Zwrot podatku i P60.

Wt 22 maja, 2007 11:04

Czy orientujecie sie jaki jest czas oczekiwania na zwrot P60 z urzedu i zwrot podatku? Czekam juz 3 tygodnie. pozdrawiam

anaiss
Rozkręca się

  • Posty: 38
  • Dołączył(a): Cz 13 kwi, 2006 20:12
  • Lokalizacja: Newcastle

Wt 22 maja, 2007 17:12

to zalezy od szczescia od 2 do 6 miechow,trzeba czekac cierpliwie

pozdro

Avatar użytkownika
mike
Weteran

  • Posty: 263
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 10:16

Wt 22 maja, 2007 18:30

Niektorzy nie maja jeszcze P-60 :lol:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Wt 22 maja, 2007 20:08

Pani w urzedzie powiedziala ze zwrot bede miala po 2 tygodniach :D no ale nie mozna zapominac ze w tym kraju na wszystko czeka sie o wiele dluzej.

anaiss
Rozkręca się

  • Posty: 38
  • Dołączył(a): Cz 13 kwi, 2006 20:12
  • Lokalizacja: Newcastle

Wt 22 maja, 2007 22:37

...na plocie nipisali...itd.Jedno co CI doadze to nie wyglupiac sie i czekac cierpliwie,gdyz wiekszosc z nas nie dostala jeszcze nawet P-60,a Ty masz pretensje,ze tak dlugo musisz czekac na zwrot nadplaty podatku.Co bedzie,jesli zechca,zebys doplacila?
Zartuje,oczywiscie i doradzam Ci wiecej cierpliwosci oraz luzu,bo to kraj ludzi wyluzowanych,ktorym nigdzie sie nie spieszy i ktorzy uwazaja,ze co ma wisiec nie utonie :wink:
Wiem,ze zbierasz na sobotnia impre,ale spoko bedzie dobrze i bez tego 8)
Pozdro ::wales

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Śr 23 maja, 2007 13:23

Jakie pretensje??? Czytaj uwazniej, bo zle interpretujesz czyjes wypowiedzi. Moja odpowiedz byla bardziej w tonie ironiczno-zartobliwym :wink:
Bylam po prostu ciekawa jaki jest realny czas oczekiwania i jak to pokrywa sie z tym co mowila pani w urzedzie. Rowniez nie orientuje sie w tym, czy inni dostali P60 czy tez nie, ja pracuje w firmie gdzie takie sprawy sa zalatwiane terminowo.
Nie czekam rowniez z utesknieniem na zwrot podatku, poniwaz zarabiam wystarczajaco aby pozwolic sobie na roznego rodzaju przyjemnosci :)
Zwrot dostane na pewno, bo nie mam przepracowanego roku.
Czytajac posty niektorych stalych uytkownikow forum, zastanawiam sie skad jest tyle jadu i zlosliwosci w ich wypowiedziach . Wyluzujcie troche...

anaiss
Rozkręca się

  • Posty: 38
  • Dołączył(a): Cz 13 kwi, 2006 20:12
  • Lokalizacja: Newcastle

Śr 23 maja, 2007 14:53

Nie ma zadnego jadu,ani zlosliwosci tylko sprostowanie Twojego pretensjonalnego tonu.
Nie przepracowalas roku?To nic nie oznacza.Wejdz w kalkulator i oblicz sobie,czy Ci sie cokolwiek nalezy.
Natomiast dalem Ci do zrozumienia,ze nie ma regol wedlug ktorych zwracaliby nadplacony podatek,ani okreslonego czasu oczekiwania.
Zle mnie zrozumialas.
:cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

N 27 maja, 2007 00:29

Zwrot dostane na pewno, bo nie mam przepracowanego roku.

No wlasnie akurat to nie ma nic do rzeczy. Jesli masz na ostatnim z zeszłego roku podatkowego pejslipie czy tam na P60 kwote zarobionych pieniędzy ktora przekracza kwote roczna wolna od podatku to zapomnij o jakimkolwiek zwrocie. Proszę mnie poprawić jesli się mylę, ale tak to chyba jest.

Pozdrawiam

i@ca
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): Wt 09 sty, 2007 23:07
  • Lokalizacja: NE3 kiedyś/PE1 obecnie

N 27 maja, 2007 06:55

anaiss napisał(a): (...) no ale nie mozna zapominac ze w tym kraju na wszystko czeka sie o wiele dluzej.


O wiele dłużej, niż gdzie?

Jeśli chodzi o kwestię, czy na pewno zwrócą, jeśli roku nie przepracowałaś, to i@ca
ma rację. Limit to 5030 funtów, a powyżej tej kwoty obowiązuje Cię podatek.

Czy wówczas jesteś uprawniona do otrzymania jakiegoś zwortu, zależy już od kodu podatkowego. Jeśli był prawidłowy, to znaczy, że płaciłaś odpowiednią kwotę. Jeśli płaciłaś tzw. emergency tax, to nadpłatę powinnaś otrzymać z powrotem.

Avatar użytkownika
ramona
Rozkręca się

  • Posty: 83
  • Dołączył(a): Pn 16 paź, 2006 19:52

Pn 28 maja, 2007 22:35

No i doczekalam sie zwrotu, w piatek otrzymalam list z P60 , zalaczona byla informacja ze czek jest w drodze. Dzisiaj otrzymalam czek. Czyli jednak nie czeka sie od 2 do 6 miesiecy. Ja czekalam 1 miesiac, czyli podobnie jak co niektorzy moi znajomi.
Kwota zarobku byla duzo powyzej 5000, a jednak zwrot mi przysluguje.
Moze jednak na pytania niech odpowiadaja osoby zorientowane w przepisach, bo czesto mozna zauwazyc, ze co osoba to inna odpowiedz. Pozdrawiam :)

anaiss
Rozkręca się

  • Posty: 38
  • Dołączył(a): Cz 13 kwi, 2006 20:12
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 28 maja, 2007 23:36

Mam p-60 i p-45, ktos może mi konkretnie podpowiedzieć pod jaki (dokładnie) adres mam te świstki wysłać i co dołączyć??

P.S bez błyskotliwych wypowiedzi typu do I.R. please...............

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Wt 29 maja, 2007 20:04

P-45 daje sie dla nowego pracodawcy(jezeli taki jest bo zmienilismy prace).
P-60 zawozimy do IR w Sunderland(to co mi wiadomo teraz bardzo szybko sie nas pozbywaja(na szczescie) daje sie P-60 Pan lub Pani pyta sie o adres na ktory ma wyslac pisemko i tyle).

A zobaczymy jedziemy we srode :mrgreen:

inka
Bywalec

  • Posty: 132
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 20:13
  • Lokalizacja: Washington

Wt 29 maja, 2007 20:46

jedziecie w czwartek :P

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Śr 30 maja, 2007 11:54

anaiss napisał(a):Kwota zarobku byla duzo powyzej 5000, a jednak zwrot mi przysluguje.
Moze jednak na pytania niech odpowiadaja osoby zorientowane w przepisach, bo czesto mozna zauwazyc, ze co osoba to inna odpowiedz. Pozdrawiam :)


Czyli, jak napisalam - zalezy od kodu podatkowego.

Jesli chcesz byc pewna rzetelnosci wypowiedzi, to zawsze mozesz sie zwrocic do doradcy podatkowego.

Avatar użytkownika
ramona
Rozkręca się

  • Posty: 83
  • Dołączył(a): Pn 16 paź, 2006 19:52

So 02 cze, 2007 01:54

Zwrot podatku zalezy tylko i wylacznie od tego ile ma sie TOTAL PAY i TOTAL TAX DEDUCTED. Nie ma znaczenia czy sie pracowalo rok czy 3mce ani jaki sie mialo kod podatkowy.

Jak ktos nie potrafi obliczyc ile nalezy mu sie zwrotu moze isc do IR z p60, p45 lub z ostatnim payslipem i zapytac o tax return for the last tax year. Urzad zrobi to za was.

erge
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Cz 07 gru, 2006 20:02

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES