zamkniecie samozatrudnienia

Cz 05 maja, 2011 17:15

Witam,

Moj znajomy wrocil do Polski 2 miesiace temu i chcialby zamknac swoja dzialalnosc. Czytalem na necie na ten temat, ale nie mam jednoznaczej odpowiedzi. Prosze o podpowiedz gdzie i co zglosic. Dziekuje

bohaa
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Śr 13 kwi, 2011 19:06

Cz 05 maja, 2011 18:04

bohaa napisał(a):Witam,

Moj znajomy wrocil do Polski 2 miesiace temu i chcialby zamknac swoja dzialalnosc. Czytalem na necie na ten temat, ale nie mam jednoznaczej odpowiedzi. Prosze o podpowiedz gdzie i co zglosic. Dziekuje


http://www.hmrc.gov.uk/dealingwith/chan ... siness.htm

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

Cz 05 maja, 2011 19:16

Dzieki za linka ale juz go czytalem jak napisalem wyzej. Jesli jest ktos kto zamykal firme z polski prosze o podpowiedz.

bohaa
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Śr 13 kwi, 2011 19:06

Cz 05 maja, 2011 20:36

bohaa napisał(a):Dzieki za linka ale juz go czytalem jak napisalem wyzej. Jesli jest ktos kto zamykal firme z polski prosze o podpowiedz.



A może po prostu powinien się zarejestrować online na HMRC stronie?

https://online.hmrc.gov.uk/login?GAREAS ... ssessment/

Po rejestracji otrzyma specjalny password (trwa to parę dni), dzięki temu zaloguje się na stronie i zamknie działalność.

Ja wszystko robię online włącznie z zamknięciem poprzedniej firmy. Jest tylko mały problem - adres na który przyślą pisemko z passwordem. Albo dobry kolega będzie służył swoim brytyjskim adresem, ale zadzwonić i dowiedzieć się, co robic - może wyślą do Polski ( w końcu brytyjskie firmy funkcjonują na całym świecie, więc może nie będzie z tym problemu).

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

Cz 05 maja, 2011 21:20

dzieki wielkie umowilem sie a spotkanie w hmrc jako jego przedstwiciel i zamkne mu. Probowal sie dodzwonic, ale predzej trafi w lotto niz tam sie dodzwoni z polski

bohaa
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Śr 13 kwi, 2011 19:06

So 24 lis, 2012 09:55

Witam wiem ze temat troche odległy ale mam pytanie czy mógł by mi ktos wytłumaczyc jakos dokładniej jak zamknac działalnosc bo doszedłem do tego mometu co jest w linku powyzej i nie wiem co dalej ??? któren druk musze wypełnic???

juro2991
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): Pt 23 lis, 2012 23:30

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron