Przewóz tytoniu

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Wt 11 cze, 2013 20:20

Witam może ktoś sie orientuje ile można przewieść tytoniu. Chodzi mi o tytoń w kg nie w paczkach tylko tytoń i tutki.

Kiten
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): So 29 gru, 2012 00:11

Śr 12 cze, 2013 16:26

Mozesz nawet tira
http://www.hmrc.gov.uk/customs/arriving/arrivingeu.htm
Ale jak masz wiecej niz 3kg to moga ci zadac pare pytan w razie kontroli

marahajji
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Pn 21 sty, 2013 15:41
  • Lokalizacja: Sunderland

Śr 12 cze, 2013 16:51

Jak w podanym wyzej linku - mozna bez problemow przewiezc do kilograma tytoniu, jesli masz wiecej i podczas jakiejkolwiek kontroli zostanie to wykryte to masz 2 wyjscia: albo oplacasz clo za nadwyzke, albo ta nadwyzka zostanie skonfiskowana.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Śr 12 cze, 2013 20:00

Dziękuje za odpowiedź :)

Kiten
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): So 29 gru, 2012 00:11

Cz 13 cze, 2013 16:17

ale o jakim ty cle mowisz? Jak przeciez juz jest oplacone clo uni europejskiej? Musisz tylko udowodnic ze to jest dla Ciebie

Although there are no limits on the amount of alcohol and tobacco you can bring in from EU countries, customs officials are more likely to ask you questions if you have more than the following:

marahajji
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Pn 21 sty, 2013 15:41
  • Lokalizacja: Sunderland

Cz 13 cze, 2013 16:43

Nie wiem dokladnie czy chodzilo o clo, czy ma to swoja odpowiednia nazwe, bo nie pamietam dokladnej rozmowy z celniczka, ale w grudniu mialam kontrole na lotnisku w Doncaster i pamietam ze pani mi powiedziala, ze jesli mam w bagazu wiecej niz 800sztuk papierosow to albo konfiskuja nadwyzke albo place clo/podatek/czy cos - nie pamietam niestety uzytego przez nia slowa, bo kontrola byla dla mnie zupelnym zaskoczeniem i troche sie denerwowalam czemu wogole mnie kontroluja (moj blad, bo pierwszy raz podrozowalam tylko z bagazem podrecznym i nie musialam czekac na walizke, wiec poszlam od razu do wyjscia i bezwiednie poszlam za jakims chlopakiem, ktory popelnil blad i wszedl prosto na celnikow i rzeczy do oclenia, ja poszlam za nim, a cofnac sie juz nie pozwola), a w podrecznym mialam spora ilosc papierosow, chyba nawet o 1 paczke wiecej niz mozna, ale uwierzyli mi na slowo i nie grzebali w rzeczach. Tak czy siak, jak sie ma wiecej niz mozna i ma sie kontrole bagazu to albo nadwyzka przepada, albo trzeba cos placic. I trzeba twierdzic ze wszystko na wlasny uzytek.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Cz 13 cze, 2013 16:46

Prawdopodobnie chodzi o zaplacenie AKCYZY za przewoz papierosow/alkoholu/tytoniu ponad ustalony limit.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Cz 13 cze, 2013 22:27

Excise duty, czyli po naszemu akcyza.

Ale powiedziałbym raczej, że nie za przewóz, tylko za posiadanie w ilościach wskazujących na charakter handlowy, a nie na własny użytek.

Jeśli udowodnisz w jakiś sposób, że spalasz kilo tytoniu dziennie i jeździsz do Polski raz w roku, to TEORETYCZNIE możesz zabrać ze sobą 365 kilo :D

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

So 15 cze, 2013 18:51

Dokladnie nie ma jakis limitow, ale w razie jakiejsc kontroli jesli masz wiecej niz tam napisane to czeka Cie troche papierkowej roboty i gadki z urzednikami. Spytalem sie ostanio w sklepie bezclowym ile mojge kupic papierosow lecac do anglii powiedzial mi ze nie ma ograniczen

marahajji
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Pn 21 sty, 2013 15:41
  • Lokalizacja: Sunderland

So 22 cze, 2013 22:47

Mi sie udało przewieść kilo tytoniu naszczescie nikt nie sprawdzał takze wszystko poszło ok :)

Kiten
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): So 29 gru, 2012 00:11

Pn 24 cze, 2013 09:49

wydaje mi się, ze takie informacje to spokojnie udzieli pracownik na infolinii urzędu celnego, a lepiej dowiedzieć się u źródła, jak to na prawdę jest

lilianna
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 16
  • Dołączył(a): Pn 24 cze, 2013 09:33

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Powrót do Forum ogólne

cron