Zapisy do szkół na rok 2007

Pn 27 lis, 2006 22:46

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Pn 27 lis, 2006 22:52

pozwolę sobie przykleić :) dzięki Kasiu - jak zwykle niezastąpiona

Marta
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 10:09

Wt 02 sty, 2007 11:54

mam 5,5 letnia corke i chce ja poslac do szkoly (mieszkamy w Sunderlandzie) czy nie ma szans inaczej niz wypelnianie aplikacji? poprostu nie wiedzialam ze takie sa zasady

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Wt 02 sty, 2007 13:14

Aby twoja 5.5 letnia corka dostala sie do szkoly we wrzesniu 2007 roku powinnas ja zapisac w terminie do 3 listopada 2006. W Sunderland termin zapisow do szkol wlasnie wtedy sie skonczyl. Stracilas przez to mozliwosc wyboru szkoly w najwygodniejszym dla ciebie miejscu, czyli w twoim regionie zamieszkania, lub blisko pracy. Pamietaj jednak ze nie wyslanie dziecka do szkoly i czekanie na przyszly rok i nowe terminy jest w tym kraju nielegalne i mozesz zostac za to ukarana. Wiec skorzystaj z innych terminow i wypelnij Apeal formularze jak najszybciej. Gdy je wyslesz bedziesz musiala prawdopodobnie przejsc interview i wytlumaczyc sie dlaczego nie dokonalas zapisu w terminie. Im lepsza wymowka tym wieksze sznase na otrzymanie jakiego kowiek miejsca, gdziekolwiek.

Najprostrzym sposob dla ciebie chyba bedzie pojscie do najblizszej szkoly i wypelnienie formularzy. W szkole dadza ci odpowiednie formularze dla tych, ktorzy juz sa poza terminem, skieruja cie do odpowiednich osob, dadza ci liste szkol lokalnych oraz poinformuja cie o twoich mozliwosciach i prawach.

Lub mozesz zadzwonic pod ten numer po wiecej info:
0191 553 1447
0191 553 1399
0191 553 1427
0191 553 1425


lub e-mail

school.admissions@sunderland.gov.uk

Wiecej info mozesz znalezc na stronie Sunderlandu Sunderland City Council

oraz
Choosing School

terminy mozesz znalezc tutaj na stronie 9

Admission to Primary Schools

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Wt 02 sty, 2007 15:24

jestesmy tu od 2 miesiecy
gdy pytalam innych polakow mowili ze nie ma problemu itp
maz ma w pracy koordynatora ktory jak sie za cos bierze to czlowieka krew zalewa ::admin
chyba musze sama isc i tyle tylko ze obawiam sie o jezyk
ale dzieki wielkie :D :D

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Wt 02 sty, 2007 22:40

Nikt jezyka Ci nie urwie :lol:
A nawiasem mowiac to nie jest wielki problem,gdyz tutaj ludzie sa bardzo zyczliwi i nie ma sposobu,aby sie nie porozumiec,kiedy tylko sie tego chce.Najwazniejsze"wziasc byka za rogi"i nie bac sie.
Powtarzaj sobie;Poradze sobie napewno!
:cheer:

bary


Śr 03 sty, 2007 13:27

dzieki za slowa otuchy
:D
:horse:
dam rade nie ma co!!!

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Śr 03 sty, 2007 13:45

Kasia napisał(a): Pamietaj jednak ze nie wyslanie dziecka do szkoly i czekanie na przyszly rok i nowe terminy jest w tym kraju nielegalne i mozesz zostac za to ukarana.


Posylanie dzieci do szkoly nie jest w Anglii i Walii obowiazkowe. Rodzice moga uczyc dzieci samemu w domu - nazywa sie to home schooling.
http://home-ed.info/index.html

Tak wiec nie jest prawda, ze "nie wysylanie dziecka do szkoly" jest nielegalne - jest jak najbardziej legalne.

