Za co mozna uwalic M.O.T

So 12 maja, 2007 00:21

REASONS FOR REFUSAL OF TEST CERTIFICATE

001 (air freshner on mirror-mascot on windscreen) windscreen has a sticker or other obstruction encroaching into the swept area by more then 40mm outside zone -A-
(8.3.1e)

i najlepsze.... If this vehicle is removed from the testing station for repair and retested before the end of 10 working days, then onlz a partial retest is needed for which no fee may be charged... no kurcze nie wiem czy sie wyrobie w te 10 dni......... :mrgreen:

VIVA LA SMIESZNE PRZEPISY !!!! :horse:

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

So 12 maja, 2007 14:14

a jaka jest maxymalna kara piniezna za brak taxu?tak nienatemat

chrzanek666
Rozkręca się

  • Posty: 81
  • Dołączył(a): N 04 lut, 2007 14:08
  • Lokalizacja: wielkopolska

So 12 maja, 2007 14:16

anglicy i te ich przepisy buahahahahahahhaha

Avatar użytkownika
jaco
Bywalec

  • Posty: 121
  • Dołączył(a): Pn 15 maja, 2006 17:10
  • Lokalizacja: Birtley / Lodz

So 12 maja, 2007 14:24

nie ma max ceny czy minimalnej za mandat za brak taxu zawsze jest 30 F. wiem bo dostalem ...

Avatar użytkownika
rafal85
Rozkręca się

  • Posty: 38
  • Dołączył(a): Cz 10 maja, 2007 11:06

So 12 maja, 2007 20:03

Przepisy smieszne sa w kazdym kraju.Uk nie jest wyjatkiem.
Ja natomiast zdziwilem sie na MOT'cie,gdyz nasluchalem sie roznych opowiesci,ze odrzucaja itd.a tutaj bylem zaskoczony;po godzinie od oddania auta do przegladu mechanik zadzwonil i poprosil,abym odebral samochod.
Zapytalem,czy wszystko gra;odparl,ze tak.
Mysle,ze chodzi o warsztat i obsluge w nim,a nie przepisy.
Odnosi sie to do kazdej instytucji.
Moze nie na temat,ale poszedlem do HSBC z checia zalozenia konta i zapytalem o nie majac umowe o prace oraz wyrazajac chec wplaty sporej ilosci pieniedzy.Kobieta zapytala mnie o list od pracodawcy,jakby to bylo najwazniejsze :wink:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

So 12 maja, 2007 20:14

Elf napisał(a):Moze nie na temat,ale poszedlem do HSBC z checia zalozenia konta i zapytalem o nie majac umowe o prace oraz wyrazajac chec wplaty sporej ilosci pieniedzy.Kobieta zapytala mnie o list od pracodawcy,jakby to bylo najwazniejsze :wink:



Elf przepis to przepis. :lol: Ta biedna kobieta ktora tam pracuje, ma tak napisane w swoim Work Instruction jak ma postepowac i dla niej jak powiesz ze masz milion funtow do wplaty to japa jej sie nie otworzy i nie poleci po gold credit card, ale poprosi o list od pracodawcy :P inna bajka, ze majac milion funtow bedziesz sam sobie pracodawca, wtedy cos wyskrobiesz na miejscu :P

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

So 12 maja, 2007 20:36

W tym temacie mylisz sie Scofield,gdyz ta sama pani koledze wyslala karte do Londynu(gdzie pobrano pieniadze),a pin do domu w Ncl.
Drugiemu karte wyslala do Polski,a pin do domu :wink:
Czasami chodzi o interpretacje przepisow ,a nie przepisy jako takie.

Gosc.


So 12 maja, 2007 20:43

Gosc. napisał(a):W tym temacie mylisz sie Scofield,gdyz ta sama pani koledze wyslala karte do Londynu(gdzie pobrano pieniadze),a pin do domu w Ncl.
Drugiemu karte wyslala do Polski,a pin do domu :wink:
Czasami chodzi o interpretacje przepisow ,a nie przepisy jako takie.


e mi tez do pl wyslali karte a pin tu na adres w uk ;) tylko to nie ma nic do rzeczy w temacie jakie dokumenty sa wymagane do zalozenia konta. dla mnie to tez sa jaja, bo karte i pin mogli wyslac razem do pl, bog wie kto by to tam otqorzyl i zrobil uzytek, wiec dla mnie security rowne zeru niestety, a to ze wysylaja dwa listy osobno niczego nie dowodzi :) zmniejsza ryzyko moze o 15% :P :twisted:

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

So 12 maja, 2007 20:50

Trzeci poszedl z peyrolami i paszportem i zalozyli mu konto.
Czlowiek i tylko czlowiek sie liczy.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

So 12 maja, 2007 20:50

chlopaki jesli chodzi o samochody osobowe to jest jak piszecie ale jesli chodzi o ciezarowki i autobusy, sa bardzo restrykcyjni nawet nie wiecie jak bardzo, jezdze z autami ciezarowymi na mot prawie co tydzien , do tego na rozne stacje , ale to wynika (prawdopodobnie) ze diagnosta od ciezarowek i autobusow jest zatrudniony w VOSA , a diagnosta na stacji dla osobowych jest zatrudniony przez wlasciciela warsztatu/stacji (tak samo jest w polsce) stad moga wynikac roznice w podejsciu do badania

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Śr 16 maja, 2007 08:56

Heh.. a jednak nie przez przypadek Anglicy nazywaja ten bank - "mickey mouse bank" :D

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do MOTO UK

cron