Vauxhall corsa co o tym myslicie?

So 09 cze, 2007 09:46

Witam,

Nosze sie z zamiarem kupienia malego autka i rozwazam zakup Vauxhall corsa.

Chcialam zapytac co myslicie o tym aucie, czy warto kupic, a jesli nie to jakie male auto (mam na mysli mala pojemnosc) polecacie.

Z gory dziekuje za wszystkie rady.

Pozdrawiam,

Karolina

Karolina
Rozkręca się

  • Posty: 45
  • Dołączył(a): Pt 14 kwi, 2006 09:45

So 09 cze, 2007 10:18

Jak chcesz bezawaryjne autko to polecam, w szczególnie wersje ośmiozaworowe...
Najlepszy koktajl to corsa z silnikiem 1.4 C14NZ, nie do zajechania, nawet przy zerwaniu paska rozrządu nie ma tradegi, rozrząd jest tzw. bezkolizyjny - po chłopsku - zakładasz nowy pasek ustawiasz i w drogę... Nie polecam 16V - szesnastozaworówek - łatwo poznać laikom - po otwarciu maski wali w oczy napis na silniku - ECOTEC, często biorą olej, sikają nim na lewo i prawo, siada dosłownie wszystko od mechaniki do elektryki....
Reasumując - jeśli nie potrzebujesz auta do Street racing-u ;) a normalne bezawaryjne autko niewiele palące za niewielkie pieniądze to polecam właśnie Corsę 1.4 ośmiozaworową.

P.S - warto zwrócić uwagę na ogniska korozji - rdzę i czesto występujące w wersji trzydrzwiowej pęknięcia słupków na wysokości dolnej krawędzi bocznej szyby - pęknięcie idzie od tylnej bocznej szyby do przodu - oznacza to ,że autko zaczyna się rozpadać :)

:blahblah:

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

So 09 cze, 2007 12:16

Dzieki Lucky za rade, choc musze przyznac, ze dla mnie jako kobiety to wszystko brzmi troche skomplikowanie.:)

Nic to bede nadal szukac, ale na pewno zdecyduje sie na Corse.

Pozdrawiam,

Karolina

Karolina
Rozkręca się

  • Posty: 45
  • Dołączył(a): Pt 14 kwi, 2006 09:45

So 09 cze, 2007 13:21

lucki masz sporo racji ale przesadzasz z tym sikaniem, reszta sie zgadza wlacznie z peknieciami na slupkach , ja generalnie przestrzegalbym cie przed 1,0 to jest porazka

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

So 09 cze, 2007 14:29

Vauxhall Corsa to dobry wybor, male ladne autko i tanie w eksploatacji, szczegolnie iz jest to produkt angielski, wiec czesci sa bardzo tanie i latwo dostepne na kazdym zlomowisku.

http://www.moto.biznes-polska.pl/oceny_ ... _II_b.html

Avatar użytkownika
Simon
Admin

  • Posty: 936
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 21:59
  • Lokalizacja: Grudziadz & Szczecin

So 09 cze, 2007 19:09

andy napisał(a):lucki masz sporo racji ale przesadzasz z tym sikaniem


a widziałeś jakiegoś suchego z zewnątrz ECOTECA??? :P

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

So 09 cze, 2007 20:56

Ja polecalbym Nisana Micre bez wzgledu na rocznik i pojemnosc silnka,ale to moje zdanie.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

So 09 cze, 2007 21:03

owszem widzialem mnostwo, i mysle ze nie powinnismy rozwijac wiecej rozwijac tego watku, dziewczyna prosila o rade i ja otrzymala

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

N 10 cze, 2007 10:16

Zastanawialam sie tez nad nissanem micra i Elf cos wspomnial o tym aucie. Elfie napisz cos wiecej.

Karolina
Rozkręca się

  • Posty: 45
  • Dołączył(a): Pt 14 kwi, 2006 09:45

N 10 cze, 2007 10:51

Ja bardzo polecam VW Lupo, ale niestety juz nie produkuja. Ja mam wersje 1.0L SE, bardzo tani w eksploatacji - wyjezdzam prawie 300 mil z 30-litrowego baku, i to wszystko na krotkich trasach tzn. do pracy i z pracy :-). Rowniez tani w ubezpieczeniu i road tax. Jezdze juz ponad 6 lat i - opukac - zadnych problemow nie mialam, oprocz oczywiscie rutynowych wymian drobnych elementow.

Mimo ze autko jest malutkie, ma stosunkowo wysoki sufit, wiec czlowiek nie czuje sie tak klaustrofobicznie w srodku jak w innych malych autach. Bagaznik co prawda niewielki, ale mieszcza sie mi tam tygodniowe zakupy dla 4 osobowej rodzinki :mrgreen:

A po kobiecemu mowiac mnie sie Lupo bardzo podoba bo ma taka poczciwa "mordke" :cool:

Jak bys sie chciala powstrzymac do przyszlego roku to pewnie bede mojego Lupo sprzedawac, a mialam go od nowosci wiec jest calutka historia, niewielki przebieg i auto tez w doskonalym stanie :D Tylko niestety nic mi sie na rynku nie podoba z samochodow o podobnej wielkosci, a nic wiekszego nie chce, bo nasz drugi samochod jest w z kolei people carrier wiec dla siebie potrzebuje tylko maluszka.

Tak wiec wypatruj Lupo jesli chcesz kupic z drugiej reki, bo niestety juz nie sprzedaja nowych (przynajmniej w UK), a VW Fox, ktory zastapil Lupo, mi sie nie podoba :-(

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

N 10 cze, 2007 11:40

ja mam micre, jak masz jakies pytania,to pisz na emila;)

Avatar użytkownika
eluni
Bywalec

  • Posty: 130
  • Dołączył(a): N 26 mar, 2006 01:11
  • Lokalizacja: Fenham, Newcastle

N 10 cze, 2007 21:59

To,ze masz Micre nie znaczy wcale,ze powinnas ukrywac swoje spostrzezenia lecz wrecz przeciwnie;powiedziec na forum cos na temat,gdyz ja nie mam,a wiedzac,ze jest samochodem godnym polecenia;polecam ja ;)

Pozdro :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

N 10 cze, 2007 22:08

bo wiesz....ja bardzo tajemnicza jestem..... :mrgreen: :mrgreen:
ja mam i jestem bardzo zadowolona, polecam.... :lol: :lol: :lol: ogolnie uwazam ze powinno sie wypowiadac tylko tym co sie sprawdzilo, a nie - ludzie mowia to i ja mowie, ze jest dobre czy tez niedobre.... :D
interesuje Cie cos konretnie - zadaj mi konkretne pytanie :cool:

Avatar użytkownika
eluni
Bywalec

  • Posty: 130
  • Dołączył(a): N 26 mar, 2006 01:11
  • Lokalizacja: Fenham, Newcastle

N 10 cze, 2007 22:19

Nie,nie o to idzie,poniewaz mialem samochod tej firmy lecz troche wiekszy,ale silnik mial ten,ktory jest montowany w Micrze i sprzwdzal sie w najtrudniejszych warunkach.Mieli Mikry moi dobrzy znajomi(nie tylko polacy)i kazdy zachwalal.Poradzilem dziewczynie to,co uwazalem za najlepsze,jesli chodzi o auta male i malej pojemnosci(choc Mikry sa roznej pojemnosci)
Malo tego znajomi maja Primere i rowniez bardzo ja chwala,a niejednokrotnie byli nia w Polsce,wiec sie sprawdzila.
Zreszta co do japonczykow trzeba miec przekonanie,a nie sluchac o tym,jekie to czesci drogie!A po coz nam ceny czesci,jesli sa one zbyteczne ;)
Sztuka jest posiadac stary rocznikowo samochod,ktory jest bezawaryjny,a nie mlody,a odwiedzajacy czesto warsztaty.
To zupelnie,jak moj sasiad,ktory ma Volvo 340 i uparcie twierdzi,ze jest spuer,bo nigdy go nie zawiodl,a juz nie raz byl holowany lub naprawial go.
Pozdro :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do MOTO UK

cron