Wybory do europarlamentu

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Cz 24 kwi, 2014 11:17

Witam,
Chcialbym poznac wasza opinie na temat zblizajacych sie wyborow do europarlamentu. W jaki sposob mozna sie zarejestrowac, aby wziac udzial w glosowaniu? Pytanie na kogo, jaka partie glosowac?

Avatar użytkownika
Max24
Rozkręca się

  • Posty: 65
  • Dołączył(a): So 22 mar, 2014 21:36
  • Lokalizacja: United Kingdom

Cz 24 kwi, 2014 12:13

Council powinien Ci wyslac pismo dotyczace wyborow i karte rejestracyjna.

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Cz 24 kwi, 2014 13:35

?? Council? A jak to dziala w przypadku cudzoziemcow?

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Cz 24 kwi, 2014 14:36

Jesli placisz Council tax, to co roku dostajesz karte rejestracyjna do wyborow, wypelniasz ja i mozesz glosowac na terenie UK.

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Cz 24 kwi, 2014 15:53

Wlasnie zaglebilem sie w net, mozna glosowac, ale oczywiscie na partie lokalne w UK

Avatar użytkownika
Max24
Rozkręca się

  • Posty: 65
  • Dołączył(a): So 22 mar, 2014 21:36
  • Lokalizacja: United Kingdom

Cz 01 maja, 2014 17:50

zachecam wszystkich do glosowania w wyborach do parlamentu europejskiego. wiecej informacji na stronie http://pblink.co.uk/wiadomosci/171-vote ... orach-w-uk i jak glosowc http://glosuj-vote.org/jak-glosowac/anglia/.

Rejestracja jest na stronie:https://www.aboutmyvote.co.uk/register_to_vote/electoral_registration_applica.aspx (jesli nie otrzymalismy formularz od urzedu miasta, council).
lista kandydatow na stronie:http://www.europarl.org.uk/en/european_elections/candidates2014.html
Mieszkamy w Anglii wiec powinnismy glosowac na angielskich kandydatow do parlamentu. To oni bede reprezentowac nasze interesy w Anglii. Nie powinnismy glosowac na konserwatystow i parite niepodleglosci Zjed Krolestwa (United Kingdom Independence Party), ktorzy sa przeciwko imigracji i chca wystapienia Anglii z Unii.

Wybory sa 22 Maja a nalezy sie zarejestrowac do 6 maja. Kto nie wyslal jeszcze formularza, musi zrobic to jak najszybcie.

ewa.ewa
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2014 17:41

Cz 01 maja, 2014 21:01

Dlaczego nie mamy glosowac na konserwatystow i ukip?
Jakos sie nie widze glosujac na Milibanda, ktorego partia doprowadzila do kryzysu w UK.

Avatar użytkownika
Max24
Rozkręca się

  • Posty: 65
  • Dołączył(a): So 22 mar, 2014 21:36
  • Lokalizacja: United Kingdom

Cz 01 maja, 2014 21:19

Ja osobiscie bede glosowal na Liberalow bo najwiecej od nich dostalem. To dzieki nim stopa wolna od podatku poszla znaczaco w gore plus nigdy nie wypowidali sie zle o Polakach. To tylko 2 z wielu innych powodow.

Jantek
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Pt 10 wrz, 2010 18:42

Cz 01 maja, 2014 21:34

Głosujcie na kogo chcecie to i tak nie ma żadnego znaczenia oprócz tego, kto dostanie pełne koryto i przywileje o jakich nie śniło się polskim imigrantom na następne 5 lat.

O wiele większe znaczenie, jeśli już jakiekolwiek, trzeba przykładać do General Elections za rok, bo to może mieć wpływ na to czy będzie in/out referendum w 2017. No ale w General Elections głosują w zasadzie tylko UK citizens.

Tym niemniej miłego głosowania, sam może też się wybiorę jak nie będzie nic przyjemniejszego do roboty :)

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

Pt 02 maja, 2014 19:42

Wczoraj zrejestrowałam się on-line, dziś wysłałam podpisany formularz. Mam nadzieję, ze do 6 dojdzie. Chciałam zapytać czy rejestracja i glosowanie jest obowiązkowe, bo słyszałam, że jeśli się nie zarejestruję i nie zagłosuję, mogę zapłacić wysoką karę (1000 f).

budda
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Pt 29 cze, 2012 15:49

Śr 07 maja, 2014 17:47

Niech kazdy glosuje na kogo chce. poczta powinnismy otrzymac ulotki z programem wyborczym kazdej partii. jesli nikomu nie przeszkadzaja lekcewazace slowa Camerona o Polakach, niech glosuje na konserwatystow. Jesli bedziemy sie uchylac od glosowania, to dalej bedziemy latwym celem politykow i nic sie nie zmieni. Nic dziwnego, ze z takim nastawieniem jak ma wiekszosc Polakow tylko babcie chodza na glosowanie. Jesli sie zarejestrujemy a nie bedziemy glosowac, to nie ma zadnej kary. glosowanie jest dobrowolne. Jesli bysmy nie uzupelnili tzw spisu ludnosci, wtedy jest kara pieniezna.

ewa.ewa
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2014 17:41

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Powrót do Forum ogólne

cron