczenie samochodu - 2 auto

Śr 02 cze, 2010 23:39

witam, może ktoś z was orientuje sie jak to jest dokładnie
Obecnie posiadam jeden samochód, ale zamieżam zakupic kolejny
mam 3 lata zniżek i słyszałam ze jeśli kupie drugie auto nie moge użyc tych zniżek w ubezpieczeniu, czy to prawda?
Jeżeli tak, to słyszałam że są firmy np Tesco które mimo że ubezpieczam drugi samochów akceptują zniżki wykożystane w pierwszym samochodzie, przepraszam że tak namieszałam:) proszę was o pomoc,
A i jeszcze jedno posiadam normalne polskie prawo jazdy w opcjach które wyskakują mam zaznaczyc full uk czy jakie??

mrofka
Rozkręca się

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): Pt 18 lip, 2008 22:10
  • Lokalizacja: jelenia góra/ darlington

Pn 07 cze, 2010 20:44

Witam. Osobiście nie znam żadnej firmy która respektowałaby zniżki z aktualnie używanego samochodu. Miałem kiedyś 4 samochody (w tym 2 vany) i na każdy z nich musiałem "wypracować" zniżki osobno. Po sprzedaży samochodu (zamknięcie ubezpieczenia) dowód zniżek (NCB - No Claim Bonus) zazwyczaj jest ważny przez najbliższe 2 lata, w niektórych firmach 1 rok. Niektóre firmy uznają 100% uzbieranych zniżek przez pierwszy rok a tylko 50% przed upływem drugiego roku po sprzedaży samochodu. N.p. jeśli w momencie sprzedaży auta miałeś 4 lata NCB a kolejny samochód kupisz dopiero po 18 miesiącach to większość firm uzna że masz 2 lata zniżek.
Firmy takie jak wspomniane wcześniej TESCO aby zachęcić klientów stosują opcje ubezpieczenia kilku samochodów (multi). Zazwyczaj wiąże się to z kilkuprocentowym rabatem w ubezpieczeniu.
mrofka napisał(a):A i jeszcze jedno posiadam normalne polskie prawo jazdy w opcjach które wyskakują mam zaznaczyc full uk czy jakie??

Jeśli jesteś w rezydentem UK dłużej niż 12 miesięcy wymień prawo jazdy na brytyjskie i wtedy dopiero możesz zaznaczyć tą opcje. Zazwyczaj angielskie prawo jazdy daje kolejnych parę funtów zniżki (zazwyczaj choć nie zawsze), w zależności jak dawno zostało ono wydane. Jeśli posiadasz polskie prawko powinieneś zaznaczyć opcje Full EEA (?) lub coś podobnego (nie pamiętam dokładnie). Chodzi o prawo jazdy z Unii Europejskiej.
Pozdrawiam

kamasz12
Rozkręca się

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): N 09 maja, 2010 20:15
  • Lokalizacja: Hartlepool

Pn 07 cze, 2010 22:53

serdeczne dzięki, a może ktoś ma jakis namiar na osobe pomagającą ubezpieczyc samochód tzw chodzi mi o osobe która pracuje w jakiejś ubezpieczalni, a nie kogos kto wpisuje w wyszukiwarce elephant czy cos takiego bo to, to i ja potrafie:)

mrofka
Rozkręca się

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): Pt 18 lip, 2008 22:10
  • Lokalizacja: jelenia góra/ darlington

Wt 08 cze, 2010 19:33

Kamasz, sorry ale nie mam pojecia gdzies ty sobie ubezpieczenie na auta zalatwial lub kto Ci je zalatwial ale znizki w Anglii zdobywasz TY a nie twoje auto.

Dlatego tez kiedy wystepujesz o ubezpieczenie na kolejne auto zawsze masz pytanie ile aut jest w twoim domu i z ilu korzystasz. Jednym z podstawowych pytan jest rowniez ile TY masz lat bezszkodowej jazdy (na claims) a nie twoje auto!

Moze troche to rozjasni - a co do oryginalnego pytania to polecam sobie zajzec na strone porownujaca koszty ubezpieczen i tam mozna wstawic ze to jest twoje kolejne auto po czym otrzymac proponowana cene za ubezpieczenie go. Stron takich jest kilka np. Confused.com lub Gocompare

Kaska
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): So 10 mar, 2007 12:32
  • Lokalizacja: Consett

Pn 14 cze, 2010 22:50

Kamasz, sorry ale nie mam pojecia gdzies ty sobie ubezpieczenie na auta zalatwial lub kto Ci je zalatwial ale znizki w Anglii zdobywasz TY a nie twoje auto.

Dlatego tez kiedy wystepujesz o ubezpieczenie na kolejne auto zawsze masz pytanie ile aut jest w twoim domu i z ilu korzystasz. Jednym z podstawowych pytan jest rowniez ile TY masz lat bezszkodowej jazdy (na claims) a nie twoje auto!

Moze troche to rozjasni - a co do oryginalnego pytania to polecam sobie zajzec na strone porownujaca koszty ubezpieczen i tam mozna wstawic ze to jest twoje kolejne auto po czym otrzymac proponowana cene za ubezpieczenie go. Stron takich jest kilka np. Confused.com lub Gocompare

Możliwe że jestem w błędzie ale mając opcje "ile masz aut w domu" (i ilość ta jest większa niż 1) można jeździć innym autem z jednym małym "ale" - kierując pojazdem innym niż jest to wpisane w certyfikacie ubezpieczenia masz tylko podstawowy poziom ubezpieczenia (third party). Czasami policja podczas kontroli nie respektuje ubezpieczenia z innego pojazdu gdyż nie jest ono imienne na ten samochód (nie wiem dlaczego ale tak się zdarza). Polecam skontaktować się z ubezpieczycielem i poprosić o szczegółowe warunki ubezpieczenia. Ja (niestety) przyjechałem tutaj gdy wszystko było trudniejsze i musiałem każde zniżki "wypracować" indywidualnie.

kamasz12
Rozkręca się

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): N 09 maja, 2010 20:15
  • Lokalizacja: Hartlepool

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do MOTO UK

cron