ubezpieczenie

Pn 26 lut, 2007 19:13

Mam do Was kilka pytań.
Jestem jeszcze w Polsce, ale już za parę dni wyjeżdżam do Ncl.
- czy przed wyjazdem ubezpieczyć się na życie i od nieszcześliwych wypadków (jakaś polisa)?
- czy jak zacznę pracować to będę ubezpieczony przez pracodawcę?
- czy NIN jest jednocześnie ubezpieczeniem na życie i od nieszczęsliwych wypadków?
- czy formularz E100 z NFZ-tu wystarczy mi na początek żeby mieć podstawową opiekę lekarską i ewentualne pokrycie kosztów leczenia szpitalnego

Za odpowiedzi bede wdzięczny. :mrgreen:

bikemario
Bywalec

  • Posty: 181
  • Dołączył(a): N 29 paź, 2006 11:46
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 26 lut, 2007 19:45

bikemario napisał(a):- czy przed wyjazdem ubezpieczyć się na życie i od nieszcześliwych wypadków (jakaś polisa)?

Mysle ze tak, najprostsza polisa z opcja pokrycia kosztow leczeniaw szpitalu i podstawowe ubezpieczenie wypadkowe. Np. na okres 2-4 tygodni. W UK to kosztuje ok 15 funtow za tydzien czy dwa. Wiec w Polsce nie powino byc wiecej. A wypadki i tu, i tam sie zdarzaja i taka polisa sie przyda (sam tego doswiadczylem).

bikemario napisał(a):- czy jak zacznę pracować to będę ubezpieczony przez pracodawcę?

Tak, na standartowe, podstawowe kwoty (jezeli chodzi o nieszczesliwe wypadki). Jezeli chcesz mozesz sobie potem prywatnie dokupic wyzsza polise od nieszcześliwych wypadków.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 26 lut, 2007 20:19

Dzięki Rychu!
jutro ide kupic se jakąś polisę

bikemario
Bywalec

  • Posty: 181
  • Dołączył(a): N 29 paź, 2006 11:46
  • Lokalizacja: Newcastle

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron