Uwaga!

Cz 05 lip, 2007 20:32

Na terenie Newcastle zaczela dzialac dziwna osoba,przedstawiajaca sie imieniem Magda,ktora wynajmuje domy oraz mieszkania w okolicach Walker oraz Heaton!
Osoba ta podchodzi do sprawy bardzo nieprofesjonalnie oferujac osobom rozne ceny oraz uklady odnosnie mieszkan oraz ich wynajmu.
Malo tego oferuje;pominiecie agencji (nawet,kiedy dane mieszkanie jest zgloszone do wynajmu przez agencje)co jest sprzeczne z prawem obowiazujacym w UK.
Dziwnie to brzmi,wiec chcialbym wszystkich przestrzec przed ta osoba.
Pozdrawiam chcacych wynajac normalne mieszkanie na normalnych warunkach :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Cz 05 lip, 2007 20:41

Dzięki Elf ::aplauz

Avatar użytkownika
Sonia
Rozkręca się

  • Posty: 72
  • Dołączył(a): So 18 lut, 2006 12:58

Cz 05 lip, 2007 21:13

Spoko Soniu!Nie dotyczy to mnie osobiscie lecz chcialbym,aby nikt nie mial powodow narzekac.
Pisze,poniewaz lubie pomagac,taki juz jestem :-( nawet,kiedy dostaje w ramach podzieki po twarzy.
:cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pt 06 lip, 2007 10:10

niespodziewalam sie ze polacy moga az do tego stopnia sie posunac.dziekuje Elfie za ostrzezenie.pozdrawiam brawo ::aplauz

Avatar użytkownika
Agnieszka25-UK
Rozkręca się

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): Cz 07 cze, 2007 08:11
  • Lokalizacja: Gateshead,Biala Podlaska

Pt 06 lip, 2007 16:57

Z przykroscia musze sie zgodzic z Elfem ,ale niestety mialem kontakt osobisty z Pania Magda. Wiele razy pisalem na tej stronie ze My Polacy nie potrafimy sobie pomagac i to tez jest prawda. Bierzcie przyklad z Pakistanczykow mimo, ze sa tacy jacy sa, ale pomagaja sobie nawzajem i bardzo dobrze z tym zyja w przeciwienstwie do nas. Moze bierzmy z tego przyklad, jest nas tu tak wielu Polakow, wiec chyba powinnismy sobie pomagac. Pomyslcie o tym. Pozdrawiam wszystkich.

Avatar użytkownika
robusik
Weteran

  • Posty: 391
  • Dołączył(a): Śr 23 sie, 2006 07:35
  • Lokalizacja: Warszawa

Wt 10 lip, 2007 09:40

Witam
Postanowilam napisac posta na ten temat,gdyz uwazam ze nie wolno tak latwo oceniac ludzi,jezeli ma sie niedokladne informacje na jej temat.
przeprowadzilam sie do nowego domu dzieki Pani Magdzie .mieszka nam sie super i jestesmy zadowoleni.uwazam,ze jest to osoba taktowna,kontaktowa i ma podejscie profesjonalne.nie mielismy zadnych klopotow ,powiem wiecej,ze jest to osoba ,ktora sama oferuje pomoc np. w tlumaczeniu aplikacji do housing benefitu oraz w przewozce rzeczy<maly transport>.Pani Magda jest osoba otwarta ,mozna z nia negocjowac ,ale pracuje dla angielskiego landlorda i on ustala koncowe warunki.
znam za to innych polskich guarantorow ,ktorzy robia prawdziwe walki ,klamiac w zywe oczy klientom.moze na podstawie takich obserwacji ludzie dochodza do wniosku,ze nie warto ufac innym i wszyscy Polacy na obczyznie to wilki...
post jest napisany w bardzo delikatnym tonie,zainteresowanych prosze o kontakt.
ps.znam przynajmniej jeszcze 2 osoby ,ktore wynajely domy od P.Magdy i sa zadowolone.

pozdrawiam

Atom
Bywalec

  • Posty: 204
  • Dołączył(a): Cz 25 maja, 2006 16:16
  • Lokalizacja: northumberlandia

Wt 10 lip, 2007 10:28

Szanowny Panie Elfie (Staszku)... Takie male sprostowaniwe... Niestety musze napisac, iz w Pana poscie zaczynajacym ten temat, zgadza sie tylko jedna rzecz, mianowicie moje imie. Tak mam na imie Magda i zajmuje sie wynajmem nieruchomosci, ale nie jak Pan napisal w Walker i Heaton, a Walker, Wallsend, Newcastle i Gateshead. Czy jestem dziwna osoba? Nie wydaje mi sie, gdyz mam tak jak kazdy i rece i nogi. Czy jest cos dziwnego w tym co robie? Rowniez mi sie nie wydaje. To, ze pomijam agencje; pomijam je wtedy, kiedy dany landlord mnie o to poprosi i nie ma w tym nic dziwnego. Zadna z umow, ktore zawieram z potencjalnym wynajmujacym nie jest na moje nazwisko, lecz na nazwisko landlorda, takze tu jest wszystko ok. Dziwne jest jedyne to, ze jako posrednik nie pobieram zadnej prowizji od wynajmujacego za znalezienie mieszkania (pomimo iz trace swoj czas i pieniadze). Jak na razie wszystkie osoby, ktore ja wprowadzilam do mieszkan, ktore byly ukazane w agecjach nieruchomosci, nie musialy placic "administration fee" do agencji, nawet nie musialy placic pelnego "depozytu", gdyz tak wynegocjowalam. Takze jak na razie nie wydaje mi sie, abym robila komus krzywde, albo abym jak to Pan
napisal lamala prawo obowiazujace w Anglii. Prawo w Anglii znam na tyle, ze
nie musze go lamac. Niestety nie bede z Panem na ten temat dyskutowala, gdyz
wydaje mi sie, ze nie warto. Na temat profesjonalizmu w pracy, rowniez nie bede dyskutowala z kims, jesli ktos nie rozumie zasad wolnego rynku i na czym polega profesjonalizm w tym co robie. Wiadoma rzecza jest, iz kazde mieszkanie nie jest w tej samej cenie, pomimo tego iz maja tyle samo sypialni. Pana komentarz potwierdza regule, jak bardzo niebezpieczne jest posiadanie odrobiny informacji.
Tak przy okazji, zlamal Pan prawo obowiazujace na tym forum, pod ktory sie Pan podpisal.
Pana post odbieram jako oszczerstwo oraz zniewazenie mnie na tle srodku
masowego przekazu, oddanego do publicznego uzytku, jak i rowniez Pana kolegi Robusika, ktorego nigdy nie poznalam. Z przykroscia musze stwierdzic, iz sprawa ta zajmie sie moj prawnik.
Pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczow i zycze powodzenia w poszukiwaniu mieszkan;-)

magda330
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Pn 09 lip, 2007 16:33

Wt 10 lip, 2007 13:41

witaj magda330 mam do Ciebie prosbe, mozesz dac mi namiary zeby sie z Toba zkontaktowac jest to pilne poszukuje mieszkania od zaraz znajomi przyjechali i szukaja mieszkania ,z gory dziekuje:)

Avatar użytkownika
arni
Bywalec

  • Posty: 141
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:28
  • Lokalizacja: watykan

Wt 10 lip, 2007 15:42

Witam użytkowników forum.

Nigdy tutaj nie zaglądałam, ale bliskie mi osoby powiedziały że na tym forum puszczono plotkę o rzekomej nieprofesjonalności pani Magdy.
Chciałymbym powiedzieć że Pani Magda nie tylko bardzo profesjonalnie podeszła w wynajęciu domu dla mojej nowo przybyłej siostry i szwagra, ale także pomogła im wypełnić wniosek o benefit jako słabo znającym angielski (choć nie musiała tego robić).
Powiem tylko że dzięki Pani Magdzie siostra uniknęła bardzo wysokiej kaucji od innej agencji, co jest takie ważne po przyjeżdzie z Polski gdzie nie każdemu się przelewa.

Polecam bardzo serdecznie Panią Magdę.

Aniulla


Wt 10 lip, 2007 16:05

a masz numer telefonu do magdy

Avatar użytkownika
arni
Bywalec

  • Posty: 141
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:28
  • Lokalizacja: watykan

Wt 10 lip, 2007 16:58

Nie wiem,w czym doszukujesz sie oszczerstwa z mojej strony,gdyz mimo dobrych(Twoich)checi nic takiego nie ma miejsca.
Zalatwiasz dziwnie sprawy i wiem cokolwiek na ten temat,chyba,ze pomylilem osoby.
Natomiast jesli chodzi o pomoc w tlumaczeniach osobiscie niejednokrotnie pomagalem ludziom nie znajacym jezyka,ale uwazam to za normalne,a nie za cos nadzwyczajnego.
Natomiast w Twoja bezinteresownosc nikt napewno nie uwierzy i nie rob z siebie takiej samarytanki,bo nia niestety nie jestes.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Wt 10 lip, 2007 17:13

Elf napisał(a):Natomiast w Twoja bezinteresownosc nikt napewno nie uwierzy i nie rob z siebie takiej samarytanki,bo nia niestety nie jestes.

w Twoją wierzymy bez zastrzeżeń :D

Avatar użytkownika
jacca
Bywalec

  • Posty: 177
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 10:29

Wt 10 lip, 2007 17:33

Elf napisał(a):Zalatwiasz dziwnie sprawy i wiem cokolwiek na ten temat,chyba,ze pomylilem osoby.


Mówisz o sobie Elf? Czy ty czasem nie mieszkałeś w Consett i nie miałeś ksywy Bary vel Stan?
Chyba że pomyliłem osoby. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar użytkownika
lalamido
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): So 21 kwi, 2007 19:26
  • Lokalizacja: Consett / Walbrzych

Wt 10 lip, 2007 17:43

Mam pytanie,czy zaplaciles/as choc pensa za pomoc Tobie?
Gdyz to byloby oskarzeniem,a nie ble,ble,kogo by to nie tyczylo.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Wt 10 lip, 2007 18:05

Wiec od poczatku...
Elf czyzbys zawsze postepowal i kierowal sie wszystkim co legalne? Czy twoja bledna i chora filozofia kiedys sie skonczy? Nie znasz Magdy nie widziales jej na oczy, nie wiesz nic na jej temat, wiec czemu ja osadzas? Czym sie kierujesz? Informacjami od ludzi ktorzy rozwniez nie maja pojecia kim jest Magda i czym sie zajmuje? Brak profesjonalizmu moge zauwazyc tylko u Ciebie... Nie masz wlasnych problemow? Czepiasz sie najdrobniejszych szczegolow robiac z tego afery. Czesto szukasz dziury w calym! Tylko po co??? Zajmij sie swoimi sprawami!! Lubisz ludziom pomagac? Jak...? Wirtualnie opowiadajac coraz to nowsze bajki i historie z kosmosu? W przeciwienstwie do Ciebie Magda jest bardzo pomocna osoba na ktorej mozna polegac bez dwoch zdan! Bezinteresownie poswieca swoj czas dla ludzi, ktorzy tego potrzebuja. Jest w pelni profesjonalna, odpowiedzialna oraz godna zaufania. Polecam Magde wszystkim szukajacym mieszkania lub domu. Takich ludzi to ze swieca szukac nie tylko w Anglii. Podpisuje sie obiema rekami pod postem ktory napisal Atom! I naprawde nie rozumiem ludzi ktorzy pisza bez sensu. Trzeba naprawde sie gleboko zastanowic nad sensem postow niektorych uzytkownikow!
Pozdrawiam...

Avatar użytkownika
Legia Warszawa
Weteran

  • Posty: 514
  • Dołączył(a): So 06 sty, 2007 16:16
  • Lokalizacja: 0-22...

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron