Wymiana pol prawa jazdy na angielskie ?

Cz 13 maja, 2010 08:36

iwonas napisał(a):wymiana ze względu na punkty karne się nie opłaca, w Anglii jest dopuszczalne mniej niż 12 punktów na 3 lata i można dużo łatwiej brytyjskie prawko stracić

Dlatego trzeba jezdzic zgodnie z przepisami a nie zgodnie z polska fantazja i mottem ze na drodze to zawsze ja musze byc pierwszy, a kazdy kto jedzie przed moim samochodem to wrog najwiekszy.
Co do korzysci to tak jak juz niektorzy pisali w niektorych ubezpieczalniach mniej sie placi, dla wielu instytucji rosnie nasza wiarygodnosc kiedy legitymujemy sie angielskim prawkiem, no i zdolnosc kredytowa idzie w gore poniewaz angielskie prawko jest lepiej punktowane.
Czy wymieniac??? Jak chce sie jezdzic jak w dodatku po kilku piwkach to nie. Jak ktos jezdzi normalnie to spokojnie moze wymienic.

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

Cz 13 maja, 2010 08:56

iwonas napisał(a):wymiana ze względu na punkty karne się nie opłaca, w Anglii jest dopuszczalne mniej niż 12 punktów na 3 lata i można dużo łatwiej brytyjskie prawko stracić


Przepisy sie pozmienialy i polskie jest traktowane identycznie jak angielskie 12 pkt na 4? lata... jedynie jezeli zdamy prawko tutaj i dostaniemy 6 pkt w ciagu pierwszych dwoch lat to nam je zabiora...

Avatar użytkownika
rafal20ncl
Weteran

  • Posty: 496
  • Dołączył(a): Śr 01 lis, 2006 13:51
  • Lokalizacja: Washingon

Wt 01 cze, 2010 17:30

Czesc.

Wroce do tematu.
Piszecie,ze mozna tu jezdzic na polskim prawku bez problemu itp.
A ja Wam przytocze fragment na ten temat z rzadowej strony.
Dla uscislenia tematu:

Residents

A valid community licence issued on the strength of a driving test within the EC/EEA, will allow you to drive in GB for a set period. Alternatively, you can exchange your licence for a British licence.

Provided your licence remains valid you may drive in GB:

Car, motorcycle driving licence holders (ordinary driving licence):

* until aged 70 or for three years after becoming resident, whichever is the longer period

In order to continue driving after these periods, you must get a British driving licence.

link:
http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Dr ... DG_4022556

czyli......
mozemy jezdzic przez 3 latach od uzyskania rezydenta, ktorego otrzymujemy po 1 roku pracy w UK. Po tym okresie tj. 4 lata musimy wymienic prawko na angielskie.

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
slav
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Cz 23 lis, 2006 23:31

Wt 01 cze, 2010 20:05

..to znaczy ze mozna jezdzic az do 70 roku zycia a trzeba wymienic po trzech latach jesli ores trzech lat skonczy sie wlasnie po ukonczeniu 70lat ...troche to pokretnie napisane ...ps.rezydentem jestes w chwili rozpoczecia pracy w UK a nie jak ludzie blednie mysla po 1 roku

beata rolirad
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Śr 05 maja, 2010 11:11

Wt 01 cze, 2010 20:56

Jak dla mnie trzeba wymienić prawo jazdy po 3 latach...........

.....chyba,ze masz juz 69 lat to musisz wymienic za rok

Avatar użytkownika
slav
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Cz 23 lis, 2006 23:31

Śr 02 cze, 2010 01:04

a jak dla mnie nie trzeba wogole bo nikt cie nie pyta czy jestes rezydentem i zawsze jak mnie zatrzymywali to sami mowili ze juz polacy nie musza wymieniac prawka...

Avatar użytkownika
rafal20ncl
Weteran

  • Posty: 496
  • Dołączył(a): Śr 01 lis, 2006 13:51
  • Lokalizacja: Washingon

Śr 02 cze, 2010 05:25

spoko...... kazdy robi to, na co ma ochote. Ja tylko przytoczylem fragment angielskiego prawa, ktory reguluje ta sytuacje. Po za tym.....
Ciebie nikt nie pytal o rezydenture, a jutro moze trafisz na takiego, ktory zapyta. Z reszta nie musi pytac. Zadzwoni do Home Officu i bedzie wiedziec od razu.

