Ukończone polskie gimnazjum - kontynuacja nauki w UK

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

N 11 lip, 2010 19:27

Czy ktoś się orientuje w powyższym temacie?

Znajomy chłopak kończy gimnazjum w Polsce w przyszłym roku, a potem chce przyjechać do UK i kontynuować naukę. Jak to wygląda w praniu? Jaki poziom angielskiego trzeba mieć, żeby nie iść najpierw do ESOL? Jak wygląda kontynuacja poszczególnych przedmiotów z gimnazjum? Ile miesięcy wcześniej trzeba aplikowac do college'u?

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

N 11 lip, 2010 19:37

Po gimnzajum to najgorszy okres. Za stary człowiek na high school a nie mozesz isc do colegu ze wzgledu na to ze nie masz matury lub ich testu po HS. Jesli znajomy ma mozliwosc to niech zostanie w polsce i tam skonczy liceum czy technikum...Pozdrawiam

znalazlem cos tutaj
http://www.sfd.pl/Po_gimnazjum_dalsza_n ... 91431.html

Vodun


N 11 lip, 2010 22:39

Vodun napisał(a):Po gimnzajum to najgorszy okres. Za stary człowiek na high school a nie mozesz isc do colegu ze wzgledu na to ze nie masz matury lub ich testu po HS. Jesli znajomy ma mozliwosc to niech zostanie w polsce i tam skonczy liceum czy technikum...Pozdrawiam

znalazlem cos tutaj
http://www.sfd.pl/Po_gimnazjum_dalsza_n ... 91431.html


Dzieki śliczne za info. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Czy college same uznaja, czy mogą przyjąć takiego młodzieńca bezpośrednio do collegu, czy to jakieś odgórne zasady?

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

Pn 12 lip, 2010 10:37

nie moze isc do colegu bo nie ma matury, Nasze gimnazjum w wiekszosci collegw'ow nic nie obchodzi i nie bedzie mogl isc na A-levele (klasy maturalne, 2 lata) od razu. W zaleznosci od tego ile ma lat, albo bedzie musial isc do secondary school (do 16 lat), albo bedziesz uziemiony w klasie robiacej GCSE w collegu.
Kod: Zaznacz cały
Konczysz Secondary School - piszesz GCSE

Potem college:
1 rok - robisz AS
2 rok - robisz A2
AS+A2 to matura

Potem studia.

Twoje testy gimnazjalne niestety nie zostana akceptowane jako GCSE, wiec bedziesz musial je jeszcze raz robic. A wiec dolicz sobie jeszcze rok, albo 2.

Vodun


Pn 12 lip, 2010 11:51

Vodun napisał(a):nie moze isc do colegu bo nie ma matury, Nasze gimnazjum w wiekszosci collegw'ow nic nie obchodzi i nie bedzie mogl isc na A-levele (klasy maturalne, 2 lata) od razu. W zaleznosci od tego ile ma lat, albo bedzie musial isc do secondary school (do 16 lat), albo bedziesz uziemiony w klasie robiacej GCSE w collegu.
Kod: Zaznacz cały
Konczysz Secondary School - piszesz GCSE

Potem college:
1 rok - robisz AS
2 rok - robisz A2
AS+A2 to matura

Potem studia.

Twoje testy gimnazjalne niestety nie zostana akceptowane jako GCSE, wiec bedziesz musial je jeszcze raz robic. A wiec dolicz sobie jeszcze rok, albo 2.



Ale chyba na tym samym forum z którego pochodzi ten cytat, był wpis od chłopaka, który mówił, że college w jego mieście bez problemu uznał jego wyniki z egzaminów gimnazjalnych jako GCSE i poszedł bezpośrednio robić A-levels. Więc nie wiem już jak to jest naprawdę. Może to zależy od decyzji konkretnego college'u?

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

Wt 13 lip, 2010 10:01

mrufka napisał(a):
Vodun napisał(a):nie moze isc do colegu bo nie ma matury, Nasze gimnazjum w wiekszosci collegw'ow nic nie obchodzi i nie bedzie mogl isc na A-levele (klasy maturalne, 2 lata) od razu. W zaleznosci od tego ile ma lat, albo bedzie musial isc do secondary school (do 16 lat), albo bedziesz uziemiony w klasie robiacej GCSE w collegu.
Kod: Zaznacz cały
Konczysz Secondary School - piszesz GCSE

Potem college:
1 rok - robisz AS
2 rok - robisz A2
AS+A2 to matura

Potem studia.

Twoje testy gimnazjalne niestety nie zostana akceptowane jako GCSE, wiec bedziesz musial je jeszcze raz robic. A wiec dolicz sobie jeszcze rok, albo 2.



Ale chyba na tym samym forum z którego pochodzi ten cytat, był wpis od chłopaka, który mówił, że college w jego mieście bez problemu uznał jego wyniki z egzaminów gimnazjalnych jako GCSE i poszedł bezpośrednio robić A-levels. Więc nie wiem już jak to jest naprawdę. Może to zależy od decyzji konkretnego college'u?

mi s*****syny nie uznali... zreszta samo gimanzjum tlumaczone przez tlumacza przysieglego polskiego jest jako Middle school nie secondary school czyli na poziomie 14 latka nie 16sto... jak go przyjeli to moze mial farta, moze byl w prywatnej szkole, moze mial jakies znajomosci to tez pomaga ;]
u mnie w newcastle college jest tak : ide cos zalatwic mam 3 odmowy a jak rozmawiam z kims kto mnie zna np. nauczyciel to spoko nie ma sprawy zlatwione :) :horse:

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Wt 13 lip, 2010 10:06

tak jak ci napisalem na poczatku, ze nie wszyscy uznaja.

Vodun


Wt 13 lip, 2010 11:11

damian_oki napisał(a):
mrufka napisał(a):
Vodun napisał(a):nie moze isc do colegu bo nie ma matury, Nasze gimnazjum w wiekszosci collegw'ow nic nie obchodzi i nie bedzie mogl isc na A-levele (klasy maturalne, 2 lata) od razu. W zaleznosci od tego ile ma lat, albo bedzie musial isc do secondary school (do 16 lat), albo bedziesz uziemiony w klasie robiacej GCSE w collegu.
Kod: Zaznacz cały
Konczysz Secondary School - piszesz GCSE

Potem college:
1 rok - robisz AS
2 rok - robisz A2
AS+A2 to matura

Potem studia.

Twoje testy gimnazjalne niestety nie zostana akceptowane jako GCSE, wiec bedziesz musial je jeszcze raz robic. A wiec dolicz sobie jeszcze rok, albo 2.



Ale chyba na tym samym forum z którego pochodzi ten cytat, był wpis od chłopaka, który mówił, że college w jego mieście bez problemu uznał jego wyniki z egzaminów gimnazjalnych jako GCSE i poszedł bezpośrednio robić A-levels. Więc nie wiem już jak to jest naprawdę. Może to zależy od decyzji konkretnego college'u?

mi s*****syny nie uznali... zreszta samo gimanzjum tlumaczone przez tlumacza przysieglego polskiego jest jako Middle school nie secondary school czyli na poziomie 14 latka nie 16sto... jak go przyjeli to moze mial farta, moze byl w prywatnej szkole, moze mial jakies znajomosci to tez pomaga ;]
u mnie w newcastle college jest tak : ide cos zalatwic mam 3 odmowy a jak rozmawiam z kims kto mnie zna np. nauczyciel to spoko nie ma sprawy zlatwione :) :horse:


A powiedz damian, jak było u Ciebie z angielskim? Robiłeś ESOL i GCSE równolegle? Po jakim czasie trafiłeś na A-levels?

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

Wt 13 lip, 2010 12:17

na A levels trafilem po 3 latach i tez fuksem ;p bo bylem za stary ... ale mialem juz dosc znajomosci :) najpierw rok Esol'u potem Access to learning level 1 i potem Access to learning level 2 - GCSE ... napewno mozna szybciej o ile zapuka sie w odpowiednie drzwi ... ja zrobilem z matematyki level 2 po 5 miechach na esolu a ludzie na moich GCSE nie potrafili tego zrobic ale takie zycie ... zawsze mozna zrobic kurs level 2 w math and english language i potem isc na HEFC jak sie ma ukonczone 19 lat ... to napewno trwa krocej tylko ze na topowe univerki nie masz szans z tym papierem ...

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Wt 13 lip, 2010 15:45

damian_oki napisał(a):na A levels trafilem po 3 latach i tez fuksem ;p bo bylem za stary ... ale mialem juz dosc znajomosci :) najpierw rok Esol'u potem Access to learning level 1 i potem Access to learning level 2 - GCSE ... napewno mozna szybciej o ile zapuka sie w odpowiednie drzwi ... ja zrobilem z matematyki level 2 po 5 miechach na esolu a ludzie na moich GCSE nie potrafili tego zrobic ale takie zycie ... zawsze mozna zrobic kurs level 2 w math and english language i potem isc na HEFC jak sie ma ukonczone 19 lat ... to napewno trwa krocej tylko ze na topowe univerki nie masz szans z tym papierem ...


A na jakim poziomie zacząłeś ESOL? A jaki był Twój angielski według standardów polskich?

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

Wt 13 lip, 2010 18:52

entry 3. wg polskich standartow 5 w klasie jezykowej ;]
btw entry 3 was far too easy

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Śr 14 lip, 2010 10:50

Witam,
Jeżeli ma ukończone 16l lat i dobrą znajomość j. angielskiego to przyjmą .
przeprowadzą tylko rozmowę z uczniem w celu zorientowania w poziomie angielskiego i test .
Córka jest po rozmowie /pozytywnie/ i przed testem.
miałem przetłumaczone egzaminy gimnazjalne i świadectwo.
pozdrawiam, Andrzej

polskie smakolyki
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): Cz 15 maja, 2008 22:55

Śr 14 lip, 2010 11:18

polskie smakolyki napisał(a):Witam,
Jeżeli ma ukończone 16l lat i dobrą znajomość j. angielskiego to przyjmą .
przeprowadzą tylko rozmowę z uczniem w celu zorientowania w poziomie angielskiego i test .
Córka jest po rozmowie /pozytywnie/ i przed testem.
miałem przetłumaczone egzaminy gimnazjalne i świadectwo.
pozdrawiam, Andrzej


Dziękuję Andrzeju serdecznie za info. Do jakiego collegu chodzi Twoja córka, Gateshead College?

I drugie pytanie, czy jej college jest płatny? Mi sie wydaje, że nie, ale pytam na wszelki wypadek.

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Powrót do Forum ogólne