Używane części do samochodów

Pt 26 paź, 2012 13:16

Mój wujek i kuzyn handlują częściami do samochodów ciężarowych, zwłaszcza do Scanii – i to w ich imieniu poszukuje informacji. Interesują mnie dwie sprawy:
1. Podobno na Wyspach roi się od tematycznych serwisów aukcyjnych zajmujących się typowo używanymi częściami do samochodów ciężarowych. Znacie może jakieś tego typu serwisy aukcyjne. Ja na razie znalazłem tylko coś takiego: http://www.trucktradex.co.uk/trucks/scania.htm .
2. Jakie przepisy obowiązują w Wielkiej Brytanii i w Polsce, zwłaszcza jeżeli chodzi o serwisy aukcyjne. Jeżeli kupuję coś na jakimś brytyjskim „Allegro” to nie robi prawnej różnicy, że handel dotyczy obcokrajowca, nie ma problemu z wysłaniem mi tego do polski?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Kiedy pracowałem w UK nie miałam z niczym takim do czynienia. Również koledzy, którzy wrócili z Wielkiej Brytanii nic na ten temat nie wiedzą. A jako nowy oczywiście witam się z wszystkimi na forum. :-)

KrzysztofW
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Śr 24 paź, 2012 14:54

So 27 paź, 2012 13:23

KrzysztofW napisał(a):Mój wujek i kuzyn handlują częściami do samochodów ciężarowych, zwłaszcza do Scanii – i to w ich imieniu poszukuje informacji. Interesują mnie dwie sprawy:
1. Podobno na Wyspach roi się od tematycznych serwisów aukcyjnych zajmujących się typowo używanymi częściami do samochodów ciężarowych. Znacie może jakieś tego typu serwisy aukcyjne. Ja na razie znalazłem tylko coś takiego: http://www.trucktradex.co.uk/trucks/scania.htm .
2. Jakie przepisy obowiązują w Wielkiej Brytanii i w Polsce, zwłaszcza jeżeli chodzi o serwisy aukcyjne. Jeżeli kupuję coś na jakimś brytyjskim „Allegro” to nie robi prawnej różnicy, że handel dotyczy obcokrajowca, nie ma problemu z wysłaniem mi tego do polski?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Kiedy pracowałem w UK nie miałam z niczym takim do czynienia. Również koledzy, którzy wrócili z Wielkiej Brytanii nic na ten temat nie wiedzą. A jako nowy oczywiście witam się z wszystkimi na forum. :-)


No to witaj:)
mogę Ci pomóc tylko z drugą częścią pytania.
Tak więc angielskim allegro domyślam się, że chodzi o ebay'a.
www.ebay.co.uk
możesz kupować skąd chcesz i wysyłać dokąd chcesz, o ile zgodzi się na to sprzedawca (ma podaną opcję, że zgadza się na wysyłkę za granicę, lub skontaktujesz się z nim i sie na to zgodzi). W obrębie unii nie, ale jak np. ściągasz coś ze Stanów bardziej wartościowego, musisz się liczyć, że bedziesz musiał zapłacić też cło przed odebraniem przesyłki.

ekoper
Bywalec

  • Posty: 131
  • Dołączył(a): Śr 16 kwi, 2008 13:04
  • Lokalizacja: Stockton-On-Tees

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES