Vista i Fedora na jednym stały kompie

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

So 17 sty, 2009 11:35

Mam mały chalenge. Otóż mam Viste i wszystko chodzi spoko(połączenie z netem) i kilka dni temu zainstalowałem sobie Fedore 10. Całość instalacji przeprowadziłem w pracy i tam też mam połączenie z netem ale jak odpalę Fedorę w domu to network manager nie widzi wogóle SSID mojej sieci. Dziwna sprawa. Ktoś wskarze światełko w tunelu:)?? Pozdro

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

So 17 sty, 2009 12:34

znajdz paczki które pasują do twojego jądra inne nie będą działać.

[ Dodano: Sob 17 Sty, 2009 12:34 ]
jak masz karte?

[ Dodano: Sob 17 Sty, 2009 12:44 ]
Miałem kiedyś tak, że eth0 po restarcie mi sie wyłanczało pomimo, że w konfiguracji miałem zaznaczone, żeby się włanczał przy starcie sytemu. Kliknij aktywuj i powinno działać dodaj również repozytorium. Na koniec zrób yum update.

Lub System -> Administracja -> Siec; tam zaznacz zaznacz wlan i wejdz w edycje i zaznacz 'kontrolowane przez menadzera sieci'.

Vodun


So 17 sty, 2009 18:10

Vodun chyba się nie rozumiemy. Network manager działa i wykrywa inne sieci ale nie wykrywa mojej. Vista i owszem. Fakt, faktem słaby sygnał bo ściany. Jak to obejść?? Karta z lapka - Realtek RTL8187B :-(

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

So 17 sty, 2009 19:12

System -> Administracja -> Siec; tam zaznacz zaznacz wlan i wejdz w edycje i zaznacz 'kontrolowane przez menadzera sieci'.
LUB
Zainstaluj sobie wicd do zarzadzania sieciami w komputerze wszystkie problemy znikną

home of wicd:

http://wicd.sourceforge.net/

odinstalowac oczywiscie network managery inne pierdy.
Chyba, że nie chcesz to daj mi 2min

[ Dodano: Sob 17 Sty, 2009 19:17 ]
Interfejs bezprzewodowy jest?
Sprawdź poleceniem

iwconfig


Jeśli jest, to pokaż zawartość pliku /etc/network/interfaces

[ Dodano: Sob 17 Sty, 2009 19:18 ]
a i pokaz tez co ci pokazalo iwconfig

[ Dodano: Sob 17 Sty, 2009 19:23 ]
Lub zaintaluj ndisgtk

Kod: Zaznacz cały
sudo apt-get install ndisgtk
Jak nie mozesz podlaczyc sie kablem idz do kogos
razem z tym pakietem zainstaluje się ndiswrapper i jak nie czujesz sie za mocno w konsoli to możesz zainstalować sterowniki od windows tak :System->Administracja ->Windows Wireless Drivers i tam w okienku z rozpakowanych sterowników wybrać plik jakasnazwa.inf a potem zmienić połączenia przez network menagera.

[ Dodano: Sob 17 Sty, 2009 19:30 ]
Luknij tez tutaj http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=19633
i tutaj http://forum.fedora.pl/lofiversion/inde ... 16719.html

Vodun


N 18 sty, 2009 07:30

a jak nie wyjdzie to odinstaluj fedore ;] i używaj windy.

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

N 18 sty, 2009 13:13

hehe :))

Vodun


N 18 sty, 2009 23:01

matthew napisał(a):a jak nie wyjdzie to odinstaluj fedore ;] i używaj windy.


Żebyś tak coś mądrego doradził ale widzę że nie ma co na Ciebie liczyć.:)

Dobra Vodun. Sprawa ma się tak :

[leviedan@Johny ~]$ iwconfig
lo no wireless extensions.

eth0 no wireless extensions.

wmaster0 no wireless extensions.

wlan0 IEEE 802.11bg ESSID:"O2wireless300000"
Mode:Managed Frequency:2.437 GHz Access Point: 00:1F:9F:43:00:00
Bit Rate=54 Mb/s Tx-Power=27 dBm
Retry min limit:7 RTS thr:off Fragment thr=2352 B
Power Management:off
Link Quality=56/100 Signal level:-43 dBm
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0

pan0 no wireless extensions.

ale to nie z mojej sieci. Z mojej nie ma wcale połączenie. Pliku /etc/network/interfaces nie ma. W Fedorze jest inaczej : /etc/sysconfig/networking/devices/ifcfg-wlan0

# USB Vendor Specific Interface
DEVICE=wlan0
HWADDR=00:22:5f:43:6f:8a
ONBOOT=no
SEARCH="B"
BOOTPROTO=dhcp
USERCTL=no
PEERDNS=yes
IPV6INIT=no
NM_CONTROLLED=yes
TYPE=Wireless
CHANNEL=Automatycznie
MODE=Master
RATE=auto
ESSID=

W każdym badz razie nie działa. Teraz wezmę się za wincd. To tyle na razie. Jak macie jakieś dodatkowe pomysły to piszcie. A tak wogóle to dziwne że network manager tak spiepszył sprawe.

