Zadnej pomocy ani benefitow

Śr 21 maja, 2014 19:37

Witam przylecialem z nazeczona w ciazy i pięcio letnim synem do Newcastle 14 lutego. Staralismy o jakas pomoc i benefity. Nie dostalismy nic ( housing benefit, child tax credit, child benefit, jsa ). Co teraz ja szukam pracy choc z moim jezykiem to ciezko znalezc. Jak mamy dalej zyc i placic za mieszkanie? Pomocy

tereszko1986
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 26 lut, 2014 18:51

Śr 21 maja, 2014 20:14

Możesz napisać coś więcej, czy któreś z was pracowało już kiedyś w UK, czy macie wyrobione numery NIN, czy byliście w Job Center i co wam powiedzieli, jakiej pracy szukasz i czy przez ostatnie trzy miesiące pracowałeś czy szukałeś pracy, słyszałeś o "financial hardship payments"? Może być wiadomość prywatna.

Milczus
Rozkręca się

  • Posty: 90
  • Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:59

Śr 21 maja, 2014 21:04

Tak mamy NIN nie pracowalem w Anglii wogóle jeszcze. Tak bylem i jestem zarejestrowany w job center jako bezrobotny chodze na spotkania co dwa tygodnie. Nie stac mnie na pomoc prawną.

tereszko1986
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 26 lut, 2014 18:51

Cz 22 maja, 2014 06:18

Kiepska sprawa, w jakim zawodzie pracy szukasz, może tu uda się jakoś pomóc

Milczus
Rozkręca się

  • Posty: 90
  • Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:59

Cz 22 maja, 2014 09:42

A ile Ty masz lat chlopcze?Wybacz ze to napisze(to ku przestrodze innych beztroskich mezczyzn), to duza nieodpowiedzialnosc i beztroska z Twojej strony zabrac rodzine nie znajac jezyka i przyjechac w ciemno do UK bo jakos to bedzie, przeciez sa benefity.Pozniej jeszcze masz pretensje do systemu ze nic Ci nie dali.Rece i nogi opadaja.Praca jest na Team Vallej w Paradise Foods zawsze i o kazdej porze,praca w ciezkich warunkach ale w Twojej sytuacji chyba nie masz wyboru.Jeszcze wiem ze w sortowni smieci na Wallsend zawsze jest praca.Zycze powodzenia.Tylko ze wzgledu na Twoja dziewczyne(tez jestem matka)chcialabym Wam jakos pomoc,nie finansowo bo tez mam rodzine na utrzymaniu ale moglabym kupic jakies jedzenie ,cos dla dzieci,czy jakas inna pomoc.Prosze do mnie napisac na priv.Sorki za opr...ale nalezalo Ci sie.Pozdrawiam Olena.

Avatar użytkownika
olena
Bywalec

  • Posty: 116
  • Dołączył(a): So 22 kwi, 2006 19:22
  • Lokalizacja: Newcastle

Cz 22 maja, 2014 10:41

zadzwon pod ten numer 07785 626203 jezeli masz prawo jazdy, calkiem niedawno szukali tam 4 osoby do pracy
nie jestem pewna czy to jest aktualne, ale warto sprobowac

Prosze sie powolac na Agnieszke - ksiegowa

pozdrawiam i powodzenia

Avatar użytkownika
ABService
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Cz 17 kwi, 2014 11:31
  • Lokalizacja: Tyne and Wear

Cz 22 maja, 2014 10:59

Slyszalam, ze gdzies mozna zglosic sie po bony na jedzenie, ktore potem realizuje sie w kosciele, ktory dysponuje zywnoscia dla ubogich. Moze ktos ma wiecej informacji na ten temat i pokieruje gdzie sie zglosic.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Cz 22 maja, 2014 16:21

Troche zadupiles bo JSA mozna ci bylo zalatwic ale pewnikiem juz minal okres mozliwosci odwolania sie od tej decyzji.
W Paradise trzeba znac juz jezyk angielski.

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Cz 22 maja, 2014 18:11

Ludzie ja potrzebowalem pocy w zalatwieniu tych spraw badz pracy a nie laski i zywnosci. Stac mnie jeszcze na to ale dziekuje za dobre checi. Pozdrawiam

tereszko1986
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 26 lut, 2014 18:51

Cz 22 maja, 2014 18:27

tereszko1986, przeciez kilka osob napisalo Tobie gdzie mozesz starac sie o prace - nikt Tobie pracy od reki nie da, tylko dlatego, ze napisales, ze tej pracy nie masz i odmowili Ci benefitow. A odmowili bo sie Tobie i Twojej rodzinie nie naleza, bo nie przyjezdza sie do danego kraju i z marszu nie prosi sie o pieniadze. Skrajna nieodpowiedzialnoscia byl przyjazd tutaj z rodzina i kolejnym dzieckiem w drodze i liczenie na to, ze dadza benefity i jakos to bedzie. Nie wiem kto Ci takich bajek naopowiadal, ze mozesz tu przyjechac i z marszu wszystko dostaniesz. ZAWSZE bylo tak, ze zeby cos dostac to trzeba bylo tu pracowac min 12 m-cy albo wogole miec ta prace i dopiero starac sie o dodatki, ktore sie naleza (np. na dzieci).
Swoja droga jesli stac Cie na zywnosc, to widocznie Twoja sytuacja nie jest taka zla. Po prostu Cie boli, ze nie dali ci kasy za free, bo inni dostali, a Tobie nie nalezy sie nic.
Zycze troche wiecej pokory, bo z takim podejsciem, to daleko nie zajdziesz.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Cz 22 maja, 2014 19:17

Pokory jak pokory należałoby wyedukować troche cwaniaczków co tu przyjechali i teraz kretynizmy rozpowiadaja ludziom w Polsce. Sama osobiscie odbieram duzo wiadomosci z pytaniami o przyjazd do Anglii i te benefity nieszczesne. Sami sobie winni jestesmy. Ludzie rozpowiadaja o eldorado o benefitach o tym czy tamtym nie zastanawiajac sie ze komus moga krzywde wyrządzić. Nie jednej osobie musiałam prostować wyobrażenie. I to ludzie z dobrym wykształceniem. nie każdy umie szukać samodzielnie sprawdzonych informacji, Jakby ludzie przestali gadac glupoty to potem by nie bylo problemow.

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Cz 22 maja, 2014 22:17

Kiedys bylo inaczej ..teraz zanim dostaniesz papierkow masa do wypelnienia...i troche czekania...troche wiecej niz troche...ja czekam na chb juz dwa mc...dzieci tu chodza do szkoly , maz pracuje na full time a ciagle cos nie tak i nowe aplikacje uzupelniajace informacje o rodzinie yhhh zycze cierpliwosci..

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

So 24 maja, 2014 18:52

Witaj Tereszko!Po pierwsze troche pokory,jak ludzie z dobrego serca chca pomoc.Wez sie ogarnij.W JCP mozesz poprosic o skierownie na kurs jezyka Angielskiego tzw. ESOL.Jak nie pracujesz,to masz czas,nie musisz siedziec w domu - z rodzina rozpaczac.Zacznij dzialac,wyjdz do ludzi,pytaj o prace kazdego napotkanego.Tak,tak.Wiem rowniez ,ze w sortowni smieci /tak jak pisali w poprzednich postach/nie potrzeba znac Angielskiego.
Slyszalam,ze potrzebuja do sprzatania/housekeeper/ w hotelu "Jurys" w Gateshead-moze tam spytasz.Pracuje tam duzo emigrantow z roznych krajow/mezczyzni rowniez/
Jezeli chodzi o zywnosc,to nie unos sie duma,nie wiadomo,co moze czlowieka spotkac.
Dodam,ze mozna sie o nia starac w Bankach Zywnosci/FOOD Bank/chyba w Citizens Advice w Gateshead.
Informacje,ktore otrzymales mozesz kiedys przekazac innym potrzebujacym.Wiadomosci nigdy za duzo.
Pozdrawiam

sabina sz
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Pn 06 sie, 2012 11:20
  • Lokalizacja: Gateshead-Birtley

So 24 maja, 2014 19:25

Dzieki za zyeczliwosc wszystkich ichec pomocy. Dzieki za dobre rady. Szczególne podziekowania dla PANI AGNIESZKI. Należy się dla tej Pani dobra kawa. Dziekuje

tereszko1986
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 26 lut, 2014 18:51

So 24 maja, 2014 20:11

Polecam sie na przyszlosc
powodzenia w nowej pracy, prosze dac mi znac jak poszlo
pozdrawiam serdecznie

Avatar użytkownika
ABService
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Cz 17 kwi, 2014 11:31
  • Lokalizacja: Tyne and Wear

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron