working tax credit - jak to w koncu jest?

N 27 maja, 2007 18:50

Po pierwsze skad tak naprawde wziac formularz? Na stronie IR jest napisane, ze mozna go wziac z JC lub IR, problem polega na tym, ze w JC twierdza, ze zmienily sie jakies tam zasady i ze po formularz trzeba osobiscie dzwonic.
No wiec znajomy zadzwonil, z miejsca dostal tlumacza i pani prowadzila z nim wywiad zadajac coraz to dziwniejsze pytania, po czym po 45 minutach pani tlumacz stwierdzila, ze za dlugo juz rozmawiaja a znajomemu i tak nie przysluguje zaden tax credit (dodam, ze pracuje 30 godz. tygodniowo za stawke 5.35). Zrobilam wiec w jego imieniu test na stronie IR 'Do I Qualify?', no i wyszlo ze sie kwalifikuje. Jak to wiec jest? Ile trzeba zarabiac zeby sie moc sie o working tax credit starac?

Syamese
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): N 08 paź, 2006 20:06
  • Lokalizacja: SLND

N 27 maja, 2007 21:04

Dobrze piszesz,gdyz IR stara sie wszystkich(zwlaszcza obcokrajowcow)zniechecac do korzystania z benefitow>POstrzegaja nas jako potencjalnych platnikow podatkow na obywateli UK ktorzy korzystaja z benefitow nie pracujac oraz zwalniajac nam miejsca pracy,abysmy za nich pracowali.
Jedyna rada;niech kolega poprosi kogos o zadzwonienie do IR i poprosi o przeyslanie kwestjonariusza o Working Tax Credit i jesli pani zapyta o cokolwiek niech powie,ze wszystko wie bo sprawdzal na stronie.Oni stosuja od dluzszego czasu polityke odwlekania.Nie mozna sie poddawac.
Pozdro :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

N 27 maja, 2007 22:52

Czasami tlumacze potrafia zaszkodzic.Znam to z wlasnego doswiadczenia.Lepiej poprosic znajomego.

Avatar użytkownika
dziadzia
Bywalec

  • Posty: 146
  • Dołączył(a): Cz 27 kwi, 2006 09:35

Pn 28 maja, 2007 12:39

Elf napisał(a):Jedyna rada;niech kolega poprosi kogos o zadzwonienie do IR i poprosi o przeyslanie kwestjonariusza o Working Tax Credit i jesli pani zapyta o cokolwiek niech powie,ze wszystko wie bo sprawdzal na stronie.
Pozdro :cheer:

No to wlasnie ja dzownilam w jego imieniu, ale gdy tylko konsultantka odezwala sie stwierdzila, ze znajomy powinien osobiscie zadzownic w celu podania szczegolow. Dokladnie tak powiedzialam, ze prosze o przeslanie na jego nazwisko formularza. Blyskawicznie dostal tlumacza przez telefon i na tym sie skonczylo. Pytano go ile godz. pracuje dziennie, potem tygodniowo az w koncu w skali roku, tak samo z zarobkami, ile przed zabraniem podatku, ile po. Czyli radzicie dzownic jeszcze raz i bycn stanowczym. Sprobujemy wiec jeszcze raz.

Syamese
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): N 08 paź, 2006 20:06
  • Lokalizacja: SLND

Pn 28 maja, 2007 12:49

Dzwon do skutku!

Avatar użytkownika
jaco
Bywalec

  • Posty: 121
  • Dołączył(a): Pn 15 maja, 2006 17:10
  • Lokalizacja: Birtley / Lodz

Pn 28 maja, 2007 12:54

miałem dokładnie taką samą sytuację, gdy zadzwoniłem byłem pytany o wszystko: ilość godzin, stawkę, miesięczny i roczny dochód i wiele innych rzeczy, których oczywiście nie byłem w stanie z głowy podać, za 5 min zadzwoniła moja dziewczyna i po dwóch minutach było po sprawie. Radzę się nie poddawać i z uśmiechem próbować do skutku, na pewno się uda :D :D

bolo
Rozkręca się

  • Posty: 32
  • Dołączył(a): So 13 sty, 2007 00:23

Cz 31 maja, 2007 18:00

A ja mam pytanko, po jakim czasie pracy można sie starać o Tax Credit

Avatar użytkownika
chawel2
Rozkręca się

  • Posty: 92
  • Dołączył(a): Cz 22 mar, 2007 22:06
  • Lokalizacja: Gateshead/Warszawa-Żerań

Cz 31 maja, 2007 18:18

chawel2 napisał(a):A ja mam pytanko, po jakim czasie pracy można sie starać o Tax Credit


jedynym kryterium są Twoje dochody i liczba przepracowanych godzin tygodniowo.

Avatar użytkownika
jacca
Bywalec

  • Posty: 177
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 10:29

Cz 31 maja, 2007 18:41

Czyli jak pracuje 30 godz. tygodniowo i zarabiam 5.35/h , a pracuje dopiero 5 tydzień to mogę się już starać o Tax, bo ja słyszałem że dopiero po 3 przepracowanych miesiącach.

Avatar użytkownika
chawel2
Rozkręca się

  • Posty: 92
  • Dołączył(a): Cz 22 mar, 2007 22:06
  • Lokalizacja: Gateshead/Warszawa-Żerań

Cz 31 maja, 2007 19:29

Nie ma zadnych granic oraz wymaganego czasu.Liczba gpdzin,a Working Tax Credit otrzymujesz za poprzedni rok,wiec jesli nie pracowales to jestes wygrany i dostaniesz max swiadczen.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Cz 31 maja, 2007 21:47

A ja mam pytanie,jesli mam byc self-employed to tez bede mogl sie starac o work tax credit?

czatnorris


Cz 31 maja, 2007 22:10

Niestety,nie.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Cz 31 maja, 2007 23:00

czatnorris napisał(a):A ja mam pytanie,jesli mam byc self-employed to tez bede mogl sie starac o work tax credit?


tak

• you are in paid work (including working as a self-employed person) for the required number of hours

chyba nie musze tlumaczyc zrodlo http://www.taxcredits.inlandrevenue.gov.uk/

Avatar użytkownika
pila_senior
Rozkręca się

  • Posty: 43
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 11:42
  • Lokalizacja: NE2 1RE

Pt 01 cze, 2007 12:19

Mnie jakoś wielki spisek przeciwko Polakom chcącym ubiegać się o WTC nie objął - bardzo miło zostałam obsłużona i szybko.
Dziwi mnie, że chcąc ubiegać się o WTC część z was nawet nie zadała sobie trudu sprawdzeniem co to za pomoc, jakie warunki trzeba spełniać ......... i dziwicie się, że zadają wam pytania ile zarabiacie, ile godzin pracujecie - to chyba oczywiste skoro od tego uzależnione jest przyznanie świadczenia. I wystarczy przed rozmową wyjąć P60, lub paski z wypłat i problem z głowy.

Wystarczy troche pomyślec

Avatar użytkownika
Anik26
Rozkręca się

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): Wt 13 lut, 2007 20:58
  • Lokalizacja: South Shields

Pt 01 cze, 2007 13:34

chawel2 napisał(a):Czyli jak pracuje 30 godz. tygodniowo i zarabiam 5.35/h , a pracuje dopiero 5 tydzień to mogę się już starać o Tax, bo ja słyszałem że dopiero po 3 przepracowanych miesiącach.


jest jeszcze jeden warunek - ukończone 25 lat

Avatar użytkownika
jacca
Bywalec

  • Posty: 177
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 10:29

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron