working tax credit

Wt 25 wrz, 2007 10:23

Tak bywa jak ktoś niedopilnuje i nie zgłosi na czas zmiany wysokości dochodów...
Wystarczy tego samego dnia od którego wiemy ,że zwiększą nam się dochody zadzwonić pod numer który dostaliśmy na decyzji i przekalkulują nam na nowo. Jeśli nawet okaże się ,że z jednego dnia zrobiło się naście... to policzą nam ile mamy nadpłacone i odejmą od stawki którą powinniśmy otrzymywać po przekalkulowaniu.
To samo się tyczy zmian miejsca zatrudnienia, trzeba ich poinformować w miarę szybko.
Najgłupszy tekst jaki słyszałem to:
- a tam będe dzwonił, sami naliczą......

..."99% nieszczęść spotyka człowieka na jego własną prośbę"...

[ Dodano: Wto 25 Wrz, 2007 11:25 ]
schabek napisał(a):a mam pytanie czy w wieku 19 lat pracujac ponad 30 godzin tygodniowo nalezy sie Working Tax Credit??


Working Tax Credit przysługuje osobą powyżej 25 roku życia. ...i ani dnia wcześniej

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Wt 25 wrz, 2007 11:26

Nie chodzi mi o stytuacje kiedy nie bedzie mi sie chcialo powiadomic Revenue,z tym nie ma zartow,trzeba o wszystkich zmianach powiadamiac. Chodzilo mi o to, czy jezeli w przyszlosci podejme prace,albo mojemu mezowi znacznie zwiekszy sie pensja, to czy nie bedziemy musieli oddawac tego co nam Panstwo dalo wczesniej? Wiadomo,ze jezeli przekroczymy jakis próg podatkowy, to nie dostaniemy WTC,ale co potem? To powazna sprawa, zwarzywszy na to ze pomoc okresla sie mialem "Working Tax Credit". Credit, to slowo mnie niepokoi...

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wt 25 wrz, 2007 14:49

Nie nie będziesz musiała nic płacić jak powiadomisz IR na czas ponieważ --- pieniądze które dostajesz to kasa za jakiś okres a nie zaliczka. To jakby pracodawca płacił ci co miesiąc (przepracowany) jakąś sumę, jak kończysz pracę to nie musisz mu zwracać pieniędzy bo nie dał ci ich "doprzodu"
Najwięcej problemów powstaje gdy dzwonimy do IR, jakaś przemiła pani z obcym akcentem przyjmuje od nas zgłoszenie, mówi oki a tax dalej przychodzi mimo iż przekroczyliśmy próg 15.ooo, to powinno nas zaniepokoić a nie ucieszyć ::admin

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę :shock:

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Wt 25 wrz, 2007 15:21

Dzieki za informacje. Ale co to znaczy przekroczyc próg podatkowy 15 tys £ - a dokladniej, czy oni licza dochody brutto czy netto?Poza tym ,czy Ty miales taka sytuacje,czy przerwales Working Tax Credit?

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wt 25 wrz, 2007 21:57

sweetbaby31, jezeli nastapi taka sytuacja nalezy niezwlocznie poinformowac Inland Revenue o tym fakcie, a oni powinni to przekalkulowac i obnizyc working tax lub w ogole zabrac jezeli tak wyjdzie z ich obliczen(np.przkroczycie próg),w tej sytuacji nie powinni wam kazac niczego doplacac.
Taka sytuacja o ktorej piszesz moze nastapic wtedy kiedy sie zatai przed Revenue zmiane dochodow a oni na koniec roku podatkowego sobie to sprawdza.Wtedy trzeba bedzie oddac pewna kwote ktora dla niktorych moze byc zaskakujaca.Slyszalem juz o wielu takich przypadkach i zawsze powodem bylo brak poinformowania Revenue o zmianie dochodow.

[ Dodano: Wto 25 Wrz, 2007 22:59 ]
sorki,nie doczytalem i widze ze lucky mnie wyprzedzil z wyjasnieniem.
co do sposobu obliczania wszelkich benefitow zarobki podaje sie Brutto
Pozdrowionka dla Luckiego ::wales

bikemario
Bywalec

  • Posty: 181
  • Dołączył(a): N 29 paź, 2006 11:46
  • Lokalizacja: Newcastle

Cz 27 wrz, 2007 14:59

Jeszcze ja mam pytanie-prosze sie nie smiac:)
czy ten child tax credit, to jest to samo co child benefit?dziekowka za odp.

Anett

Avatar użytkownika
dominik99
Bywalec

  • Posty: 183
  • Dołączył(a): So 28 lip, 2007 20:41
  • Lokalizacja: South Shields/Krakow

Cz 27 wrz, 2007 15:08

Nie.
Child Benefit to Rodzinne,Child Tax Credit to zasiłek.