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

Śr 03 sty, 2007 14:24

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Cz 04 sty, 2007 22:11

kaska poltra roku temu tez mialam podobny problem sciagnelam dzieciaki do angli i tydz pozniej angilescy znajomi zaciagneli mnie do pobliskiej szkoly najpierw dyrektorka stwierdzila ze nie mam szans aby umiescic w tym roku dzieci w szkole ale wziela dane dzieciakow moj tel i po tyg zadzwonila dokladnie w piatek zeby mi powiedziec ze dzieciaki (artur wtedy mial 3,5 i ala 5,5)zaczynaja od poniedzialku szkole bo rozmawiala z jakims tam odpowiednikiem polskiego kuratorium ze dostana przydzial na jedna ekstra nauczycielke teraz moje dzieciaki smigaja po angielsku jakby sie tu urodzily....wiec glowa do gory najtrudniejszy pierwszy krok

magda82
Rozkręca się

  • Posty: 30
  • Dołączył(a): Cz 04 sty, 2007 18:23

Pt 05 sty, 2007 16:37

Kasia a jesli ktos ma juz skonczone 16 lat to gdzie powinien sie udac??? jesli w ncl collegu odmowili-brak miejsc,inne szkoly typu high school odmowily-zly wiek,kazda szkola jaka napotkalam na swojej drodze odmawiala bo ZLY WIEK :twisted: :twisted: :twisted: raczej spedze tutaj wiekszosc swojego zycia wiec "chce" kontynuowac dalsza nauke tutaj,tylko niech ktos mi powie gdzie?!??????? bo mi juz rece i nogi opadly i zwatpilam we wszystko,co dzien slyszac ta sama spiewke... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
jest ktos w stanie cos podpowiedziec,jakas szkole?! :master: :master: :master: pzdr

Avatar użytkownika
slonko
Weteran

  • Posty: 373
  • Dołączył(a): Cz 26 paź, 2006 10:34
  • Lokalizacja: Ncl

Pt 05 sty, 2007 17:59

slonko napisał(a):Kasia a jesli ktos ma juz skonczone 16 lat to gdzie powinien sie udac??? jesli w ncl collegu odmowili-brak miejsc,inne szkoly typu high school odmowily-zly wiek,kazda szkola jaka napotkalam na swojej drodze odmawiala bo ZLY WIEK :twisted: :twisted: :twisted: raczej spedze tutaj wiekszosc swojego zycia wiec "chce" kontynuowac dalsza nauke tutaj,tylko niech ktos mi powie gdzie?!??????? bo mi juz rece i nogi opadly i zwatpilam we wszystko,co dzien slyszac ta sama spiewke... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
jest ktos w stanie cos podpowiedziec,jakas szkole?! :master: :master: :master: pzdr


A w lokalnym councilu bylas? Zapytaj sie o kontakt z LEA (Local Education Authority), tam Ci powinni poradzic, jakie masz opcje.

W Twoim wieku mozesz robic "A" levels, NVQs, modern apprenticeship itp - tylko sa rozne terminy w roku, kiedy mozesz sie zapisac. Nie orientuje sie, jak jest z ewentualna platnoscia za 6-form college. Jesli ktos przechodzi przez brytyjski system edukacyjny to 6-form jest za darmo, ale cos mi sie wydaje, ze jesli rozpoczynasz jako "wolny strzelec" to bedziesz musiala placic za kursy. W UK mozesz robic 6-form w kazdym wieku, nawet 60 lat, wiec wiek na pewno nie jest przeszkoda - wydaje mi sie, ze jesli mowili Ci o "zlym wieku" to chodzilo o bezplatna edukacje, bo pewnie na taka juz sie nie kwalifikujesz.

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

Cz 11 sty, 2007 17:23

dzieki Duende. a moze orjetujesz sie jak pi razy oko moge byc ceny? pzdr i dziekuje serdecznie :!: :!: :!: :D :*

[ Dodano: Czw 11 Sty, 2007 17:24 ]
orietujesz. :P hehe a moze udostepnisz swoj adres mailowy?! byla bym b.wdzieczna. pzdr :)

Avatar użytkownika
slonko
Weteran

  • Posty: 373
  • Dołączył(a): Cz 26 paź, 2006 10:34
  • Lokalizacja: Ncl

Cz 11 sty, 2007 18:01

slonko napisał(a): a moze udostepnisz swoj adres mailowy?! byla bym b.wdzieczna.


Przeciez podala emaila w swoim profilu.

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

Cz 11 sty, 2007 18:07

sorki Enigma ale NIE PODALA!! przeciez widac golym okiem iz adresu e-mail nie ma.

Avatar użytkownika
slonko
Weteran

  • Posty: 373
  • Dołączył(a): Cz 26 paź, 2006 10:34
  • Lokalizacja: Ncl

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do RODZICE

cron