ZASIŁEK

Cz 16 sie, 2012 21:14

Witam!!!
Za kilka tygodni kończy mi się urlop macierzyński i chciałabym wrócić do pracy lecz niestety nie mogę znaleźć opiekunki do mojego dzieciaczka (a do żłobka nie jestem przekonana) i będę musiała zrezygnować z pracy.
Słyszałam od znajomych,że mogę starać się o zasiłek dla bezrobotnych ale wszędzie gdzie czytam piszą,że ten zasiłek przysługuje osobą gotowym podjąć pracę. No i jestem w tzw "kropce".
Czy, któraś z Was po odejściu z pracy rejestrowała się w Job Centre i czy dostawałyście zasiłek??
Jeśli macie jakieś informację na ten temat bardzo proszę o "podpowiedź".
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Tweety
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Cz 19 lip, 2012 14:43

Cz 16 sie, 2012 21:46

Rezygnując z pracy z własnego widzimisie wszystko z benefitami przebiega inaczej.Tak jak pisałaś dawają "gotowym podjąć prace",lub pracującym a nie chcacych zyc sobie na zasilkach.Bylam w takiej sytuacji jak ty i patrzc jak angielskie opiekunki podchodza do dzieci,nie mialam zadnych zlych mysli,ze moze mu byc tam zle.W polsce bym sie 100 razy zastanawiala bo tam wazniejsza jest kawka od dzieci.Tu malenstwo zawsze jest zadbane i szczesliwe. W dodatku dostaniesz zwrot 80% kosztow.Polecam

KlaudiaR
Bywalec

  • Posty: 114
  • Dołączył(a): Pn 28 cze, 2010 18:42

Pt 17 sie, 2012 07:37

angilskie przwdszkola nie sa wcale zle a brytyjskie opiekunki tez w miare sie staraja. zasilek ci sie nie bedzie nalezal bo sama z niewiadomych powodow rezygnujesz z pracy i wtc tez nie dostaniesz.

lacosta
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Wt 01 lut, 2011 09:12

Pt 17 sie, 2012 08:06

Chyba ze dogadasz sie z pracodawca aby cie zwolnil ::placz

lawinfo
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 09:29

Pt 17 sie, 2012 11:28

Dzięki dziewczyny za odpowiedź.
Nie wiem jak to jest ale moja znajoma odchodząc ode mnie z pracy miała taki sam dylemat i zasiłek dostawała mimo iż sama zrezygnowała.
A jeśli chodzi o żłobki to też słyszałam dobre opinie na ich temat. Muszę jeszcze szybki rekonesans w okolicy przeprowadzić i może na jakiś się zdecyduję.

Tweety
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Cz 19 lip, 2012 14:43

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES