!!! Uwaga na falszywe maile !!! - bankowosc online

Śr 22 lut, 2006 22:48

Wlasnie przed chwila dostalem maila z Halifax Bank

Kod: Zaznacz cały
Dear customer,

 As instructed we have amended your e-mail address on our records.

 We have sent confirmation to both your old and new e-mail addresses for your protection.

 If you did not make this change than please click here
 If you have any queries about this please call our Online Helpdesk on 08456 02 00 00. Lines are open 24 hours a day, 7 days a week.
 Regards,

 Halifax Online Helpdesk

 FIGHT ONLINE FRAUD

 Please do not reply to this e-mail address as it is not monitored and we will be unable to respond.


Zeby bylo smieszniej - nie mam konta w Halifaxie, ale zaraz zaraz... Gdyby to byl mail z mojego banku, to zaraz bym sie zalogowal i sprawdzil co jest grane (oczywiscie przez link z maila). I co sie okazlo?

1) www.halifax-cnline.co.uk/_mem_bin/formslogin.asp

2) www.halifax-online.co.uk/_mem_bin/formslogin.asp (prawdziwy bank)

widzicie roznice ?? 8) :lol:

wiec zalogowalbym sie, ale.... na stronie hakera

Sam Halifax ostrzega - dokladnie przed tym mailem:
https://www.halifax-online.co.uk/help/public/umhelpengine.asp?ra=*&bid=82&hid=294

Wiec pod zadnym pozorem nie logujcie sie na strone banku poprzez linki z maila !!!

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

So 25 lut, 2006 11:48

dzieki za info.faktycznie w linkach a wlasciwie w samych nazwach nie ma zadnej roznicy.
sama uzywam bankowosci internetowej i wiem ze takie akcje sa mozliwe,wiec ja bede uwazac
czesc

Avatar użytkownika
ewcia trojan
Weteran

  • Posty: 305
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 02:42
  • Lokalizacja: polska/warszawa/Portsmouth

So 25 lut, 2006 12:19

ewcia trojan napisał(a):w linkach a wlasciwie w samych nazwach nie ma zadnej roznicy.


Roznica jest malutka - w prawdziwym banku jest online (o jak ola na poczatku), a w falszywym cnline (c jak cecylia) - wiec to sa 2 rozne adresy :!:

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 10 mar, 2006 18:24

dostalem juz w zeszlym roku takiego prezenta od Halifaxu.. ale sie nie dalem.. Halifax ostrzegl przy zakladaniu konta.. maile - tylko w celach informacyjnych.. broszurki itp.. zadnego logowania itp.. bleeeeee!!

Avatar użytkownika
Mieras
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2006 03:38
  • Lokalizacja: Poznań/Gateshead

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron