wolny strzelec

N 25 mar, 2012 13:01

Witam, chciałbym przeprowadzić się na wyspy.
Czy orientujecie się czy chcąc pracować jako wolny strzelec (grafik komputerowy) muszę zakładać działalność gospodarczą?
Jakie to są koszty?
Czy można założyć działalność i pracować z Polski?
Czy tak samo jak w Polsce możliwość wystawiana faktur jest atutem czy to nie ma znaczenia w UK dla firm, które korzystają z usług?

Dziękuję i miłego dnia.

julian
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): N 25 mar, 2012 12:03
  • Lokalizacja: Toruń

So 02 cze, 2012 16:38

pewnie temat już nie aktualny, ale odpowiem może komus sie przyda

tak więc :
1. musiałbyś założyć działalność w UK, mieć adres do korespondencji i opłacać składki na ubezp. w wysokości bodajże 2,90 funta na tydzień, oczywiście musisz też posiadać NIN coś takiego jak polski NIP
2. jeśli chciałbyś pracować z Polski, a centralę mieć tutaj czyli w UK, to możesz to zrobić, ale musiałbyś zarejestrować oddział swojej firmy w Polsce w swoim urzędzie miasta, w chwili gdy masz centralę w UK, to w Polsce nie płacisz na ZUS ale musisz opłacać podatek do US

i tak na marginesie dobrze jest takie rozwiązanie przemyśleć, odkładasz sobie tutaj na emeryturę opłacają tak niskie składki, teraz minimalna emerytura w UK to około 155 funtów na tydzień , po drugie nie płacisz na ZUS, jeśli nie zamierzasz nikogo zatrudniać to dla mnie jest to rozwiązane marzenie :D

coś chciałam jeszcze dodać ale zapomniałam co :D

Avatar użytkownika
twinsplus1
Rozkręca się

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): So 26 lut, 2011 13:03
  • Lokalizacja: z krzesła...

So 02 cze, 2012 16:41

ano faktury, jeśli dla firm, to myślę że wypadałoby takowe wystawiać, VAT'owcem się nie jest dopóki dochód nie przekroczy 72 lub 74 tysięcy funtów rocznie ;)

Avatar użytkownika
twinsplus1
Rozkręca się

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): So 26 lut, 2011 13:03
  • Lokalizacja: z krzesła...

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron