working tax credit - jak to w koncu jest?

Pt 01 cze, 2007 16:13

Ja dodam jeszcze jeden warunek i to dosc wazny - dotyczy osob pozostajacych w zalegalizwoanych zwiazkach.

Rodziny takich osob musza przebywac na terenie UK, jesli podamy jednak ze jestesmy osoba samotna a faktycznie posiadamy malzonka to mowiac krotko oklamujemu tutejszy urzad skarbowy a ich kara za takie klamstwo moze nie bedzie szybka ale z pewnoscia dotkliwa.

arek


Pt 01 cze, 2007 22:05

witam-czy moze ktos mi podac nr.tel.do tejze instytucji.

madzik
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 19
  • Dołączył(a): Pt 04 maja, 2007 10:07

Pt 01 cze, 2007 22:37

Z tego co wiem Arek to nie masz racji,ze rodziny osob starajacych sie o Working Tax Credit musza przebywac w UK.Chyba,ze przez ostatnie 3 miesiace cos sie zmienilo.

Avatar użytkownika
dziadzia
Bywalec

  • Posty: 146
  • Dołączył(a): Cz 27 kwi, 2006 09:35

So 02 cze, 2007 09:30

arek napisał(a):Ja dodam jeszcze jeden warunek i to dosc wazny - dotyczy osob pozostajacych w zalegalizwoanych zwiazkach.
.



Twoja wypowiedź sugeruje, iż o WTC mogą się starać tylko osoby pozostające w związkach - zalegalizowanych. Oczywiście to bzdura. "Samotna" osoba róznież może się ubiegać o tę pomoc.

Po drugie, moja druga połowa w cale nie musi przebywać w UK.
Warunki istone od których uzależnione jest otrzymanie tax credist to zarobki, wiek, ilość godzin przepracowywanych w ciągu tygodnia, a w szczególnych przypadkach czy masz dzieci i to czy jesteś niepełnosprawny.
To czy jestem w separacji, czy mój współmałżonek mieszka ze mną czy nie, nie ma wpływu na przyznanie świadczenia, - oczywiście pod warunkiem spełnienia odpowiednich warunków ( np. dochód na pare 16 300 na rok). Oczywiście jeśli jesteś w zwiąku musisz zgłosić to w formularzu.

Avatar użytkownika
Anik26
Rozkręca się

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): Wt 13 lut, 2007 20:58
  • Lokalizacja: South Shields

So 02 cze, 2007 12:04

Anik - po pierwsze jesli sobie DOKLADNIE przeczytasz to zdanie ktore zacytowales/las to napisalem ze jest to warunek dla osob pozostajacych w zwiazkach a nie ze wszyscy starajacy sie o WTC musza byc w zwiazku.

Dwa - jesli mowisz ze ich nie interesuje czy twoja druga polowa tutaj przebywa czy nie to sobie zadzwon do nich i powiedz ze zona i dzieci sa dalej w polsce a zobaczysz jaka otrzymasz odpowiedz. Poza tym na formularzu jak byk jest napisane ze jesli ma sie partnera to nalezy wpisac jego NIN - ciekawe skad go wezmie osoba ktora nigdy nie byla w UK??

Dodatkowo jeszcze jedna sprawa - jesli sobie otworzysz na stronie nr 6 ksiazki dolaczanej do formularza WTC w punkcie Can you claim? podpunkt Couples pisze jak nastepuje:

The term couple means a man and woman who are :
-married to each other, or
-living together as if married.

i dalej

Couples must make a joint tax credits claim. Both of you must be at least 16 and live in the UK.

The claim form requires information about both of you. You will share responsibility for the information you provide. If you are part of a couple, you cannot decide to claim as a single person.

To chyba wyjasnia wszystko.

arek


N 03 cze, 2007 21:01

a co mi doradzicie pobieram juz 6 miesiecy Work tax a teraz wlasnie mialem luke w zatrudnieniu 11 dni.
Mam zglosic to Zasilkow czy nie ?

igor
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Śr 16 maja, 2007 20:06

N 03 cze, 2007 21:10

Nie komplikuj sobie zycia,nie oplaca sie.
Jak myslisz;co maja powiedziec ludzie zatrudnieni przez agencje,jako "temporary"ktorzy nie dostaja od agencji pracy przez dwa tygodnie,bo i takie znam przypadki?
Zglasza sie przerwe ponad trzy tygodnie,z tego co wiem oczywiscie.
Pozdro :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

N 03 cze, 2007 21:13

Ja co prawda znam sprawe tylko teoretycznie, bo nigdy nie nie ubiegalam o ten zasilek, ale za to jestem ksiegowa :-)
Arek ma racje, jesli ktos jest zamezny/zonaty, i sklada podanie o WTC jako osoba indywidualna, popelnia przestepstwo podatkowe.

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

N 03 cze, 2007 21:18

Nie wiem,jak wyglada sprawa z separacja lub rozstaniem pary,ale to rowniez nalezy brac pod uwage.
Poza tym zgodze sie z przedmowcami :cheer:
Nalezy sie bardzo pilnowac,gdyz mozna sie zdziwic ile moga o nas wiedziec ;) To przeciez kraj m.in.CCTV :lol:
:cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pn 04 cze, 2007 11:46

arek napisał(a):Dwa - jesli mowisz ze ich nie interesuje czy twoja druga polowa tutaj przebywa czy nie to sobie zadzwon do nich i powiedz ze zona i dzieci sa dalej w polsce a zobaczysz jaka otrzymasz odpowiedz. Poza tym na formularzu jak byk jest napisane ze jesli ma sie partnera to nalezy wpisac jego NIN - ciekawe skad go wezmie osoba ktora nigdy nie byla w UK??


Kolego otwórz sobie swoją magiczną ksiązeczke na stronie 6-8 i przeczytaj jeszcze raz tylko tym razem DOKŁADNIE!!

Warunki, które należy spełnić aby otrzymać WTC wyszczególnione są na stronie 8 - i kropka.
Kolejną sprawą jest to, czy będac w związku ubiegać się bedziesz o tax jako "para" czy też indywidualnie. Na stronie 6 masz podaną definicje " couples" a nie warunki, które należy spełnić aby się o ta pomoc ubiegać. Jeśli nie spełniasz warunków do "bycia parą" mimo, iż jesteś żonaty, to wypełniasz formularz jako osoba "samotna".

Dzwoniąc pod numer 0845 300 3900 HR otrzymałam informacje, iż w sytuacji gdy mój mąż mieszka w Polsce,a ja spełniam warunki do otrzymania WTC, to oczywiście tax mi się należy, a jednyna różnica to taka, że ubiegam się o niego jako "single person" - w takiej sytuacji raczej NIN mojego męża potrzebny nie będzie. Jeśli Ty otrzymałeś inne informacje z HR, to coś jest nie tak.

Dodatek ten ma na celu wsparcie ludzi pracujących zawodowo, czy to zatrudnionych przez pracodawcę, czy prowadzących własną działalność gospodarczą. Ma on zastosowanie tylko wobec osób o niskim dochodzie rocznym. Przydzielany jest jako uzupełnienie dochodu w oparciu o przyjęte tabele zarobków. Tak więc głupotą byłoby, gdyby przyznanie tego dodatku uzależnione było od tego czy mój współmałżonek jest ze mną, czy nie - bo jest to wsparcie dla osób, które pracują i nie mogę być poszkodowana tylko dlatego, że żyje osobno.

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Anik26
Rozkręca się

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): Wt 13 lut, 2007 20:58
  • Lokalizacja: South Shields

Pn 04 cze, 2007 13:16

::aplauz

radek
Rozkręca się

  • Posty: 89
  • Dołączył(a): Pn 04 wrz, 2006 09:48
  • Lokalizacja: South Shields/Kolobrzeg

Pn 04 cze, 2007 13:54

Anik26 napisał(a):Jeśli nie spełniasz warunków do "bycia parą" mimo, iż jesteś żonaty, to wypełniasz formularz jako osoba "samotna".

Dzwoniąc pod numer 0845 300 3900 HR otrzymałam informacje, iż w sytuacji gdy mój mąż mieszka w Polsce,a ja spełniam warunki do otrzymania WTC, to oczywiście tax mi się należy, a jednyna różnica to taka, że ubiegam się o niego jako "single person" - w takiej sytuacji raczej NIN mojego męża potrzebny nie będzie. Jeśli Ty otrzymałeś inne informacje z HR, to coś jest nie tak.


Widocznie HMRC nie wzielo wczesniej pod uwage takiej sytuacji, ze ktos moze byc malzenstwem, nie zyc w separacji, ale mieszkac osobno w innych krajach - ale jak wiadomo, Polak potrafi :-)

Jak mowia przepisy, podanie nalezy skladac wspolnie jesli jest sie "Married couple LIVING TOGETHER and not separated" oraz "unmarried couple living together as if they were married". Czyli przypadek meza mieszkajacego na stale w PL a zony w UK nie kwalifikuje sie jako pierwszy ani drugi, i najwyrazniej jest traktowany jako zycie w separacji. Co za tym idzie, zona jest traktowana jako osoba samotna.

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

Pn 04 cze, 2007 17:56

Droga/drogi Anik (bo nie wiem jakiej plci jestes).

Jezeli chodzi o strone 8 jak to napisalas/les to jest ona czescia DALSZA a nie zupelnie odrebna czescia wareunkow koniecznych do spelnienia aby otrzymac Working Tax Credit.
Chyba nawet w Mongolii nie wolno stosowac sobie przepisow wybiorczo wedlug swojego widzimisie. Ksiazeczka ta jest tak sformulowana aby kazdy kto chce a czyta ja uwaznie i chciaz ociupinke mysli mogl sobie wydedukowac czy mu sie dany benefit nalezy czy nie.

Zadziwiajace dla mnie jest to jak mozna tak wybiorczo traktowac przepisy!

Strona 8 nie jest ODREBNA czescia lecz kolejnym etapem koniecznym do przyznania tegoz benefitu.

Co wiecej mam jedno pytanie do osob posiadajacych swoje drugie polowy oraz dzieci w polsce, a ktore ubiegaly sie i otrzymaly Child Benefit a teraz takze ubiegaja sie o Child Tax Credit oraz Working Tax Credit - w jednym z formularzy o Child Benefit zawarte jest pytanie czy ma Pan/Pani zone/meza. Jesli ktos odpowiedzial na to pytanie twierdzaco a z kolei na formularzu o Tax Credit nie wpisal iz posiada druga polowe to chyba oczywiste jest ze KLAMIE. Co wazne obydwa siwiadczenia dostarczane sa przez ten sam urzad, dodatkowo urzednicy moga porownac dane z obydwu systemow - przeciez nie sa calkowitymi CYMBALAMI, prawda?!?

Konczac - powzialem jedna decyzje i skontaktowalem sie z urzedem odpowiedzialnym za wyzej wymienione benefity i proszac o PISEMNE potwierdzenie jak sytuacja wyglada w takim to a takim wypadku. Wtedy wszystkie watpliwosci mam nadzieje zostana wyjasnione i jesli administrator tej strony pozwoli wstawie skan otrzymanego listu na naszym forum.

To tyle na razie ode mnie - odezwe sie jak otrzymam list z potwierdzeniem.

arek


Pn 04 cze, 2007 20:04

Czekam w taki razie na odpowiedz ;P

ps - przecież przeczytałes moj wczesniejszy post, to chyba nie jest się trundo domyslec jakies plci jestem

pozdrawiam

Avatar użytkownika
Anik26
Rozkręca się

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): Wt 13 lut, 2007 20:58
  • Lokalizacja: South Shields

Pn 04 cze, 2007 22:11

Coz sie sprzeczac,chodzi o to zeby nie klamac angielskiego fiskusa i na tym powinniscie juz dawno sprawe zakonczyc.
Anik26,jest szalowa dziewczyna i to wiadomym bylo juz dawno temu.
Arku daj na luz,bo zaczynasz przesadzac :?
Poza tym najlepiej jest mowic prawde,a wtedy nikt i nigdy nic nam zlego nie powie.
Pozdro i skoncze te czcze pisanie,bo to donkad prowadzi.

Avatar użytkownika
Stanczyk
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Pt 18 maja, 2007 02:09
  • Lokalizacja: z mgly historii

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron