Wykrywacz metali UK

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Pn 24 lut, 2014 17:20

PW?

jarekx
Bywalec

  • Posty: 113
  • Dołączył(a): So 08 mar, 2008 23:13

Wt 25 lut, 2014 06:01

jarekx napisał(a):PW?


Prywatna Wiadomość

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Cz 27 lut, 2014 12:34

Również szukam poza miastami w lasach, ale tylko w wolnym czasie. Rzadko coś znaleźć to wszystko już jest przeryte. Ostatni mój dobytek to . Myślę nad ich sprzedaniem bo w zasadzie po co mi to. Dość fajnie się prezentują jak znajdę czas to wrzucę zdjęcia.

Avatar użytkownika
TooPacz
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Cz 27 lut, 2014 12:28

Cz 27 lut, 2014 12:43

Przydatna stronka:
http://www.old-maps.co.uk/index.html
Wpisujemy postcode albo koordynaty GPS i można zobaczyć co było na starych mapach w tym miejscu.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Cz 27 lut, 2014 23:32

Ja w zeszłym sezonie kupiłem sprzęt i łaziłem praktycznie tylko po plaży (latem), ze względu na "łatwość i przyjemność" w porównaniu z kopaniem w "stałym gruncie".

Cudów nie znalazłem, może i złą plażę wybrałem, głównie drut kolczasty z WWII się łapał pod cewkę :/ i trochę współczesnej kaski nieostrożnych plażowiczów :D ale jestem i tak mega zadowolony bo chodziło się i szukało zajefajnie, plaża morze itd. chociaż żeby jakiś sensowny obszar pokryć to trzeba mnóstwo czasu i dobrej metody, bo ja raczej o tym nie myślałem i mam wrażenie, że kilka razy łaziłem po tym samym piachu :D

Oprócz tego raz czy dwa razy zrobiłem fragmenty okolicznych łąk ale też bez rewelacji, głównie monetki (mało) i kapsle od alkoholu wszelakiego (dużo za dużo :D), a najbardziej mnie wk...iała folia alu ale nie dyskryminowałem żeby czegoś fajnego nie przegapić. Ale w tym sezonie o ile będzie czas wolny na wykopki to chyba zacznę dyskryminować, przynajmniej na łąkach, lessons learned :)

P.S. A na plaży oczywiście dyskryminacja na żelastwo wiem, ale jakoś tak myślałem że coś fajnego przez to przegapię... no i się nakopałem kolczatek :D

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

Pt 28 lut, 2014 07:01

A jaki sprzęt uzywasz Owl?

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 28 lut, 2014 14:50

Delta + 11" DD , zanim kupiłem to czytałem mnóstwo na różnych forach i aż głowa bolała od dyskusji :) ale starałem się wybrać coś w najlepszej proporcji cena/jakość no i padło na Tekneticsa, a poza tym podobało mi się, że jest czarno-zielony a nie kanarkowo-żółty, chociaż wiadomo że nie chodzi o kolor :P

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

N 02 mar, 2014 08:23

No i w końcu i ja się wybrałem! ::pijacy

Z powodów logistycznych musiałem jechać z juniorem (zdjęcie poniżej) i na krótko, ale pierwsze koty za płoty. Jarekxx załawtwił wejście na pole u znajomego farmera i...

Moje wskazówki dla bardzo początkujących, co warto mieć (poza wykrywaczem) a czego nie wziąłem:
- dobre buty, np. kalosze (inaczej można utonąć w błocie)
- rękawiczki
- łopatka (do kopania)
- pinpointer
- ciepłe ubranie (trochę wiało na górcę)

Suma sumarum, poza aspektem typowo poszukiwawczym - super sprawa dla mieszczuchów. Można wyjechać na łono natury i powdychać swieżego powietrza, pogadać z tubylcami i zobaczyć zakątki do których normalnie pewno bysmy nie zjechali.

::piwo

Obrazek

Szukając terenu pod wykopki, można znaleźć urokliwe miejsca (poniżej okolice na północ od Hexam)
Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

N 02 mar, 2014 15:16

:rock: :horse: ::wales ::aplauz

Pinpointer to z tego wszystkiego najdroższa sprawa i ja nie mam bo zabrakło budżetu, ale da radę bez niego, po jakimś czasie idzie w miarę szybko, a na plaży w ogóle niepotrzebny.

Poza tym na plażę obowiązkowe sitko z twardego plastiku (scoop) - można kupić, ale ja zrobiłem sam w ramach oszczędności :D , wygląda trochę wieśniacko ale działa :cool:

Gdybyś chciał spróbować na plaży to odradzam godziny szczytu...

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

Pt 07 mar, 2014 10:22

Mogę się pochwalić bo znalazłem ostatnio sztućce, firmy gerlach czy coś podobnego. Bardzo dobrej jakości zdatne do użytku jeszcze niektóre. Liczyłem na coś ciekawszego ale niestety jak zawsze nic, za każdym razem wydaje mi się że już ktoś przede mną tą drogą podążał hehe , sprawdź sztućce gerlach w google istnieją na rynku do dzisiaj wiec raczej nie są zbyt cenne.

Avatar użytkownika
PanMarchewa
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pt 07 mar, 2014 10:14

Pt 07 mar, 2014 21:39

Interesuje mnie stary rzymski szlak z Hexam (Corbrigde?) do Old Twon. F (wg pierwszej mapki). Haltwesel to teraz Haltwhistle. Czy Old Twon to teraz Allendale czy może Old Hill z mapki nr.3? Na mapce nr.3 istnieje droga z Dalton do Allendale, która teraz ginie w bagnach przed Allendale.

Obrazek

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

So 08 mar, 2014 00:40

Ciekawe :)

Może tak:

1. Węższa droga na mapie to być może (licząc od Hexham) B6305, B6304, B6295 i byc może (rozwidlenie) B6303.


2. Stary rzymski trakt na mapie to droga trochę bardziej na południe (równoległa w miarę), w rzeczywistości na mapie (satelita) da się wyprowadzić kilka dość prawdopododobnych szlaków wiodących do z Allendale do Hexham na południe od drogi z pkt.1


Rych napisał(a):Na mapce nr.3 istnieje droga z Dalton do Allendale, która teraz ginie w bagnach przed Allendale.]


Wcale nie ginie, ona tam JEST ;) (satellite view)


3. Old Town F(ort)? info jakie znalazłem:

Alleged Roman fort (Allendale)
In the 17th century it was claimed that Old Town was the site of a Roman fort. Although the claim was later dropped, later writers have perpetuated the story. All that remains here is a mound and ditch but it seems to be an entirely natural feature.

Wygląda na to, że nie był to rzymski fort, chociaż stary rzymski trakt jest niewątpliwie gdzieś w pobliżu.

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

So 08 mar, 2014 08:33

Zrobiłem mały rekonesans do Allendale z dzieciakami - mega urocze miasteczko, niestety nie wziąłem aparatu :(

Z tego co czytałem, Rzymianie mieli tutaj kopalnie - ponoć jest o tym info w Killhope Lead Mine Museum:
http://www.thisisdurham.com/things-to-d ... eum-p25241

Local mining for lead has occurred since Roman times, with the first smelting mill being constructed in the 1600s.

Wikipedia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Allendale,_Northumberland

Tu też jest wzmianka o Rzymianach i nawet o naszej drodze:
The Iron Age and Roman periods are equally scant in evidence. Old Town has long been claimed as the site of a Roman fort and to be on the route of a Roman road between Whitley Castle and Corbridge.

http://www.keystothepast.info/Pages/pgD ... PRN=N12979

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

So 08 mar, 2014 08:42

Owly Owl napisał(a):Ciekawe :)
Wcale nie ginie, ona tam JEST ;) (satellite view)


Nie mogę znaleźć :(

Z Allendale wychodzą drogi w okolice lasku High Hope Woods i potem są takie wrzosowiska? Taka jakby mozaika na poniższej Google map:
https://maps.google.co.uk/maps?q=allend ... m&t=h&z=14

Co ciekawe ten rejon tej ceramiki ma znacznie lepszą jakoś w Google Maps - ciekawe dlaczego - nawet widać gołym okiem różnicę). I nie ma połączenia do Dalton, choć na mapach z 18 wieku była bezpośrednia droga (I nie mogę znaleźć Dalton bezpośrednio w Google maps, choć przy zbliżeniu pojawia się nazwa miejscowości).

Obrazek

Dziwna mozaika i gwałtowna zmiana jakości zdjęcia satelitarnego.
Obrazek

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

So 08 mar, 2014 18:54

Zainstaluj wtyczkę Google Earth, jest droga z Allendale do Dalton, z małą przerwą pośrodku, być może właśnie ze względu na to słabe zdjęcie satelitarne nie widać jej dobrze, a może i zarosła z czasem, nieużywana.

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do HOBBY UK