Wykrywacz metali UK

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Wt 26 mar, 2013 18:39

w najblizszym czasie bede mial na sprzedaz NOWEGO XP Deus 2.0 w pelnym wydaniu z DUZA CEWKA , polska i anglielska instrukcja , polskie menu w panelu sterowania :), chetne osoby prosze o kontakt na tym forum.
aha...nie dodalem ceny, jest to, jak wczesniej wspomnialem, urzadzenie nowe na gwarancji

-1150 £

jarekx
Bywalec

  • Posty: 113
  • Dołączył(a): So 08 mar, 2008 23:13

Wt 02 kwi, 2013 10:15

Czy ktoś może wie, co to może być? Znalezione przy resztkach ruin starego portu.
Wysokość 9 cm
Szerokość 6 cm
Grubość 3,5 cm
Waga około 180 g
Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Wt 02 kwi, 2013 17:00

wyglada mi na szekle do przeciagania liny

jarekx
Bywalec

  • Posty: 113
  • Dołączył(a): So 08 mar, 2008 23:13

Cz 04 kwi, 2013 11:15

Wczoraj, stary port w Middlesbrough (Port Clarence) w mule.
Pierwsze dwie linie, to srebrne jednopensowki z czasów Edwarda I z lat 1272 - 1307, trzecia linia - NN, a ten pojedynczy, to srebrne sixpence z czasow Jamesa I, a dokładnie, jak widac na dacie, rok 1606. Wszystkie, to tzw. hammerki (hammered coins).

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Cz 04 kwi, 2013 16:28

...niedlugo niejedne museum zacznie ci zazdroscic hehe ::aplauz , kurna u nas jeszcze nie namierzylem jakiegos owocnego miesca, zmagam sie z wielka iloscia zelaztwa, zobaczymy co dalej...a tak nawiasem piszac, masz sporo czasu :)

jarekx
Bywalec

  • Posty: 113
  • Dołączył(a): So 08 mar, 2008 23:13

Cz 04 kwi, 2013 18:58

jarekx napisał(a):...niedlugo niejedne museum zacznie ci zazdroscic hehe ::aplauz , kurna u nas jeszcze nie namierzylem jakiegos owocnego miesca, zmagam sie z wielka iloscia zelaztwa, zobaczymy co dalej...a tak nawiasem piszac, masz sporo czasu :)

Disability Living Allowance...

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Cz 04 kwi, 2013 21:33

Panie i Panowie - w UK mamy swoje własne forum a co najważniejsze klub, który nas reprezentuje w NCMD (National Council for Metal Detecting). Pomagamy sobie w załatwianiu pozwoleń, identyfikacji znalezisk, organizujemy zloty i spotkania itd.
Zapraszam:

http://www.thesaurus.com.pl/forum/index.php

Klub ma własną stronę, ale najpierw musicie się zarejestrować na forum z linku wyżej:

http://www.metaldetectives.eu/

P.S. jarekx - przedmiot z brązu, który znalazłeś to klasyczny georgiański ubijak do fajki. Przełom XVIII/XIX wieku :D

poszukiwacze
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Cz 04 kwi, 2013 19:53

Pt 05 kwi, 2013 05:51

poszukiwacze napisał(a):Panie i Panowie - w UK mamy swoje własne forum a co najważniejsze klub, który nas reprezentuje w NCMD (National Council for Metal Detecting). Pomagamy sobie w załatwianiu pozwoleń, identyfikacji znalezisk, organizujemy zloty i spotkania itd.
Zapraszam:

http://www.thesaurus.com.pl/forum/index.php

Klub ma własną stronę, ale najpierw musicie się zarejestrować na forum z linku wyżej:

http://www.metaldetectives.eu/

P.S. jarekx - przedmiot z brązu, który znalazłeś to klasyczny georgiański ubijak do fajki. Przełom XVIII/XIX wieku :D


Zarejestrowałem się u Was dwa tygodnie temu, ale do dziś administrator nie aktywował mi konta. tak samo wysłałem zgłoszenie na maila w celu zapisania się do klubu i także bez odpowiedzi :(

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Pt 05 kwi, 2013 12:42

Pierwszego maila przysłałeś wczoraj i dostałeś na niego natychmiastową odpowiedź ze szczegółową instrukcją co masz dalej robić. A co do rejestracji to tak jak napisałem w poście wyżej - W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI należy zarejestrować się na forum klubowym i tam też stajesz się klubowiczem. Strona klubowa (drugi link z postu powyżej) to nasza wizytówka "dla świata" i można tam tworzyć własne galerie itd., ale dopiero po rejestracji na forum i staniu się pełnym klubowiczem PHEC Thesaurus.

poszukiwacze
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Cz 04 kwi, 2013 19:53

Pt 05 kwi, 2013 13:26

Tak na szybko. Przepraszam ale nie mam za dużo czasu na bieganie po forach. Po więcej informacji zapraszam na forum polskich poszukiwaczy na Wyspach - PIERWSZY link w moim pierwszym poście.

Owly Owl napisał(a):Kilka pytań jeśli można:

1) Kiedyś przeglądałem różne wykrywacze i ich ceny i np. kupno dobrego Minelaba czy Ace'a (sorry jeśli coś teraz mieszam) to wydatek minimum kilku tysi, a takie wypasione x-terry to już kilkunastu (mówię jeszcze w złotówkach).
Kolega wspomniał, że na początek może być tańszy, ale czy kupno tańszego raczej nie zniechęci kogoś kto zaczyna, bo nie będzie w stanie znaleźć tańszym fajnych rzeczy, albo będzie zbierał zbyt duży procent kapsli i innych śmieci?

Droższy niekoniecznie znaczy lepszy. Jest wiele wykrywaczy w granicach 300 funtów (nowych i używanych), którym warto się przyjrzeć. Wszystko zależy od budżetu, tego co chce się szukać itd.

2) Czy szukacie na plażach, a jeśli tak to czy tam są artefakty, czy tylko kasa i ewentualnie jakaś biżuteria?

W UK praktycznie nie ma kawałka wybrzeża wolnego od wraków statków. Jak najbardziej można się spodziewać znajdowania artefaktów, ale trzeba poświęcić nieco czasu aby wytypować najlepsze miejsca i być tam w odpowiednim czasie, np. po sztormie.

3) Czy ktoś szukał i znalazł złoto? (wiem, że do tego też są specjalne wykrywacze)

Rozumiem, że masz na myśli złoto rodzime, czyli piasek i samorodki? Tak, złoto jest jak najbardziej do znalezienia w pewnych częściach UK. Nie jest potrzebny do tego jakiś specjalny wykrywacz. Wystarczy żeby był bardzo czuły i pracował na odpowiedniej częstotliwości.

4) Czy nastawiacie się na konkretną zdobycz co do rodzaju metalu (np. złoto właśnie), wielkości itp., czy też może da się skutecznie szukać uniwersalnie "wszystkiego naraz"?

Większość szuka wszystkiego naraz.

5) Może to śmieszne pytanie, ale czy w Polsce (albo tak jak kolega chce jechać do Serbii) nie boicie się, że odkopiecie jakąś minę albo pocisk i będzie zonk? Co wtedy robić?
Na szczęście wydaje mi się, że w Anglii ze względów historycznych kłopotu z wybuchającym powojennym żelastwem w ziemi raczej nie ma, czy tak jest?

W Polsce faktycznie może być z tym problem, ale to rzadkie i raczej skupione w lasach, na terenach intensywnych walk itd. Jeszcze nikomu z tego powodu nic się nie stało, więc to zagrożenie jest nieco przerysowane.

6) Jak wygląda sprawa z konkurencją, tzn. czy wszyscy są "jedną wielką rodziną" czy raczej strzeżecie zazdrośnie swoich "terenów łowieckich", tak jak grzybiarze? :P

W klubie staramy się wzajemnie zapraszać, odwiedzać, robić zloty itd, ale wiadomo, że jeśli ktoś trafi na super miejsce to nie będzie tego ogłaszał wszem i wobec. Jednak w klubie mamy do siebie zaufanie i to wygląda już inaczej.

7) Czy w Anglii (UK) jest wielu ludzi, którzy się w to bawią? Spotkaliście kiedyś na swojej trasie tubylców z wykrywaczami? Na youtubie jest trochę filmików, ale czy Wy spotkaliście?

Mnóstwo. Na dużych zlotach potrafi być ok. 2 tysięcy osób, także o spotkanie nietrudno i często się to zdarza.

8) Czy farmerzy/landlordzi zgadzają się na szukanie na ich ziemiach? Czy w ogóle pytacie o zgodę (to, że zgodnie z prawem trzeba ją mieć to wiem), czy raczej nie ma sensu i lepiej szukać i w razie czego ryzykować wpadkę? Co z terenami należącymi bezpośrednio do Korony?

Pozwolenie to absolutna konieczność. Żyjemy w kraju w którym przepisy są korzystne dla poszukiwaczy i musimy respektować prawo. Polacy mają podwójny obowiązek będąc tu goścmi. Tyczy się to także terenów należących do Korony.

9) Wiadomo, że znane miejscówki były już "ryte" wiele razy, czy jest sens ryć tam dalej wiedząc, że wielu już wcześniej tam grzebało?

Dobre miejsce będzie produkować znaleziska i warto dalej tam chodzić. Nie widziałem jeszcze miejsca kompletnie wyczyszczonego chyba, że zdjęto tam całą warstwę ziemi.

10) Ile czasu na to poświęcacie?

Ile się da :D

11) Jakie są Wasze ulubione/najlepsze fora internetowe dotyczące tego tematu?

Z polskich oczywiście forum Thesaurus, które jako jedyne zajmuje się polskimi poszukiwaczami na Wyspach. Z brytyjskich UK Detectornet.



Tutaj na stronie 16 znajdziecie wywiad z prezesem klubu w którym jest więcej informacji:
http://www.issuu.com/gazetapolonijna-no ... na_north18
PS - Gdyby ktoś miał papierową wersję magazynu to proszę o kontakt na PW.
:komp:

poszukiwacze
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Cz 04 kwi, 2013 19:53

Pt 05 kwi, 2013 17:17

Wielkie dzięki za wyjaśnienia. Wywiad też ciekawy.

Chwilowo nie mam absolutnie wolnego czasu na żadne hobby, ale decyzję już jakiś czas temu podjąłem, że gdy trochę czasu wolnego kiedyś znajdę to nadejdzie ten moment, w którym udam się na wykopki :)

Mam nadzieję, że będzie to jeszcze tego lata :)

Pozdrawiam.

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

So 06 kwi, 2013 22:04

....Proffoto, co robisz jutro? Chcialem, poprobowac 2 wykrywki a do tego jest niezbedna jeszcze jedna para rak, pogadac I kamere tez trzeba trzybac :), jesli ci pomysl pasuje daj znac do 11 bo potem "wyplywam" Jarek-tel. 07436004794

jarekx
Bywalec

  • Posty: 113
  • Dołączył(a): So 08 mar, 2008 23:13

Pt 26 kwi, 2013 16:39

Znalezione w rejonie Middlesbrough Old Town

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Pt 26 kwi, 2013 18:34

a to wczoraj "ustrzelilem" Obrazek

jarekx
Bywalec

  • Posty: 113
  • Dołączył(a): So 08 mar, 2008 23:13

Pt 26 kwi, 2013 18:51

jarekx
Bywalec

  • Posty: 113
  • Dołączył(a): So 08 mar, 2008 23:13

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do HOBBY UK

cron