wyjazd w Wasze okolice

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Wt 24 sty, 2012 11:20

Witam :)
Przede wszystkim chciałabym powitać wszystkich forumowiczów bardzo cieplutko.
Jestem tu nowa.Chciałabym usłyszec Wasze opinie na pewien temat.Otóż wkrótce planujemy wyjazd w okolice Sunderland/Newcastle.I w związku z tym mam zapytanie,mąż bedzie szukał pracy jako kierowca C+E,jakie są szanse?Oboje posiadamy już NIN,konto w banku.Ja będę szukać pewnie pracy gdzieś w restauracjach,hotelach,i tu moje zapytanie,czy dużo w tych okolicach takich miejsc?Mamy córcię 4 latkę,więc na początek tylko jedno z nas dobrze by było żeby pracowało.
Co o tym myslicie?
Czy da radę wynająć mieszkanie 1 bed room flat w granicach 400-500f/miesiąć?

SERDECZNIE POZDRAWIAM I BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA WSZELKIE OPINIE.
Z góry dzięki !
Magda

xxxemi
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Wt 24 sty, 2012 11:05

Wt 24 sty, 2012 11:36

za 400- 500 wynajmiecie nawet 3 bedroom flat- tutaj różnica cena/ ilość pokoji jest na prawde niewielka. Jeśli będzie to przez agencję to musicie jeszcze doliczyć depozyt wysokości miesięcznego czynszu i pobieraną przez większość agencji niezzwrotną opłatę administarcyjną. Problemem może się okazać wynajęcie mieszkania przed podjęciem pracy, bo agencja sprawdza podnajemcę, życzy sobie referencji i jeśli to pojdzie pozytywnie ustala na koncie direct debit, aby płatność odbywała się automatycznie każdego miesiąca. W waszym przypadku radziłabym rozejrzec się na początku na forum w poszukiwaniu mieszkania lub jeśli kogoś tu znacie to osoba ta może się rozeznać przeglądając lokalne ogłoszenia spoza agencji.

Z pracą dla męża nie powinno być problemu, bo z tego co wiem to niedawno poszukiwani byli np. kierowcy autobusów- oczywiście warunkiem jest znajomość jęz. angielskiego.
Dziecko w wieku 4 lat należy zapisać do pobliskiej szkoły gdzie będzie chodzić przez pierwszy rok na 3 godz dziennie- od9 do 12 lub od 12tej do 15tej.

pzdr

magbert
Rozkręca się

  • Posty: 41
  • Dołączył(a): So 20 paź, 2007 20:06

Wt 24 sty, 2012 12:27

Dzięki bardzo magbert!
Niestety nie mamy tam nikogo.Na początek chcieliśmy skorzystać z B&B i w tym czasie rozglądać się za mieszakniem.Które dzielnice są najkorzystniejsze,tańsze,spokojniejsze Waszym zdaniem?Chodzi mi miejscowości Gateshead i Newcastle.
Jesli chodzi o kierowce to mąż nie ma uprawnienia na autobusy,miałam na mysli kat C+E,czyli większe autka z dużą ładownością.

Ale dzięki za rady magbert!!! ;)

xxxemi
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Wt 24 sty, 2012 11:05

Śr 25 sty, 2012 11:04

Które dzielnice polecacie najbardziej w okolicach Gateshead i Newcastle?

xxxemi
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Wt 24 sty, 2012 11:05

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do Forum ogólne

cron