utrata danych z twardego dysku

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Wt 09 paź, 2007 20:58

witam
POMOCY
mam iBooka do ktorego podlaczony byl dysk zewnetrzny Western Digital (WD PASSPORT 120GB) za pomoca USB 2.0
oto co sie stalo:
przypadkowo dysk spadl na podloge z wysokosci okolo 15 cm i odlaczyl sie od komputera
skutek:
- po podlaczeniu do iBooka komputer go nie widzi, a sam dysk dosc glosno pracuje, niebieska lampka w nim miga, ale nic sie nie dzieje
- czasami po prostu dysk po krotkiej glosnej pracy zostaje znaleziony przez komputer, ale pojawia sie info, ze nie moze odczytac danych oraz komputer identyfikuje go jako dysk 2TB !

mam na tym dysku mnostwo b.waznych dla mnie danych wiec jestem ciagle w ciezkim szoku !

jakies rady ?
gwarancja ?
data recovery ?
czy ktos wie ile taka usluga moze kosztowac w anglii ?
ktos moze robil cos takiego w NCL ?

bede bardzo wdzieczny za pomoc !

dziekuje i pozdrawiam

Dr Drew


Śr 10 paź, 2007 08:49

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Wt 06 lis, 2007 17:54

Probowales podlaczyc dysk do innego komputera? Nie tylko do MAC.

Radzil bym tylko sprawdzic na innym kompie jesli to nic nie da to nie uzywac dysku gdzy moze sie bardziej uszkodzic.

W jakis wolny weekend moge ci to sprawdzic. Teoretycznie jak nie ma uszkodzenia powaznego mechanicznego dane udadza sie odsyskac - no ale nie wszystkie.

Napewno zrobi ci to firma do ktorej link podal kolega powyzej, ale bedzie to napewno kosztowne. Musisz sprawdzic czy maja swoja siedzibe w NCL. Raczej nie ma innej firmy w NCL zajmujacej sie tym z tego wzgledu ze urzadzenia do odyskiwania danych z dyskow uszkodzonych duzo kosztuja. Wiec zalezy jaki jest poziom uszkodzenia.
Taka usluga moze z takiej wielkosci dysku kosztowac mysle od jakis 150GBP do ... 1000GBP lub jeszcze wiecej jak mowie zelezy od uszkodzenia dysku czy to powazne uszkodzenie mechaniczne. Bo jak uda sie to naprawic i podlaczyc dysk to sprawa jest prosta wystarczy uzyc odpowiedniego programu - no i zajmie to troszke czasu. Ale sie moze udac

Jak cos pisz na gg lub mail :)

Avatar użytkownika
Krzys_IU
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): N 04 lis, 2007 15:39
  • Lokalizacja: Consett [UK]

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do HOBBY UK

cron