Avatar użytkownika
Stanczyk
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Pt 18 maja, 2007 02:09
  • Lokalizacja: z mgly historii

Cz 27 wrz, 2007 15:11

No dzieki!!!Wlasnie kilka minut temu to odkrylam:)ale skoro juz znalazla sie jakas pomocna dlon...mozesz mi napisac co i jak z tymi dodatkami?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :master: :master:

Avatar użytkownika
dominik99
Bywalec

  • Posty: 183
  • Dołączył(a): So 28 lip, 2007 20:41
  • Lokalizacja: South Shields/Krakow

Cz 27 wrz, 2007 20:29

Child Tax Credit jest bezzwrotnym wsparciem finansowym przewidzianym dla rodziców i opiekunów prawnych dzieci i młodzieży uczącej się w pełnym wymiarze godzin. Starając się o Child Tax Credit nie musimy mieć przepracowanego roku, musimy natomiast posiadać NIN. Przysługuje wszystkim rodzinom z dziećmi, których dochód roczny nie przekracza £58,175 (do £66,350 jeśli pod opieką znajduje się co najmniej jedno dziecko, które nie przekroczyło jeszcze pierwszego roku życia). Mogą się o niego starać zarówno samotni rodzice jak i pary wychowujące dzieci.Wysokość dofinansowania:Zależy od różnorodnych czynników, przede wszystkim od rocznego dochodu w rodzinie. Pomoc
finansowa realizowana jest dwojako:
1. Dofinansowanie dla rodziny z co najmniej jednym dzieckiem do to £545
2. Dofinansowanie na każde dziecko w rodzinie do £1,765. Jeżeli nie przepracowaliśmy jeszcze roku przy podaniu dochodów musimy dołączyć informacje, że dany dochód jest za okres kilku miesięcy, jeżeli tego nie zrobimy otrzymamy większe dofinansowanie niż nam się należy, a w następnym roku będziemy się musieli z tego rozliczyć, czyli zwrócić różnice pomiędzy tym co nam się należało a tym co dostaliśmy.
Working Tax credit - mogą się o niego starać osoby samotne (ang.single), jak i osoby mieszkające z partnerem lub w związku małżeńskim i pracujące na terenie Wielkiej Brytanii, wykazujące niskie dochody. Jeśli partner przebywa poza granicami UK, nadal można starać się o WTC, występując w roli osoby samotnej.
Wysokość tego dofinansowania jest uzależniona od wysokości zarobków (tak, jak w przypadku Child Tax Credit). Kto może starać się o Working Tax Credit?
Osoby samotne, nie mające pod swoją opieką dzieci, mogą starać się o WTC, jeśli mają ukończone 25 lat, pracują co najmniej 30 godzin tygodniowo i ich dochód roczny nie przekracza £11.450 brutto. Zasady są inne w przypadku, kiedy osoba ma pod swoją opieką dziecko. Wówczas może już otrzymać dofinansowanie, gdy ma skończone 16 lat oraz pracuje więcej niż 16 godzin tygodniowo.Małżeństwa i osoby mieszkajace z partnerem: couples. Jedna z osób musi mieć skończone 25 lat i pracować nie mniej niż 30 godzin tygodniowo, a łączny dochód roczny na rodzinę nie może przekraczać £15.900 brutto.
Jeśli mamy pod opieką dziecko, możemy starać się o dofinansowanie, jeśli mamy ukończone 16 lat i pracujemy 16 godzin tygodniowo. W przypadku związków partnerskich aplikacja musi być złożona wspólnie.
Warto pamiętać!
Konieczne jest informowanie urzędu podatkowego o każdej zmianie zachodzącej w życiu, np. o zmianie zarobków, stanu zatrudnienia, zmniejszenia lub zwiększenia ilości godzin pracy, o zamieszkaniu bądź rozstaniu się z partnerem czy wyjeździe z Wielkiej Brytanii. Należy informować o każdej zmianie mającej wpływ na wysokość zasiłku.
Child Benefit – przysługuje osobom wychowującym dzieci, które nie przekroczyły 16 roku życia lub przekroczyły ale nadal kontynuują edukację. Nie jest zależny od naszych dochodów ani oszczędności. Jego wysokość wynosi £17.45 dla pierwszego dziecka i £11.40 dla każdego następnego. Dokumenty potrzebne do starania się o tan zasiłek:
National Insurance Number, Oryginał aktu urodzenia dziecka, Konto bankowe.
Aby ubiegać się o Child Benefit należy wypełnić specjalny formularz, który można zamówić pod numerem telefonu: 0845 302 1444. Wypełniony formularz należy wysłać na adres:
Child Benefis Office,
PO Box 1,
Newcastle upon Tyne,
NE88 1AA
Formularz można również znaleźć na stronie:
www.hmrc.gov.uk/forms/ch2.pdf

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Pt 28 wrz, 2007 13:47

:master: :master: DZiEki :master: :master:
Super napisane ::wales
Pozdrawiam :mrgreen:
Aneta

Avatar użytkownika
dominik99
Bywalec

  • Posty: 183
  • Dołączył(a): So 28 lip, 2007 20:41
  • Lokalizacja: South Shields/Krakow

Pt 28 wrz, 2007 18:48

Do uslug. :cheer: Wiem jakie trudne sa poczátki w obcym kraju.Ale po to jestesmy,zeby wam pomagac.

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Cz 11 paź, 2007 12:53

mam pytanie ,pracuje tylko moj maz mamy 2 dzieci 8 i 2 latka czy working tax nam sie nalezy po przekroczeniu sumy 15.000 rocznie czy oni jakos dzila to na 4 osoby czy to tylko dotyczy mojego maza. Wiem ze to dziwne pytanie ale z gory dziekuje :gaah: :gaah:

ducze
Rozkręca się

  • Posty: 88
  • Dołączył(a): Cz 20 wrz, 2007 17:08
  • Lokalizacja: kolbrzeg

Cz 11 paź, 2007 16:09

My mamy 2 dzieci i tylko mój facet pracuje. Normalne, ze jezeli pracuje codziennie w pelnym wymiarze pracy to przekroczymy 15 tysiecy. Ale w tej sytuacji stanowicie rodzine i jest to liczone inaczej,kazda prosba rozpatrywana jest indywidualnie.

[ Dodano: Czw 11 Paź, 2007 17:12 ]
Przykład:

Pan Krzysztof przyjechał do Wielkiej Brytanii w październiku 2004 roku i od początku listopada podjął pracę i zarabiał 1100 funtów miesięcznie. W efekcie jego dochód w roku za rok podatkowy 2004/05 wyniósł 5500 funtów. W we wrześniu 2005 pan Krzysztof złożył aplikację o WTC i dostał Tax Credit w wysokości 1288 funtów przyznany za okres do 5 kwietnia 2006. Niestety, pan Krzysztof przez resztę roku podatkowego zarabiał 1100 funtów miesięcznie i jego roczny dochód przekroczył 13000 funtów. W efekcie gdy w pan Krzysztof wyłał do Tax Credit Office deklarację roczną, okało się, że HM Revenue and Customs zażądał zwrotu wypłaconej pomocy finansowej.

Sytuacja zmienia się w istotnym stopniu począwszy od 6 kwietnia 2006. W przypadku aplikacji składanych po tym terminie nie ma konieczności zwracania sumy nadpłaconej za dany rok podatkowy o ile dochód nie był wyższy niż 25000 od dochodu za rok poprzedni.
Zaczerpniéte ze strony: Brytania.co.uk

[ Dodano: Czw 11 Paź, 2007 17:40 ]
1.ubiegający się ma co najmniej 25 lat i pracuje przynajmniej 30 godzin tygodniowo
2. ubiegający się ma co najmniej 16 lat i pracuje co najmniej 16 godzin tygodniowo, ale w związku z inwalidztwem ma utrudniony dostęp do rynku pracy
3. ubiegający się ma co najmniej 50 lat, pracuje co najmniej 16 godzin tygodniowo lub wraca do pracy po okresie pobierania zasiłków.

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Cz 11 paź, 2007 17:32

Nic prostszego,jak wejsc w kalkulator i sobie obliczyc,czy sie Wam nalezy i ile,bo opinie nie przeleja Ci kasy.
Kalkulator wyliczy Wam rowniez Housing benefit oraz Coucil Tax benefit.
Zycze powodzenia.

Avatar użytkownika
Stanczyk
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Pt 18 maja, 2007 02:09
  • Lokalizacja: z mgly historii

Cz 11 paź, 2007 18:00

Wydaje mi sie,ze nie tylko kalkulator wystarczy. Najdrobniejsze szczególy maja znaczenie. Kazdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie. Wiem z doswiadczenia,ze niektórzy czekaja pare tygodni na decyzjé,a niektórzy czekaja miesiacami. Radze przejsc sie do Revenue i porozmawiac, mozna skorzystac z tlumacza,wtedy wszystko dokladnie nam wyjasniá.Ja tak zrobilam i Oficer podal mi przyblizoná kwote,dodam tylko,ze duzo sie nie roznila od przyznanej!

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron