Zapisy do szkół na rok 2007

Pn 19 lut, 2007 09:14

To ja już zgłupiałam ok. córka która ma 6 lat no rozumiem, że powinna od razu tak? czyli tuż po przyjeździe pierwsze co to szkoła??? A syn bezie miał dopiero w kwietniu 5 lat to co z nim? Podpowiedzcie proszę.

Toffy
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): N 18 lut, 2007 21:13

Pn 19 lut, 2007 09:51

Dzieci powinny zacząć chodzić do szkoły w pierwszym semestrze przypadającym po ich 5 urodzinach, czyli 31 sierpnia, 31 grudnia lub 31 marca.

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Pn 19 lut, 2007 10:05

Nauke w primary school zawsze poprzedza Reception class-dla dzieci ktore ukonczyly 4 lata.
Jest to dokladny czas kiedy dziecko w Anglii rozpoczyna nauke w szkole.

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

Pn 19 lut, 2007 12:13

Zgodze sie z Enigma i dodam,ze nieistotne jest dzielenie na semestry(tak bylo w przypadku naszych i nietylko naszych dzieci)Powinnas isc do najblizszej szkoly i zglosic dzieci,a reszte pozostaw szkole :wink:
::wales

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pn 19 lut, 2007 14:32

Tu znajdziesz najbardziej wiarygodne informacje

http://www.haringey.gov.uk/index/childr ... eption.htm

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

Pn 19 lut, 2007 14:38

Wykaz i dokladne adresy szkol w Newcastle
http://www.newcastle.gov.uk/core.nsf/a/ ... endocument

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

Wt 20 lut, 2007 10:14

Jejku strasznie wiam dziękuje :lol:

Toffy
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): N 18 lut, 2007 21:13

Wt 20 lut, 2007 10:32

Kiedy w zeszlym roku przyprowadzilismy sie do Ncl, w calym tym ferworze zmian i poniekąd nieswiadomosci obowiązujących reguł, w połowie sierpnia poszlismy do najbliższej szkoły, żeby zapisać naszego szesciolatka. Niestety szkoła była zamknięta, sezon remontów, i kazano nam wrócić po rozpoczęciu. Wrócilismy i bez najmniejszych nawet problemów udało nam się zapisać syna. Nic nie wiedzielismy o jakis wczesniejszych zapisach. Bariera języka nie jest problemem, bo dzieci mają tutaj swietną opiekę. Mój syn jest otoczony kilkoma nauczycielami, którzy równolegle nadrabiają wszelkie zaległosci. Dużo pracy w domu, uczenie czytania angielskich książeczek, ale w Polsce niejednokrotnie sleczy się więcej nad lekcjami. Nie obawiaj się Toffy, wszystko da się oswoić. Z daleka, z miejsca z którego nie masz na nic wpływu, wydaje się to mega problemem, ale jak już zaczniesz działać, wszystko będzie łatwiejsze niż się spodziewałas. Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Sonia
Rozkręca się

  • Posty: 72
  • Dołączył(a): So 18 lut, 2006 12:58

Cz 01 mar, 2007 11:42

Hejka!
Jestem mamą prawie 2,5 letniej córeczki. Ponieważ mieszkam w Newburn chciałabym ją posłać w najbliższym czasie do Newburn Manor Nursery School. Podobno przyjmuja tam od 3 lat, ale jak są miejsca biora dużo młodsze dzieci, ale tylko wtedy gdy są już samodzielne. Moja córka do takich należy. Czy ktoś wie coś na temat tej szkoły? Czy któś miał juz z nia doczynienia, bo posyłał tam swoja pociechę lub zna osoby, które to robiły. Bardzo proszę o wszelkie informacje i nowinki na ten temat.
Za wszelkie informacje wielkie dzięki

Avatar użytkownika
peter1981
Rozkręca się

  • Posty: 75
  • Dołączył(a): Pn 19 lut, 2007 19:00
  • Lokalizacja: gdańsk

Pt 02 mar, 2007 08:03

Ja w zeszłym roku pod koniec sierpnia zgłosiłem się do biura w NS zajmujących się rekrutacją do szkół - wybrałem szkołe, i przyjechała pani do mnie do domu i pomogła wypełnić aplikację i w ciągu miesciąca poszedłem do szkoły... :)

Avatar użytkownika
Norek
Bywalec

  • Posty: 149
  • Dołączył(a): Pn 22 sty, 2007 18:38
  • Lokalizacja: North Shields / BZG

Pt 22 cze, 2007 21:18

moj syn w listopadzie skonczy 4 latka.czy teraz musze go zapisac do szkoly czy jeszcze mam na to czas?????bardzo prosze o odpowiedzi na to pytanie.z gory dziekuje.


P.S
jesli ktos wie kiedy powinnam go zapisac bardzo prosze o odpowiedz.

Avatar użytkownika
Agnieszka25-UK
Rozkręca się

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): Cz 07 cze, 2007 08:11
  • Lokalizacja: Gateshead,Biala Podlaska

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do RODZICE

cron