Zero hour contract w hotelu a ciąża, kilka pytań

Pn 02 lut, 2015 16:13

Witam.
Planujemy z narzeczonym powiększyć rodzinę. Czy ktoś orientuje się jak to wszystko wygląda na zerowym kontrakcie. Pracuję w hotelu już prawie 1,5 roku, kontraktu żadnego nie spisywałam, płacone mam za godzinę, godzin ok 25-30 w tyg, oczywiście NI i tax są odprowadzane jak należy.
Moje pytania:
*Kiedy najwcześniej mogę powiadomić pracodawcę, że jestem w ciąży, nie obawiając się obcięcia godzin lub zwolnienia (po 12 tyg? praca jest dość ciężka i nie sądze, żebym była w stanie wykonywać ją jak do tej pory w 3 miesiącu). Czy ochrona zaczyna się już z dniem kiedy powiadomie pracodawce?
* Maternity leave mogę zacząć najwcześniej 15 tyg przed rozwiązaniem a co jeśli wcześniej nie będę dawała sobie rady? Zwolnienie lekarskie? Czy byłoby ono płatne? (nie sądze, żeby mój pracodawca zawracał sobie głowe szukaniem czegoś lżejszego dla mnie)
*Jak sprawa wygląda z Maternity Pay?
Szukałam już informacji w internecie i z tego co zrozumiałam przysługiwałoby mi SMP przez 26 tyg ok 138 fun/ tyg?
Wiem, że to takie gdybanie ale lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. Z góry dziękuje za odp:)

Patriszka
Rozkręca się

  • Posty: 66
  • Dołączył(a): Pt 30 lis, 2012 15:00
  • Lokalizacja: Gateshead

Wt 03 lut, 2015 00:08

Wszystkie odpowiedzi na twoje pytania znajdują się w linku https://www.gov.uk/working-when-pregnant-your-rights
W razie problemów proszę o kontakt.

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Wt 03 lut, 2015 12:03

Dziekuję za odpowiedź...na pewno się odezwę w odpowiednim czasie:)

Patriszka
Rozkręca się

  • Posty: 66
  • Dołączył(a): Pt 30 lis, 2012 15:00
  • Lokalizacja: Gateshead

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron