Wiatrówki

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Pt 13 gru, 2013 02:09

Pozdrawiam wszystkich miłośników strzelania, i polowania z wiatrowką. Od dłuższego już czasu szukam farmy lub rolnika ( farmera ) który udostępnia pole do polowania na zajace i gołębie. Jeśli znacie kogoś kto byłby zainteresowany likwidacją szkodników na farmie, pastwisku, polu, ogrodzie, proszę informacje.

robertkierniej
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 19
  • Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 11:42

Pt 13 gru, 2013 08:18

Nie boli Cię serce, gdy strzelasz do tych małych, niewinnych stworzonek? :lol:

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

Pt 13 gru, 2013 09:57

myślę, że większy ból mają te zwierzaczki ::placz

Avatar użytkownika
jolantina
Weteran

  • Posty: 357
  • Dołączył(a): Śr 25 lut, 2009 21:11
  • Lokalizacja: Hogwart

N 09 mar, 2014 23:55

Witajcie, czy są tu amatorzy strzelectwa pneumatycznego--CO2, PCP ?

Adamos
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): N 09 mar, 2014 20:17
  • Lokalizacja: Dolnyśląsk

Pn 10 mar, 2014 07:36

Adamos napisał(a):Witajcie, czy są tu amatorzy strzelectwa pneumatycznego--CO2, PCP ?

Jestem.

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Pn 10 mar, 2014 10:21

Witaj , i dzięki że się odezwałeś. Z czego strzelasz, czy może chodzisz gdzieś na strzelnice?

Adamos
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): N 09 mar, 2014 20:17
  • Lokalizacja: Dolnyśląsk

Pn 10 mar, 2014 11:26

Strzelam z dlugiej kaliber .22 i najczesciej u siebie w ogrodzie, albo na jakims odludziu.

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Pn 28 kwi, 2014 09:16

A ja mam pytanie z innej beczki - jaką wiatrówkę proponujecie w budżecie 200-300 funtów?
Mogę kupić w Polsce jeśli taniej, jestem dosyć często. Trudno mi sugerować jakiekolwiek oczekiwania bo się na tym kompletnie nie znam. Pewnie na początek będzie chodziło o zwyczajne strzelanie do puszek czy tarczy. Co polecicie?

blits
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pn 28 kwi, 2014 09:12

Wt 29 kwi, 2014 17:17

Hatsany w tych pieniądzach będą najlepsze, ewentualnie Slavie. Tylko od razu mówię, że tych samych marek znajdziesz i modele, które będą kosztowały po kilka tysięcy.
Nawet jednak te tańsze wersje ich wiatrówek będą dobre, tym bardziej dla początkująceg. Raczej radzę kaliber 5,5 mm. Ja mam RANGER 33TR 4,5mm z lunetą 4x28, dobra wiatrówka,
ale kosztowała dwa razy mniej niż Twój budżet. A wchodzę na forum z innej beczki - jak w UK jest z dostępnością wiatrówek, śrutu i akcesoriów?
Są problemy? Jak rozumiem posiadanie wiatrówki jest legalne?

mila5
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Wt 29 kwi, 2014 17:07

Śr 30 kwi, 2014 05:53

mila5 napisał(a):Hatsany w tych pieniądzach będą najlepsze, ewentualnie Slavie. Tylko od razu mówię, że tych samych marek znajdziesz i modele, które będą kosztowały po kilka tysięcy.
Nawet jednak te tańsze wersje ich wiatrówek będą dobre, tym bardziej dla początkująceg. Raczej radzę kaliber 5,5 mm. Ja mam RANGER 33TR 4,5mm z lunetą 4x28, dobra wiatrówka,
ale kosztowała dwa razy mniej niż Twój budżet. A wchodzę na forum z innej beczki - jak w UK jest z dostępnością wiatrówek, śrutu i akcesoriów?
Są problemy? Jak rozumiem posiadanie wiatrówki jest legalne?



Wszystko jest dostępne w specjalistycznych sklepach oraz na ebay-u.

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Śr 30 kwi, 2014 09:54

mila - na 100% te najbardziej znane sklepy internetowe wysyłają za granicę. Np. bron.pl. Pewnie Hobby4men również ma sprzedaż wysyłkową. W takim razie czy wiatrówka, którą sam masz będzie dla mnie odpowiednia? Bo jak rozumiem jakieś pojęcie o temacie masz, i dalej nią strzelasz tak? RANGER 33TR 4,5mm będzie dla mnie odpowiedni?

blits
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pn 28 kwi, 2014 09:12

Pn 05 maja, 2014 17:47

Strzelam, ale nie jestem żadnym zawodowcem. Po prostu to lubię. Nie widzę potrzeby lepszej wiatrówki.
Chociaż pewnie gdybym kupił lepszy model Hatsana to bym nie chciał już wracać do starej bronii.
Wiem, że te sklepy wysyłają, ale czy na miejscu w UK nie jest taniej? Tutaj jeszcze pójdzie doliczenie przesyłki.
Może z tej wyjść całkiem spora suma, co nie?

mila5
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Wt 29 kwi, 2014 17:07

Wt 06 maja, 2014 09:51

Nie jest taniej. Pamiętaj, że te wysokie wymagrodzenia muszą z czegoś wynikać - m.in. marży na produktach. Wnioski mam proste - wiatrówkę kupie albo podczas pobytu w Polsce, albo wysyłkowo, chociaż raczej zamówię przez któryś znany sklep, pewnie bron.pl, prześlą do rodziców, a zabiorę jak będę miał taką możliwość. Nie pali się. Jeszcze zorietnuję się jak dokładnie wygląda temat przesyłek.

blits
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pn 28 kwi, 2014 09:12

Śr 07 maja, 2014 19:58

Przesyłka nie będzie droga sama w sobie, ale wypadałoby ją ubezpieczyć. No i kwestia tego, czy takie przedmioty można w ten sposób przesyłać.
Za dużo zachodu. Lepiej odebrać będąc w Polsce na miejscu, no chyba że się bardzo śmieszy.
Zresztą możesz przecież iść na miejscu do sklepu Koltera, albo Hobby4men i tam zamówić.
Raczej mają broń na stanie.

mila5
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Wt 29 kwi, 2014 17:07

Cz 08 maja, 2014 09:59

Ja kupię faktycznie w Polsce, nie wiadomo jak jest z tymi przesyłkami, kawał drogi, jeszcze coś zginie... Będę na miejscu w PL to kupię w mieście, mamy Hobby4men i chyba nawet powstał stacjonarny sklep Bron.pl. Teraz nadal siedzę w Polsce, ale nie w rodzinnym mieście, zresztą aż tak się nie pali. Załatwię wszystko podczas kolejnego pobytu.

blits
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pn 28 kwi, 2014 09:12

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Powrót do HOBBY UK

cron