Dodam,ze jakis czas temu przyszel do mnie Anglik w pracy i rozmawialismy na ten temat. Powiezial mi on, ze widzial w telewizji w jakims programie Polka, ktory dostal ticket wlasnie za jezdzenie na polskim prawku. Bardzo mnie to zdziwilo, jego rowniez..... ale tak sie stalo. Wiec wydaje mi sie, ze jest to kwestia szczescia. Moze policja nie przywiazuje do tego takiej wagi, ale nigdy nie wiesz czy akurat dzisiaj sie nie przyczepia.

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
slav
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Cz 23 lis, 2006 23:31

Śr 02 cze, 2010 10:21

no wlasnie fragment prawa ktory przytoczyles mowi wyraznie ze nie trzeba wymieniac az do 70 roku zycia i tego trzeba sie trzymac...

beata rolirad
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Śr 05 maja, 2010 11:11

Śr 02 cze, 2010 16:07

czytaj ze zrozumieniem:
fragment ten mowi bardzo wyraznie:
until aged 70 or for three years after becoming resident, whichever is the longer period

FOR THREE YEARS AFTER BECOMING RESIDENT!

z resztą........
Twoj wybor. Jezdzij jak dlugo chcesz. Nawet po 70......
Zycze powodzenia........

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
slav
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Cz 23 lis, 2006 23:31

Śr 02 cze, 2010 16:40

....whichever is the longer period...oznacza ktory z tych okresow jest dluzszy czyli jesli zaczniesz zyc w UK w wieku np.69 lat to prawko trzeba wymienic w wieku 72....chyba ze cos zle rozumiem ale nie wydaje mi sie...ps:wymienilem dawno na brytyjskie ale przepisy mowia same za siebie..

beata rolirad
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Śr 05 maja, 2010 11:11

Śr 02 cze, 2010 18:28

Ze strony EMANO-Posiadacze ważnego polskiego prawa jazdy na samochód osobowy i motocykl muszą je wymienić po skończeniu 70. roku życia lub po trzech latach od momentu, kiedy zostaną rezydentem (w zależności, który okres jest dłuższy). Np. jeśli przyjedziesz do Wielkiej Brytanii w wieku 25 lat, możesz jeździć tu samochodem lub motocyklem do momentu, kiedy ukończysz 70 lat. Jeśli przyjedziesz w wieku 68 lat, będziesz mógł jeździć do momentu, aż miną trzy lata od chwili przyjazdu, przedłużając automatycznie granicę 70 lat.Czyli nie trzeba wymieniac polskiego na brytyjskie.

izabelamagdalena
Rozkręca się

  • Posty: 90
  • Dołączył(a): Śr 18 lut, 2009 18:30
  • Lokalizacja: washington

Śr 02 cze, 2010 18:29

moze masz racje i ja zle interpretuje.........
ale jaki bylby sens pisac,ze do 70 jak uwazasz,ze majac 69 nalezaloby wimienic w wieku 72.
I po co wtedy wzmianka o 3 latach od rezydenta. Bez sensu.
Skoro do 70 to po co pisza,ze 3 lata od rezydenta?

P.s. Ja tez juz dawno temu wymienilem ;)

Z czystej ciekawosci rozmyslam o tym, kto z nas ma racje.
Jasnosc w tym temacie pewnie pomoglaby innym.
Moze nam odpisze jakis specjalista z forum.

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
slav
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Cz 23 lis, 2006 23:31

Śr 02 cze, 2010 18:30

I tutaj jeszcze dla osób posiadających prawko na ciężarowe-Posiadacze ważnego polskiego prawa jazdy na samochody ciężarowe i autobusy muszą je wymienić po skończeniu 45. roku życia lub po pięciu latach od momentu, kiedy zostaną rezydentem (w zależności, który okres jest dłuższy).

izabelamagdalena
Rozkręca się

  • Posty: 90
  • Dołączył(a): Śr 18 lut, 2009 18:30
  • Lokalizacja: washington

Śr 02 cze, 2010 18:31

Brawo!

Czyli moj blad!
Fajnie,ze ktos to wyjasnil.
Sprawa zalatwiona.

pozdrawiam

Avatar użytkownika
slav
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Cz 23 lis, 2006 23:31

Śr 02 cze, 2010 18:40

Ja myśle,ze jeśli masz rezydenta to w jakiś sposób stajesz się ( brytyjczykiem) i wtedy trzeba wymienic prawko,ale jesli nie starasz sie o rezydenture to nie ma porzeby wymieniac aż do 70 lat.

izabelamagdalena
Rozkręca się

  • Posty: 90
  • Dołączył(a): Śr 18 lut, 2009 18:30
  • Lokalizacja: washington

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do MOTO UK

cron