Wypowiedzenie umowy wynajmu, jak i co???

Pn 04 cze, 2007 16:54

Mam podpisaną umowe wynajmu na okres 6 miesięcy, w umowie nie mam nic na temat wcześniejszego wypowiedzenia umowy. Chcielibyśmy się wyprowadzić wcześniej i nie wiem jak sie za to zabrac, czy obowiązuje np. miesięczny termin wypowiedzenia, czy zrobić to na piśmie? Może ktoś z Was ma doświadczenia w temacie? Nie chcialbym stracić kaucji. Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Avatar użytkownika
wojtek
Bywalec

  • Posty: 130
  • Dołączył(a): Cz 19 kwi, 2007 20:02
  • Lokalizacja: Newcastle / Gdynia

Śr 06 cze, 2007 09:49

Witam. Ja też miałam umowę na 6 miesięcy i jeśli zrezygnowałabym wcześniej to byłaby jakaś kara, nie było określone jaka ale podejrzewam że właśnie kaucja by nie wróciła do mnie. Więc cierpliwie przesiedzieliśmy te pół roku, a miesiąc przed końcem umowy daliśmy pisemne wypowiedzenie i wszystko było ok, kaucję oddali po 2 tygodniach od opuszczenia mieszkania.

zuza
Rozkręca się

  • Posty: 82
  • Dołączył(a): Śr 02 maja, 2007 11:08

Śr 06 cze, 2007 12:17

przy umowie najmu na 6 miesiecy obowiazuje obie strony wynajmujacego jak i rowniez landlorda(agencje) 1 miesiac wypowiedzenia na pismie!!!chyba ze w umowie najmu jest zaznaczony inny okres wypowiedzenia.

inka
Bywalec

  • Posty: 132
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 20:13
  • Lokalizacja: Washington

Śr 06 cze, 2007 15:33

Podpisuje sie pod tym i osobiscie nie radze wyprowadzac sie przed koncem 6-cio miesiecznej umowy,gdyz poprostu starcisz kaucje i nie bedziesz mial prawa do jej zwrotu.
Poza tym obowiazuje powiadomienie min.1 m-c i radze Ci zrobic to na pismie i w dwoch egzemplarzach,z ktorych jeden,jako potwierdzenie,ze otrzymal niech landlord.
Ponadto w momencie wyprowadzki zrob zdjecia mieszkania,a najlepiej miec swiadka podczas zdawania lokalu.
Powodzenia :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Śr 06 cze, 2007 17:02

Dziękuje za rady i pozdrawiam!

Avatar użytkownika
wojtek
Bywalec

  • Posty: 130
  • Dołączył(a): Cz 19 kwi, 2007 20:02
  • Lokalizacja: Newcastle / Gdynia

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron