ZDJECIA TYGODNIA

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Śr 13 maja, 2009 14:19

oki to tu wklejajcie zdjecia do tematow tygodnia temtat tego tyg zapodany przez Rycha i wazny do niedzieli :P to moje miasto w Anglii max 3 zdj na temat :) zaczynamy zabawe :D

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Śr 13 maja, 2009 16:31

Na początku mieszkałem pod i w Glasgow. Co prawda to Szkocja, a nie Anglia, ale UK ;)

Fotki:

zdjęcie nr 1
zdjęcie nr 2
zdjęcie nr 3

Avatar użytkownika
stary
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pt 06 mar, 2009 20:49
  • Lokalizacja: Szczecin

Śr 13 maja, 2009 19:34

to ja jako ze mieszkam prawie nad samym morzem bo w north shields to dodam pare nad morskich

zdjecie 1

zdjecie 2

zdjecie 3



P.S Stary fajne fotki :)

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Śr 13 maja, 2009 20:01

gateshead
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Cz 14 maja, 2009 06:23

stary napisał(a):zdjęcie nr 2

Stary głosuje na Twoje zdjątko nr 2. Udało Ci się uchwycić (według mnie) połączenie dwóch stosunkowo odległych czasów, i co ciekawe oba na żywo. Komin naturalnie dymi w pięknym zachodzie słońca, a stara fontanna pracuje jak jakieś 100 lat temu. Do tego dobry kadr. Symetrii dodają współczesne bloczki po prawej. Doskonałe zdjęcie na wystawe. Ja sobie pozwoliłem wystawić na pulpicie. Z góry dzięki :)

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Cz 14 maja, 2009 08:13

Moi faworyci to

Stary NR2
Serekr NR2
Andy NR2

::aplauz ::aplauz ::aplauz ::aplauz ::aplauz

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Cz 14 maja, 2009 09:49

ja również stawiam na

Andy zdjęcie 2
Serekr zdjęcie 2

::aplauz ::aplauz ::aplauz ::aplauz ::aplauz

Avatar użytkownika
stary
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pt 06 mar, 2009 20:49
  • Lokalizacja: Szczecin

Cz 14 maja, 2009 09:59

Mnie się podobają:

stary nr 1

serekr nr 2

andy nr 2

Avatar użytkownika
niunia
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): N 10 cze, 2007 11:32

Cz 14 maja, 2009 13:50

a mnie sie podobaja :
zdjecie nr 1 Andyego nie wiem czmu takie jakies klimatyczne :mrgreen:
i zdj nr 2 starego bo ten dym z komina jest zajebiaszczy

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Cz 14 maja, 2009 13:53

Tak myśle żeby może otworzyć nowy dział w naszym albumie i nazwać go - zdjęcie tygodnia, photo corner czy jakoś tak. Tam byśmy dawali wszystkie nasze zdjęcia i włączymy dodatkowo dodawanie ocen zdjęć - co Wy na to? Byloby wygodniej wszystko mieć w jednym miejscu.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Cz 14 maja, 2009 13:55

Rych napisał(a):Tak myśle żeby może otworzyć nowy dział w naszym albumie i nazwać go - zdjęcie tygodnia, photo corner czy jakoś tak. Tam byśmy dawali wszystkie nasze zdjęcia i włączymy dodatkowo dodawanie ocen zdjęć - co Wy na to? Byloby wygodniej wszystko mieć w jednym miejscu.


:D no to dzialaj admin dzialaj :D jestem za

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Cz 14 maja, 2009 16:06

Rych napisał(a):Tak myśle żeby może otworzyć nowy dział w naszym albumie i nazwać go - zdjęcie tygodnia, photo corner czy jakoś tak. Tam byśmy dawali wszystkie nasze zdjęcia i włączymy dodatkowo dodawanie ocen zdjęć - co Wy na to? Byloby wygodniej wszystko mieć w jednym miejscu.

jak najbardziej :)
to bedzie proste i czyste rozwiazanie
popieram i czekam na rezultaty :)

Avatar użytkownika
stary
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pt 06 mar, 2009 20:49
  • Lokalizacja: Szczecin

Cz 14 maja, 2009 16:33

Rych napisał(a):Tak myśle żeby może otworzyć nowy dział w naszym albumie i nazwać go - zdjęcie tygodnia, photo corner czy jakoś tak. Tam byśmy dawali wszystkie nasze zdjęcia i włączymy dodatkowo dodawanie ocen zdjęć - co Wy na to? Byloby wygodniej wszystko mieć w jednym miejscu.


ja bym na razie odpuscił to, rozkrecmy na razie temat tygodnia bo na razie to jest kółko własnej adoracji niech sie wciagnie wieksza liczba forumowiczów, ocen spowoduje ze ktos wstawi ci gwiazdki ale nie bedzie wiadomo dlaczego lepiej zeby były posty

dla mnie 2 starego, połaczenie przeszłosci z przeszłoscia, mam wrazenie ze to połaczenie powstało przypadkiem

serekr mam lepsze klimaty jak 1 ale to na inny temat

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Cz 14 maja, 2009 17:53

Andy - kiedy pstrykałem tę fotkę żałowałem, że w kadrze muszę mieć komin. Starałem się złapać Pałac i fontannę z innego miejsca, ale nie dawało to dobrego rezultatu i perspektywy (pojawiały się inne, niepotrzebnie zaśmiecające kadr rzeczy), więc komin musiał się pojawić. Wolałbym mieć na focie tylko dym z komina, bo wtedy byłoby dla mnie bardziej jasne tematycznie, bardziej jednolite. Ale cóż... ;)

Serekr - wydaje mi się, że powinieneś wykalibrować monitor pod względem gamma i RGB lub (jeśli stosujesz) dawać mniej nasycenia kolorów podczas obróbki zdjęć, bo niebo na Twoich zdjęciach wpada w turkus, jest ciut za zielone. Ale może się mylę...

pozdro

Avatar użytkownika
stary
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pt 06 mar, 2009 20:49
  • Lokalizacja: Szczecin

Cz 14 maja, 2009 19:48

andy napisał(a): dla mnie 2 starego, połaczenie przeszłosci z przeszłoscia, mam wrazenie ze to połaczenie powstało przypadkiem


Interesująca sprawa z tymi przypadkami. Myślę że i profesjonalista działa w większości przypadków na oślep. Robi wiele ujęć danego obiektu, a następnie selekcjonuje. Jest profesjonalistą bo używa profesjonalnego sprzętu, i ma wiedzę jak go wykorzystać. Chyba mało jest takich zdjęć, które powstały z przemyślenia wszystkich składni fotografowanego obiektu, gdyż jest to raczej niemożliwe.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Powrót do HOBBY UK