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Pn 19 sty, 2009 07:47

Jak Tobie podamy gotowe rozwiązanie to się nic nie nauczysz ;-)

Tak przynajmniej torche się pomęczysz ale na nauczysz się ciekawych rzeczy.

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Pn 19 sty, 2009 10:31

Maskara że tak powiem. Zainstalowałem wicd, wyłączyłem network managera i sieci jak nie widział tak nadal nie widzi a dodatkowo mam problem żeby połączyć się z sieciami z którymi łączyłem się wczesniej. Nie mam jednak zamiaru się z tym piepszyć skoro i tak nie roz. to mojego problemu. Spróbuje ndisgtk jednak mam pytanie - czy muszę odinstalować network man. i wicd albo wystarczy je tylko wyłączyć z autostartu? I jeszcze jedno - czy powinienem nadal mieć zaznaczoną kontrole przez managera sieci?? Trochę mi to jednak zajmnie(egzamin w czwartek) ale łatwo się nie poddaje i sprawę kontynuuję:)

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Pn 19 sty, 2009 12:14

odinstalowac wszystko

[ Dodano: Pon 19 Sty, 2009 12:19 ]
W pliku /etc/iftab zamień eth1 na wlan0 zapisz zmiany i uruchom system ponownie. ALe powinnes miec juz tam wlan0. NIe wiem dlaczego nie masz pliku interfaces

Vodun


Śr 21 sty, 2009 02:31

Kurde to mnie przerasta. Więc zrobiłem tak jak mówiłeś i netu nie ma wcale. Tzn. prawie tak jak mówiłeś bo nie moge odinstalować wicd. Szukałem na necie i nic. Normalnie wpisuje w konsoli - yum erase wicd a on mi mówi że nie ma takiego pakietu. Jak nie ma jak jest. Szukałem w yum GUI i faktycznie wygląda na to że nie ma wicd(jakoś inaczej się musi nazywać). Jak to cholerstwo odinstalować?? Poza tym uruchamiam w konsoli ndisgtk i instaluje sterowniki spod visty ale podczas uruchamiania systemu wifi nie wstaje(chyba nie ma managera sieci - odinstalowałem network managera a wicd wyłączyłem z autostartu). Jakieś pomysły bo mnie głowa boli na samą mysl o Linusie:) aha jeszcze jedno - nie mam opcji System->Administracja ->Windows Wireless Drivers. Powinno być?? Pozdro

[ Dodano: Sro 21 Sty, 2009 07:27 ]
Ogólnie mam zainstalowaną Fedore 32bit a pracuje na AMD64 Turion X2 z 3Gb pamięci. Wydawało mi się że systemu 64 bit uzywa się tylko przy 4 Gb ramu ale właśnie doczytałem że aby w pełni wykorzystać maszynę należy na Turionach instalować 64bit'owy system. Jak to dokładnie z tym jest?? Zacząłem już ściągać nową Fedorę bo kontroli nad siecią to ja już chyba nie odzyskam:)

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Śr 21 sty, 2009 11:11

jak bedziesz miec problem z nowa fedora, napisz na forum http://forum.fedora.pl/
Ja bede dopiero w sobote wiec bede mogl Ci pomoc

[ Dodano: Sro 21 Sty, 2009 13:21 ]
http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=80045 jak odinstaloawc wicd

Vodun


Śr 28 sty, 2009 18:13

No i nie zrobiłem tego. Wymieniłem właśnie lapka i teraz smigam na nowym. Jeszcze nie próbowałem zainstalowa Fedory to nie wiem jak będzie. Mam jednak pytanie odnośnie podziału dysku. Z pod Visty jak chcę podzielic twardziela to pokazuje mi że mogę tylko wziąśc 1/3 miejsca z twardziela co mi nie bardzo odpowiada. Jak podzielic twardziela bez utraty danych ale z większym podzieleniem??

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Śr 28 sty, 2009 19:07

partition magic

Vodun


Cz 29 sty, 2009 09:15

hursamir napisał(a):Jak podzielic twardziela bez utraty danych ale z większym podzieleniem??


Serio?
Najszybciej i najłatwiej będzie podłączyć duży dysk zewnętrzny - zrobić kopię dysku i na spokojnie cfdiskiem zrobić to co chcesz...

p.s. Działa ci już wifi pod linuxem? Jakby co to podaj
Kod: Zaznacz cały
lspci -v

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do HOBBY UK